Προς το περιεχόμενο

Νομιμότητα/Ασφάλεια πηγών CD keys για Steam και όχι μόνο [CD key stores]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμενα με VPN και αμερικανικη διευθυνση το Kinguin με καταλαβε και ενω μου τραβηξε τα λεφτα απο Paypal με μπλοκαρε τον λογαριασμο και αρχισε να με ρωταει που μενω, αν χρησιμοποιω proxy και αλλα τετοια. Μαλλον επειδη οι προηγουμενες αγορες μου ηταν απο Ελλαδα. Ισως μια λυση θα ηταν:

-Νεος λογαριασμος Kinguin με αμερικανικη διευθυνση εξ αρχης

- Νεος λογαριασμος paypal με αμερικανικη διευθυνση κι εκει

- VPN φυσικα

Ετσι δεν νομιζω να μπορει να καταλαβει τιποτα. Αν το δοκιμασει κανεις και τα καταφερει ας το γραψει.

Μόλις το έκανα αυτό και FUCK!

Αλλά δεν χρησιμοποίησα VPN, απλά έβαλα proxy στον Firefox. Νέο mail με US διεύθυνση, νέο acc. με US διεύθυνση και όταν έφτασα στο στάδιο πριν πληρώσω, μου λέει ότι η δηλωμένη διεύθυνση έρχεται σε αντιπαράθεση με την τρέχουσα που είναι Ελλάδα και ζητάει ή να κάνω επιβεβαίωση μέσω κινητού ή να στείλω κάποιο επίσημο έγγραφο. Αλλά κάτι θα γίνει δεν μπορεί, θα το βρω το κατάλληλο συνδυασμό.

Ίσως φταίει που έβαλα proxy και όχι VPN, γιατί μπορεί να 'δει' αν κρύβεσαι πίσω από τέτοια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

και παλι οταν ζητηση επιβεβαίωση θα δουν οτι στελνεις απο eu στο sms. νομιζω πως δεν υπαρχει λυση. μακαρι να βγω λαθος

Δεν είχα διάθεση θα στείλω sms, Don't μου worry :Ρ

Αλλά που θα πάει, με τον καιρό, όλο και κάτι θα βρω. Αν δεν βρω, εγώ δηλώνω ότι παιχνίδι ξανά, δεν αγοράζω παρά μόνο όταν πάνε σε εξευτελιστικές τιμές σε κανένα official sale του Steam/Origin/Uplay.

23% Φ.Π.Α | Δ Ε Ν | Δ Ι Ν Ω | Τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά επειδή είμαι πανέξυπνος ( :P )  κατάφερα να το εμφανίσω δοκιμάζοντας σε big picture, το θέμα είναι αν αξίζει ή όχι η αγορά, αυτό μάλλον θα σκεφτώ μέχρι τη παρασκευή 

 

απλά ήθελα να βεβαιωθώ ότι πρόβλημα δεν ήταν μόνο  στο δικό μου pc.. 

 

καλά μην σκοτωθείτε και ολας :P

 

http://www.allkeyshop.com/blog/buy-grid-autosport-cd-key-compare-prices/

 

με paysafe +13% με paypal τίποτα

 

γενικα  να τσεκαρετε στο allkeyshop, έχω πάρει άπυρες φορές όταν βλέπω κάτι στα sales του steam και μου καρφώνετε, είναι ακόμα ποιο φθηνό :P

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ελληνικό Φ.Π.Α ανεβαίνει στα 1.66€. Και πάλι είναι άψογη τιμή. Βάλτε και κουπόνι DESTROYALLALIENS για ένα επιπλέον 7% έκπτωση :devil: .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το XCOM Enemy Unknown  έχει παίξει και δωρεάν πριν απο 3 περίπου μήνες .... 

Όποιος δεν το έχει αξίζει με το παραπάνω τη τιμή χώμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δεν υπάρχει το topic. Την άλλη φορά μπήκα να ρωτήσω για το witcher και μου έσκασε τζάμπα. Τώρα μπήκα για το xcom το βλέπω 1€. Ένα φθηνό steamkey για το witcher2 τώρα και γίναμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δεν υπάρχει το topic. Την άλλη φορά μπήκα να ρωτήσω για το witcher και μου έσκασε τζάμπα. Τώρα μπήκα για το xcom το βλέπω 1€. Ένα φθηνό steamkey για το witcher2 τώρα και γίναμε.

 

Κανε μια " συνδρομή " στο τοπικ να σε ειδοποιεί  οταν ποσταρει κάποιος ,πριν απο λιγο καιρο το gog έδινε δωρεάν το witcher2 ,απο αυτο το τοπικ το ειχα δει και το ειχα τσιμπήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε μια " συνδρομή " στο τοπικ να σε ειδοποιεί  οταν ποσταρει κάποιος ,πριν απο λιγο καιρο το gog έδινε δωρεάν το witcher2 ,απο αυτο το τοπικ το ειχα δει και το ειχα τσιμπήσει.

 

Το έχω απο εκεί. ΑΠλά θέλω steam key για να πάω και για τα achievements κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.g2a.com/grand-theft-auto-v-cd-key-preorder-ru.html

Αυτό θα έχει EN language pack αν το ενεργοποιήσω με vpn? Είναι preorder οπότε θα έχει τα bonus Και η τιμή είναι χώμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου σου λεει language available russian. το μαθανε το κολπο τωρα με τα region lock και τα single laguage pack. κριμα. :(

 

Ναί μήπως υπάρχει παράθυρο/workaround, γι αυτό ρωτάω δεν έχω ασχοληθεί με russian keys ποτέ :\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναί μήπως υπάρχει παράθυρο/workaround, γι αυτό ρωτάω δεν έχω ασχοληθεί με russian keys ποτέ :\

Η γλώσσα πάει μαζί με το κλειδί. Το τάδε κλειδί, έχει αυτές τις γλώσσες. Άσχετα εσύ αν πάρεις με VPN το κλειδί, η γλώσσα δεν αλλάζει.

Υ.Γ: Οι gamers νομίζω θα έπρεπε εκτός από Αγγλικά, η default απαραίτητη γλώσσα, να ήταν τα Ρώσικα xD

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...