Προς το περιεχόμενο

Νομιμότητα/Ασφάλεια πηγών CD keys για Steam και όχι μόνο [CD key stores]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Malthador είπε

Τεράστιες διαφορές υπάρχουν μεταξύ των πολιτειών στις ΗΠΑ. Προφανώς όχι τόσο όσο στην ΕΕ, but still, είναι κάτι συγκρίσιμο. Και σίγουρα δικαιολογούν geo-blocking, γιατί δεν το κάνουν; Μάλλον εκεί τηρούν τους νόμους του κράτους φαίνεται.

δεν ειναι το ιδιο ΕΕ και ηπα.

δεν μιλαμε για κοινωνικη ανισοτητα.

στις ΗΠΑ οτι ολοι παντου δικαιουνται καποιες ελαχιστες παροχες, και παντου μπορουν να διεκδικησουν τον ιδιο μισθο.

εδω μπορουν πολλοι να διεκδικησουν μισθους γερμανιας με τα ιδια τυπικα προσοντα? ιδιο βασικο εχουμε?

οι συνταξιουχοι οι αναπηροι, ανεργοι και αποροι εχουν τις ιδιες παροχες σε τα  ολα κρατη της ΕΕ?

κοινη φορολογια, που εμεις επειδη χρωσταμε μας εχουν σκισει?

και φυσικα υπαρχει το μεγαλο barrier της γλωσσας  που δεν υπαρχει στις ΗΠΑ και αλλα διολου ευκαταφρονητα.

 τις αμυντικες δαπανες της ελλαδας τις αναλαμβανει η ευρωπη πχ? η πρεπει να σκαμε ενα σκασμο λεφτα?

οι ηπα ειναι ενα κρατος, η εε πολλα κρατη με ξεχωριστο πορτοφολι το καθενα.

εκει το LA θα πληρωσει για την AL, η γερμανια ομως δεν θα πληρωσει κανεναν:P

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, rofl είπε

δεν ειναι το ιδιο ΕΕ και ηπα.

δεν μιλαμε για κοινωνικη ανισοτητα.

στις ΗΠΑ οτι ολοι παντου δικαιουνται καποιες ελαχιστες παροχες, και παντου μπορουν να διεκδικησουν τον ιδιο μισθο.

εδω μπορουν πολλοι να διεκδικησουν μισθους γερμανιας με τα ιδια τυπικα προσοντα?

οι συνταξιουχοι οι αναπηροι, ανεργοι και αποροι εχουν τις ιδιες παροχες σε τα  ολα κρατη της ΕΕ?

κοινη φορολογια, που εμεις επειδη χρωσταμε μας εχουν σκισει?

και φυσικα υπαρχει το μεγαλο barrier της γλωσσας  που δεν υπαρχει στις ΗΠΑ και αλλα διολου ευκαταφρονητα.

 τις αμυντικες δαπανες της ελλαδας τις αναλαμβανει η ευρωπη πχ? η πρεπει να σκαμε ενα σκασμο λεφτα?

οι ηπα ειναι ενα κρατος, η εε πολλα κρατη με ξεχωριστο πορτοφολι το καθενα.

εκει το LA θα πληρωσει για την AL, η γερμανια ομως δεν θα πληρωσει κανεναν:P

συγγνώμη όλα αυτά που κολλάνε με το νήμα?Επίσης εάν νομίζεις οτι η U.S.A είναι παράδεισός κάνεις λάθος.Δες τι απογίνονται οι <<βετεράνοι>> του στρατού τους και μετά πες μου,ή οταν πας για μια απλή αξονική για σπάσιμο χεριού και σου χρεώνουν 1000 δολλάρια,εαν δεν είσαι ασφαλισμένος.Ασε η αμερικη ειναι καλή όπως και εδώ στην Ελλάδα είναι καλά οι πλούσιοι όλοι οι άλλοι κάνουν hustling.

 

Oριστε και απόδειξη ÎÏοÏέλεÏμα εικÏÎ½Î±Ï Î³Î¹Î± american hospital receipt

Επεξ/σία από jerry banana
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ρε φιλε και το λινκ της wikipedia με τα εισοδηματα των ηπα κολαει καπου?

ας το ληξουμε γιατι ειναι offtopic.

οποιος πιστευει οτι η EE ειναι κρατος η θα γινουν ποτε κρατος οπως οι ΗΠΑ ας το πιστευει.

μη μου λες τωρα για πραματα που ειδες στο sicko:P

 

εγω φθηνα κλειδια απο τσεχια σλοβακια και πολωνια θελω οχι να εξισωθουν οι τιμες:P

γιατι μιας και ειστε μορφωμενα παιδια  οπως εγραψα ηδη τρεις φορες οι τιμες συγκλινουν προς τα πανω και οχι προς τα κατω...

