Προς το περιεχόμενο

Sony Personal 3D Viewer HMZ-T1 : Οι 750' ίντσες που χωράνε στην τσάντα σας


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και αν θελουμε να δουμε μια ταινια με παρεα? τι κανουμε? περνουμε κι'αλλα...

 

Γιαυτο dislike στο συγκεκριμενο προοιν...κατα τη γνωμη μου ειναι περιττο..μου θυμιζει τα παλια τα τυπου ''κυαλια'' που γυρνουσες ενα κουμπι εκει κ εβλεπες εικονες...ησουν εσυ και οι εικονες...χαμενος σε αυτες...και τωρα εισαι εσυ και αυτο που βλεπεις...παλι χαμενος και μονος σε αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ταινία δεν λέει τίποτα, αλλά σε εφαρμογές όπως φωτογραμετρία, 3δ σχεδιασμό, τηλεπισκόπηση είναι ΓΑΜΑΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο.. να μπορείς να χειρίζεσαι τα δεδομένα σου αραχτός και να βλέπεις πιο γρήγορα τα πάντα..είναι μια συσκευή από το κοντινό μέλλον.. θα βοήθαγε κ για ταχεία εκμάθηση διαφόρων πραγμάτων.. για εκπαιδευτικούς κ επιστημονικούς σκοπούς νομίζω είναι σουπερ... :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι τοσο θαψιμο ρε παιδια...

Και εγω της παρεας ειμαι, ταινιακια στο σπιτι, παρεουλα, φαγητο... ΑΛΛΑ το 80% της ωρας μπροστα στην κονσολα μου, στον υπολογιστη μου και στην τηλεωραση μου την περναω μονος μου... δεν νομιζω να υπαρχει καποιος εδω που χρησημοποιει περισοτερο με παρεα αυτα τα 3 παρα μονος του...

 

Και παμε στην τιμη... αφηστε το θεμα οτι ειναι για εναν και οχι για την παρεα... εγω εχω το motto - bigger is better, εχω μια 42αρα και κανω αμαν και πως να καταφερω να μαζεψω χρηματα να παρω μια 52αρα, και γιατι οχι μια ακομα μεγαλυτερη, και η τιμη τους? πανω απο τα 1.000 ευρω, και πανω απο τα 2.000 αν μιλαμε για 3D... αρα για εμενα μια "τηλεωραση" 750 ιντσων, στα 800-900 ευρω ειναι οχι απλα τζαμπα, ειναι δωρο...

 

Και παμε και στον ηχο... εγω εχω ενα ηχοσυστημα που μου κοστισε κοντα στα 3 χιλιαρικα, δεν λεω οτι θα εχει την ιδια αποδοση τα ακουστικακια του sony, αλλα και παλι θα εχω ενα 5.1 ηχοσυστημα.

 

Αρα ξαναλεω, για εμενα, ειναι τζαμπα... και συγουρα ειναι κατι που θα προσπαθησω να παρω τα ερχομενα χριστουγεννα, αν και γνωριζοντας τι σπιουνοι και κλεφτες ειμαστε εμεις τα Ελληνακια, λεω πως εδω Ελλαδα θα ερθει στα 1000 ευρω, αν οχι και παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι μου λεει πως η sony θα χρησιμοποιησει κατι τετοιο η και το ιδιο στο playstation 4, για να κοντραρει nintendo και microsoft.... σαν ιδεα για gaming δεν θα ηταν ασχημο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι μου λεει πως η sony θα χρησιμοποιησει κατι τετοιο η και το ιδιο στο playstation 4, για να κοντραρει nintendo και microsoft.... σαν ιδεα για gaming δεν θα ηταν ασχημο

 

ω ναι... φαντασου να προσθεσουν και καποιο ειδος virtual reality κουνωντας το κεφαλι να κινειται και η καμερα στο παιχνιδι... πολυ καλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

γνωρίζει κανείς πότε θα είναι διαθέσιμη η συσκευή? είχα ακούσει για νοέμβριο αλλά δεν την έχω πετύχει πουθενά ακόμη

δεδομένου ότι έχουν ακουστεί και τιμές υποθέτω πως θα διατεθεί κάποια στιγμή και δεν θα ακυρωθεί(?)

 

για τα παλαιότερα σχόλια έχω να πω ότι η τιμή είναι ιδιαίτερα φθηνή λόγω μαζικής παραγωγής σε σχέση με τις προδιαγραφές που είναι σχεδόν αστρονομικές σε σχέση με ότι κυκλοφορούσε (η ανακοίνωση ήρθε σε εποχή που έψαχνα με ένα φίλο να αγοράσουμε ένα hmd και έχω υπόψιν μου τι παίζει) ενώ το αποτέλεσμα σε στέρεο προβολές ('3d') είναι κλάσης ανώτερο από οτιδήποτε άλλο λόγω σταθερής και βέλτιστης (υποθέτω) σχέσης μεγέθους οθόνης / απόστασης από το θεατή

όλα αυτά δεδομένου ότι και το προβαλόμενο υλικό γυρίζεται συνήθως σε παρόμοιες και συγκεκριμένες προδιαγραφές (αυτός είναι ο λόγος που αυτή τη στιγμή δεν μπορεί να καλύψει ούτε κινηματογραφική αίθουσα κατά βάθος αλλά ούτε home cinema όπου σχέση μεγέθους οθόνης/απόστασης από το θεατή ποικίλει και για αυτό αναφέρονται πονοκέφαλοι και γενικότερα άσχημα αποτελέσματα αφού κανονικά για διαφορετική απόσταση θεατή θα πρεπε να προβάλεται και διαφορετική ταινία προκειμένου να υπάρχει βέλτιστο και ορθό οπτικό αποτέλεσμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά συμφωνώ πως για παρέα δεν αξίζει αλλά μην το υποβαθμίζετε τόσο πολύ. Και μόνο η τεχνολογία που έχει μας δίνει μια πρόγευση το τι θα έρθει στο μέλλον! Εγώ ικανοποιημένος θα ήμουν αν το έβλεπα έστω λίγο σε ένα κατάστημα για να πάρω μια γεύση με το τι παίζει.

 

Αυτό που ανέφεραν κάποια παιδιά πιο πάνω για το ps4 ακούγεται όντως τρελό και ελπίζω να γίνει! Αλλά αν ένα τέτοιο μηχανηματάκι κοστίζει 800-900 ευρώ το ps4 πόσο θα κοστίζει? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

edit:

τελικά η τιμή για ελλάδα θα είναι 800 ευρώ (από 800 δολλάρια που είναι για αμερική πχ)

και λέει available soon στο sony store

έξω είναι πιθανόν να είναι ήδη διαθέσιμη η συσκευή αλλά μόνο μέσω των sony store

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...