Προς το περιεχόμενο

Νομιμότητα/Ασφάλεια πηγών CD keys για Steam και όχι μόνο [CD key stores]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εμ και συ πως και δεν το πηρες απο το humble store με 10 ευρω πριν λιγες μερες;


τελοσπαντων μην το αφησεις ετσι επικοινωνησε με τον πωλητη που το αγορασες και αν ειναι καποιος απο αυτους που εχουν καλη αξιολογηση και πολλες completed orders λογικα θα εχει γινει λαθος και θα παρεις το σωστο κλειδι. και αν δεν βγαλεις ακρη και χασεις τα λεφτα σου μιλα με kinguin και πες και δω το ονομα του πωλητη να τον βαλουμε σε blacklist.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

έτυχε να πάρω χθες από αυτούς το red faction armageddon κάτω από 2 ευρώ  :P instant delivery, για κλειδί πήγαινα και γω, και τελικά ήταν gift

 

 

ναι 4 αγορές,χώσου άφοβα!

Όλα είναι gifts στο μαγαζί αυτό και χωρίς να το λέει!

Μέχρι και από humble bundle gifting links δίνει xD

 

 

Ακούστε τι έγινε.

 

Με το που μου τράβηξαν τα χρήματα, μου έρχεται ένα μήνυμα ότι πρέπει να τους στείλω ταυτότητα για verification και καλά. Τους απαντάω κάτι του στυλ δεν υπάρχει ούτε μία στο εκατομμύριο να στείλω τέτοια δεδομένα σε άσχετους και πως αν δεν μου στείλουν το κλειδί θα τους κάνω αναφορά για απάτη. Η πλάκα είναι ότι από τη μία μου απαντάει ο τύπος ότι πρέπει να τα στείλω και από την άλλη μου ήρθε το παιχνίδι. 

 

Το κακό είναι ότι τελικά ήταν όντως steam gift, κάτι που δεν το ανέγραφε, οπότε δύσκολα θα παραγγείλω πάλι από αυτούς. 

Πάντως, έψαξα λίγο το θέμα με τα gifts, το steam αναφέρει πλέον στο licence agreement του πως αν τελικά το gift έχει αγοραστεί με κλεμμένη πιστωτική μπανάρεται ο λογαριασμός του πωλητή και το παιχνίδι γίνεται revoked από τον αγοραστή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως από Kinguin/G2A έχω αγοράσει άπειρες φορες. Μια φορα δεν μου έκατσε στραβή. Απλά αγοράζω από άτομα που βλέπω ότι ήδη έχουν 2-3 χιλιάδες παραγγελιες στο όνομα τους με καλά rating.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

 

Ακούστε τι έγινε.

 

Με το που μου τράβηξαν τα χρήματα, μου έρχεται ένα μήνυμα ότι πρέπει να τους στείλω ταυτότητα για verification και καλά. Τους απαντάω κάτι του στυλ δεν υπάρχει ούτε μία στο εκατομμύριο να στείλω τέτοια δεδομένα σε άσχετους και πως αν δεν μου στείλουν το κλειδί θα τους κάνω αναφορά για απάτη. Η πλάκα είναι ότι από τη μία μου απαντάει ο τύπος ότι πρέπει να τα στείλω και από την άλλη μου ήρθε το παιχνίδι. 

 

Το κακό είναι ότι τελικά ήταν όντως steam gift, κάτι που δεν το ανέγραφε, οπότε δύσκολα θα παραγγείλω πάλι από αυτούς. 

Πάντως, έψαξα λίγο το θέμα με τα gifts, το steam αναφέρει πλέον στο licence agreement του πως αν τελικά το gift έχει αγοραστεί με κλεμμένη πιστωτική μπανάρεται ο λογαριασμός του πωλητή και το παιχνίδι γίνεται revoked από τον αγοραστή. 

 

σε αρκετά μαγαζιά το γράφουν ότι ίσως ζητηθεί,οπότε πουθενά η απάτη,δεν είναι κάτι που δεν αναφέρεται πουθενά!

Προσωπικά,ποτέ δεν μου έχει ζητήσει κανένα από αυτά τα καταστήματα ταυτοποίηση.Γιαυτό καλύτερα paypal αγορές,ώστε να μπορείς να κάνεις dispute.

Μην τρελένεσαι με το τι γράφει το steam,για να είναι εξασφαλισμένο το γράφει.Σε όλους εμάς εδώ μέσα ποτέ δεν έγινε τίποτα,αλλά δεν είναι τίποτα,είναι λες και αγοράζεις από trader ρώσικα κλειδιά.PLUS εφόσον αγοράζεις από κει,πρέπει να ξέρεις και τι θα αντιμετοπίσεις

Εγώ πάντως από Kinguin/G2A έχω αγοράσει άπειρες φορες. Μια φορα δεν μου έκατσε στραβή. Απλά αγοράζω από άτομα που βλέπω ότι ήδη έχουν 2-3 χιλιάδες παραγγελιες στο όνομα τους με καλά rating.