 

και δεν εγραψα πουθενα οτι οι ΗΠΑ ειναι παραδεισος. ξαναδιαβασε τι εγραψα...

κεντρικη οικονομια ιδια δικαιωματα, και αμυνα, στην μια περιπτωση vs  εμεις (οι γερμανοι) να μαστε  καλα και οι αλλοι ας κοψουν το λαιμο τους, στην αλλη. εγω εχω δικαιωμα στον ιδιο βασικο  με της γερμανιας? μου πληρωνει την αμυνα η γερμανια η αμα δεν εχει η χωρα μου, μου βαζει πλατη η γερμανια?

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, rofl είπε

ρε φιλε και το λινκ της wikipedia με τα εισοδηματα των ηπα κολαει καπου?

ας το ληξουμε γιατι ειναι offtopic.

οποιος πιστευει οτι η EE ειναι κρατος η θα γινουν ποτε κρατος οπως οι ΗΠΑ ας το πιστευει.

μη μου λες τωρα για πραματα που ειδες στο sicko:P

εγω φθηνα κλειδια απο τσεχια σλοβακια και πολωνια θελω οχι να εξισωθουν οι τιμες:P

γιατι μιας και ειστε μορφωμενα παιδια  οπως εγραψα ηδη τρεις φορες οι τιμες συγκλινουν προς τα πανω και οχι προς τα κατω...

και δεν εγραψα πουθενα οτι οι ΗΠΑ ειναι παραδεισος. ξαναδιαβασε τι εγραψα...

κεντρικη οικονομια ιδια δικαιωματα, και αμυνα, στην μια περιπτωση vs  εμεις (οι γερμανοι) να μαστε  καλα και οι αλλοι ας κοψουν το λαιμο τους, στην αλλη. εγω εχω δικαιωμα στον ιδιο βασικο  με της γερμανιας? μου πληρωνει την αμυνα η γερμανια η αμα δεν εχει η χωρα μου, μου βαζει πλατη η γερμανια?

δεν υπαρχουν ισα δικαιωματα εκει που λες δεν ξερω που το ξερεις,επισης το wikipedia κολλαει γιατι δεν υποστηριζεται σαν καλη πηγη μπορει ευκολα να  μπερδεψει με λαθος στατιστικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, jerry banana είπε

δεν υπαρχουν ισα δικαιωματα εκει που λες δεν ξερω που το ξερεις,επισης το wikipedia κολλαει γιατι δεν υποστηριζεται σαν καλη πηγη μπορει ευκολα να  μπερδεψει με λαθος στατιστικα.

δεν εχουν ολοι δικαιωμα στον ιδιο βασικο μισθο? https://en.wikipedia.org/wiki/Minimum_wage_in_the_United_States

στην ευρωπαικη ενωση το εχουμε?

ξερεις ποσο ειναι ο βασικος γερμανια? ποσο η ελαχιστη συνταξη, ποτε βγαινουν στη συνταξη, οτι με απλο χαρτι γιατρου οι αποδοχες ειναι πληρωμενες σε περιπτωση ασθενειας , που κινουνται τα διαφορα επιδοματα κα?

και για να μην παρεξηγουμαι δεν υποστηριζω το αμερικανικο συστημα ως δικαιοτερο καλυτερο η οτιδηπoτε αλλο.

και τελος το offtopic απο μενα btw.

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τελοσπάντων, δεν χρειάζεται κοινωνικοπολιτική ανάλυση, είναι πολύ πιο απλό το πράγμα: από τη στιγμή που υπάρχει ενιαία αγορά, τότε όλοι μας πρέπει να μπορούμε να ψωνίζουμε από παντού, εντός της ενιαίας αγοράς. Και στην τελική, δεν χρειάζεται να γίνει εξισορρόπηση των τιμών, αρκεί να αρθεί το geo-blocking.

Όπως μπορώ να ψωνίσω από το amazon.de ή από το amazon.es, ανάλογα με το τι με συμφέρει, το ίδιο θα πρέπει να μπορώ να κάνω από το μαγαζί της Valve στην Τσεχία ή στην Αγγλία, δεν είναι πυρηνική φυσική.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Malthador είπε

Τελοσπάντων, δεν χρειάζεται κοινωνικοπολιτική ανάλυση, είναι πολύ πιο απλό το πράγμα: από τη στιγμή που υπάρχει ενιαία αγορά, τότε όλοι μας πρέπει να μπορούμε να ψωνίζουμε από παντού, εντός της ενιαίας αγοράς. Και στην τελική, δεν χρειάζεται να γίνει εξισορρόπηση των τιμών, αρκεί να αρθεί το geo-blocking.

Όπως μπορώ να ψωνίσω από το amazon.de ή από το amazon.es, ανάλογα με το τι με συμφέρει, το ίδιο θα πρέπει να μπορώ να κάνω από το μαγαζί της Valve στην Τσεχία ή στην Αγγλία, δεν είναι πυρηνική φυσική.

