Προς το περιεχόμενο

Νομιμότητα/Ασφάλεια πηγών CD keys για Steam και όχι μόνο [CD key stores]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοίτα, η γνώμη μου είναι, από το στιγμή που θα πληρώσω πάνω από 5-7€ γιατί να μην δώσω +1 για να έχω και το κεφαλι μου ήσυχο. Δεν έχω δοκιμάσει να πάρω χωρίς αυτό. Αν τύχει και θέλω κάτι που κάνει 1-3€ πιθανών δεν θα βάλω για να τσεκάρω και έτσι.

 

ή απλώς είναι ψυχολογικό το θέμα και εκεί ποντάρουν,ότι θα το ενεργοποιήσει ο άλλος,οπότε τσουπ 1€ πάνω.Όχι πως είναι κακό,απλώς κουβέντα να κάνουμε.Έχω αγοράσει και με shield off και on,όλα καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ή απλώς είναι ψυχολογικό το θέμα και εκεί ποντάρουν,ότι θα το ενεργοποιήσει ο άλλος,οπότε τσουπ 1€ πάνω.Όχι πως είναι κακό,απλώς κουβέντα να κάνουμε.Έχω αγοράσει και με shield off και on,όλα καλά!

 

Δεν αποκλείεται αυτό που λες. Ειδικά νομίζω αυτό άρχισε να εμφανίζεται συχνά στα περισσότερα κλειδάδικα τον τελευταίο καιρό κυρίως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αντιλέγω. Έχει βάση. Δεν το σκέφτηκα. Αλλά και πάλι, δεν νομίζω πως είναι τραγικό το +1€ του G2A ή το +0,70€ του Kinguin.

Η αλήθεια ότι όταν τσιμπάς παιχνιδάκι 2014 π.χ Shadow of Mordor σε τιμή χώμα μαζί με το Season Pass στα 17€, το +1€ να πάει στα 18, δεν μου λέει τίποτα γιατί και πάλι βγαίνω -80% της κανονικής τιμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι δεν είναι τραγικό,εδώ γλυτώνουμε πόσα χρήματα αγοράζοντας από κει..

Απλώς λέμε ότι ξαφνικά σε βάζουν σε σκέψη ότι μπορεί το κλειδί να είναι αλιωμένο ή να γίνει τίποτα,και έχεις 30 μέρες εγγύηση...κοινώς τραμπουκισμός,για μένα.

Είτε είναι 1€ είτε 0.70€..

Από κει και πέρα GG μας!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα σήμερα να αγοράσω ενα παιχνιδι απο Kinguin (αλλα και απο ενα αλλο κλειδαδικο) και πλεον απο 1/1/2015 βαζουν 23% ΦΠΑ στην τιμη που βλέπουμε...δοκίμασα με tunnelbear να παρω αμερικανικη IP αλλα ηταν πιο ακριβα...ελεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα σήμερα να αγοράσω ενα παιχνιδι απο Kinguin (αλλα και απο ενα αλλο κλειδαδικο) και πλεον απο 1/1/2015 βαζουν 23% ΦΠΑ στην τιμη που βλέπουμε...δοκίμασα με tunnelbear να παρω αμερικανικη IP αλλα ηταν πιο ακριβα...ελεος

 

Στο naruto για παράδειγμα που αναφέρει ο φίλος από πάνω πάντως δεν μου αλλάζει κάτι στο καλάθι... http://prntscr.com/5oxw2j

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο naruto για παράδειγμα που αναφέρει ο φίλος από πάνω πάντως δεν μου αλλάζει κάτι στο καλάθι... http://prntscr.com/5oxw2j

Πρεπει να κανεις sign in και να δει την διευθυνση σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν προχωρησεις την διαδικασια, θα σου προσθεσει VAT(φπα), το δοκιμασα και εγω.

Έτσι είναι. Εγω έβαλα αμερικάνικη IP, αγόρασα κανονικά (με διευθυνση στην Καλιφορνια και φορο 0%), τράβηξε τα λεφτά απο το paypal αλλα αμεσως ηρθε μηνυμα οτι ο λογαριασμός μου πάγωσε κτλ επειδη μαλλον εχω proxy κτλ και ζητουσαν επιβεβαιωση σε ποια χωρα βρισκομαι κτλ :P Ισως επειδη με τον λογαριασμο μου ειχα κανει αγορες απο Ελλαδα και τωρα βρεθηκα Αμερικη...τελικα τους ζητησα refund και δεν ξανασχοληθηκα. Ψωνισα απο το G2A που προς το παρον δεν βάζει φόρο 23%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι είναι. Εγω έβαλα αμερικάνικη IP, αγόρασα κανονικά (με διευθυνση στην Καλιφορνια και φορο 0%), τράβηξε τα λεφτά απο το paypal αλλα αμεσως ηρθε μηνυμα οτι ο λογαριασμός μου πάγωσε κτλ επειδη μαλλον εχω proxy κτλ και ζητουσαν επιβεβαιωση σε ποια χωρα βρισκομαι κτλ :P Ισως επειδη με τον λογαριασμο μου ειχα κανει αγορες απο Ελλαδα και τωρα βρεθηκα Αμερικη...τελικα τους ζητησα refund και δεν ξανασχοληθηκα. Ψωνισα απο το G2A που προς το παρον δεν βάζει φόρο 23%

 

Δηλαδή οι τιμές που βλέπουμε στο site πλέον έχουν +23% Φ.Π.Α.? Βρε ουστ... πάμε G2A.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή οι τιμές που βλέπουμε στο site πλέον έχουν +23% Φ.Π.Α.? Βρε ουστ... πάμε G2A.

Στο Kinguin και στους κλωνους του (G2Play, Fast2Play κτλ) ναι...δοκίμασα και σε ένα αλλο (http://acheterclecd.com) και είχε κι αυτο εξτρα ΦΠΑ 23% στις τιμές που έβλεπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...