αυτό ακριβώς,όποιος έχει τα πιο πολλά sales!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσω paypal πλήρωσα και το e-mail μου ήρθε αφού τράβηξαν τα χρήματα. Δεν υπάρχει η παραμικρή περίπτωση να στείλω προσωπικά δεδομένα σε τέτοια sites, δεν μου έχουν ζητηθεί από πουθενά αλλού άλλωστε. 

Από που και ως που σου ζητάνε φωτογραφία της ταυτότητας, ειδικά από τη στιγμή που έχει περάσει η πληρωμή; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παλικαρια θελω μια χαρη ξερετε καμια σελιδα που να δεχετε paysafe για να αγορασω κλειδι για το FIFA 15?μεχρι 35Ε, μπηκα στο kinguin αλλα το εχει στα 36.95Ε και για 1.95Ε δεν θελω να δωσω 5Ε παραπανω και για αλλη paysafe, ασε που δεν εχω να τα δωσω τα παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια μικρή αναζήτηση που έκανα βρήκα αυτό: http://www.instant-gaming.com/en/401-buy-key-origin-fifa-15/?igr=289098&utm_source=www.allkeyshop.com&utm_medium=referral&utm_campaign=allkeyshop(δέχεται paysafe αλλά παίζει να έχει extra χρέωση άμα πληρώσεις με αυτόν τον τρόπο). Αν έχεις βγάλει paysafe κάρτες αξίας 35 ευρώ θα πρέπει αναγκαστικά να περιμένεις για να πέσει λίγο η τιμή. Διαφορετικά μπορείς με την βοήθεια κάποιου γνωστού σου που έχει καμιά προπληρωμένη κάρτα να του δώσεις το ποσό και να σου πάρει το game. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όντως, το Wasteland 2 παρουσιάζει πτωτικές τάσεις στα κλειδάδικα σχεδόν από την ημέρα που κυκλοφόρησε. Θα πέσει και άλλο νομίζω, αν δεν το καίγεστε περιμένετε λίγο ακόμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια θελω να αγορασω απο Kinguin εχω βρει το παιχνιδι και εχω βρει και τον πωλητη απλα αγχωνομαι γιατι δεν το ηξερατο σαιτ. Διαβασα οτι μμπορει να εχει κλειδια τριτων απλα εγω θελω το κλειδι του παιχνιδιου να ειναι καινουργιο γιατι αλλιως δεν θα παιζει εκει που θελω. Παιζει να μου δωσουν ''μεταχειρισιμενο'' κλειδι η δεν παιζει αυτη η πιθανοτητα ??? Και κατι ακομα. Το Steam Gift τι ακριβως ειναι ???

 

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θελω να αγορασω απο Kinguin εχω βρει το παιχνιδι και εχω βρει και τον πωλητη απλα αγχωνομαι γιατι δεν το ηξερατο σαιτ. Διαβασα οτι μμπορει να εχει κλειδια τριτων απλα εγω θελω το κλειδι του παιχνιδιου να ειναι καινουργιο γιατι αλλιως δεν θα παιζει εκει που θελω. Παιζει να μου δωσουν ''μεταχειρισιμενο'' κλειδι η δεν παιζει αυτη η πιθανοτητα ??? Και κατι ακομα. Το Steam Gift τι ακριβως ειναι ???

 

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Κοιταξε, και εγώ το site έχει κανένα χρόνο που συναλλασομαι. Απλά βασικούς κανόνες να ξέρεις. Εκεί που διαλέγεις το παιχνίδι που θες, να κοιτάς να έχει τη σημαία της Ευρώπης. Ότι δηλαδή μπορείς να το ενεργοποιησεις στην Ελλάδα. Επίσης κοίτα πωλητές που έχουν καλό score θετικών αξιολογήσεων. Να ξέρεις ότι άμα πάρεις paysafe, έχεις ένα μικρό extra στη χρέωση. Επίσης μην αγοράζεις Steam gifts γιατί μπορεί να φάει Ban το account σου και να τρέχεις (στου Steam account).

Κατά τα άλλα, η σελίδα είναι παραπάνω από αξιόπιστη. Με το που πληρώσεις, σχεδόν αμέσως σου έρχεται το κλειδί!

Καλές αγορές! ;)

P.S: Τα steam gifts δεν έχω πάρει ποτέ αλλά ξέρω ότι είναι δώρα. Δηλαδή ας πούμε, εγώ αγοράζω ένα παιχνίδι που είναι σε προσφορά τώρα και το κάνω gift για να το πουλήσω αργότερα (είτε gift από Steam είτε από κάποια σελίδα του στυλ Humble Bundle). Το Steam απαγορεύει τέτοιου ίδους ενέργειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

P.S: Τα steam gifts δεν έχω πάρει ποτέ αλλά ξέρω ότι είναι δώρα. Δηλαδή ας πούμε, εγώ αγοράζω ένα παιχνίδι που είναι σε προσφορά τώρα και το κάνω gift για να το πουλήσω αργότερα (είτε gift από Steam είτε από κάποια σελίδα του στυλ Humble Bundle). Το Steam απαγορεύει τέτοιου ίδους ενέργειες.

εεεε..ΟΧΙ όμως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...