αυτο το εγραψα ηδη απο το πρωτο μου post:P

18 ώρες πριν, rofl είπε

το προβλημα ειναι το region lock  οχι οι διαφορετικες τιμες.

 

αλλα μην περιμενεις να μπορεις να ψωνισεις σε αλλα storefronts του steam.

μιλαει καθαρα για τα  Eastern Europe (Czechia, Estonia, Hungary, Latvia, Lithuania, Poland, Slovakia, and in some cases Romania, according to the EC)

 

που ενω η υπολοιπη eu + uk δεν εχουν region locks μεταξυ τους,  καποια παιχνιδια στις συγκεκριμενες χωρες εχουν, και δεν παιζουν στην eu.

αυτη ωστοσο θα ειναι πολυ θετικη εξελιξη για κλειδια καθως καποιες απο αυτες τις χωρες εχουν πολυ φθηνοτερα retail keys.

θα μπαινεις σε ενα πολωνικο η ενα σλοβακικο επισημο μαγαζι και θα ψωνιζεις region free. 

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι και καλα αν "φτιαχτει" αυτο...δεν θα ανεβουν απλα οι τιμες στα ιδια επιπεδα παντου αλλα οτι θα μεινουν χαμηλα ως εχουν σημερα για να παμε ολοι να αγοραζουμε απο ρουμανια με 20 ευρω αντι για 60....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το UK παντως που ηταν παραδοσιακα πολυ φθηνοτερο για πολλα χρονια και δημοφιλης προορισμος, το εχουν παρει γραμμη και πλεον σε πολλες περιπτωσεις εχουν τσιμπησει και εξισωσει τις τιμες με την ευρωπη.

 

btw ετσι κι αλλιως αυτοι οι ηλιθιοι τα ξεκινησαν ολα με το εμπαργκο στη ρωσια και το κατρακυλισμα του ρουβλιου.

Αναφορά σε κείμενο
Originally posted by Valve:

As most of you know, our developer tools suggest pricing based on market research and purchasing power parity. In the case of territories such as Russia, Brazil, and SE Asia, we suggested pricing that is lower than the direct USD conversion. This is based on our assessment of actual pricing of comparable products in that market. Recently Rubles have hit an all-time low which has been a concern of many game developers. We are still assessing the market to see if suggesting new prices in Russia is right for customers who live in that market. We do not think that pricing based on currency conversion only is the right way to approach the Russian market necessarily.

What we are doing immediately in response to the Ruble drop is limiting trading and gifting from Russia to prevent people from taking advantage of the situation. We have been applying a gifting and trading lock of this type on all newly created packages on Steam since mid-2014. Today we have propped a change that will affect all packages on Steam which will not allow them to be unpacked to an account, if gifted or traded from a lower priced region to a higher priced region. This change is not retroactive and only affects new purchases. It also will not affect customers in that region from gifting a copy to other people in that same region. All customers will have proper warning when they are purchasing a gift prior to checkout in those regions as well. We will continue to assess the situation and make changes if necessary in the future. If you have any questions please feel free to write us via the contact form via the Steamworks Development site - Documentation & Help -> Contact Steam Publishing.

μεχρι τοτε ψωνιζαμε ολοι απο ρωσια και ηταν ολοι ευχαριστημενοι απο τις εισπραξεις:P το steam πουλουσε κλειδια tf και dota με τα τσουβαλια,

οι publishers μπορει να επαιρναν λιγοτερα αλλα αγοραζαμε και πολυ περισσοτερα και ημασταν ολοι ευχαριστημενοι. πραγματικα η χρυση εποχη του gaming και του steam.

Επεξ/σία από rofl
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Στις 2/5/2019 στις 8:18 ΜΜ, Filippos12 είπε

Το σαιτ instant gaming ειναι καλο ? ή κανει τιποτα απατες , θελω να αγορασω το pes 2019 για αυτο ρωταω

Έχω αγοράσει καμία 15αριά παιχνίδια από εκεί. Δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, DEADLAZARUS είπε

Έχω αγοράσει καμία 15αριά παιχνίδια από εκεί. Δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα.

Ευχαριστω 

Επεξ/σία από Filippos12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@seatgiorgosδεν παει ετσι.

τα 2 πιο αξιοπιστα εχουν γραφτει  σ αυτην εδω τη σελιδα. επειδη το θεματακι εχει ρισκα εγω θα περιοριζομουν μονο σε αυτα. για την ακριβεια μονο για το cdkeys εχω αποψη, και ειναι πολυ θετικη, αλλα και για το Instant gaming παρα πολυς κοσμος γραφει το ιδιο.

Επεξ/σία από rofl
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...