Προς το περιεχόμενο

καρτα δυκτιου


bacos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα ειχα τα ubuntu 10.10 τα εβγαλα επειδη δεν μου δουλευε η καρτα δυκτιου και εβαλα τα 11.04 και δεν με βολευουν καθολου και θελω να ξαναγυρισω στα 10.10 αλλα θελω να μου δουλευει η καρτα δυκτιου τι μπορω να δω να κατεβασω τους drivers δηλαδη η καρτα μου ειναι αυτη

 

 

02:00.0 Network controller: Intel Corporation Centrino Wireless-N 100

 

 

 

και με την εντολη sudo airmon-ng start wlan0 μου δεινχει οτι ειναι αυτη

 

 

wlan0 Intel 4965/5xxx iwlagn - [phy0]

 

 

μπορειτε να με βοηθησετε να κατεβασω τους drivers na doylepsei?????????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να παιξει η καρτα σου θελει τον iwlagn που ειναι ο driver για (αρκετα απο) τα ασυρματα τσιπακια της intel.

 

Προφανως η εκδοση του iwlagn που εχει ο 2.6.35 (που εχει το 10.10) δεν παιζει με την καρτα σου, παιζει ομως με τον iwlagn του 2.6.38 (που εχει το 11.04) και λογικα θα παιζει με καθε νεοτερο απο αυτον, πχ τον 3.0.0 που θα εχει η 11.10.

 

Αφου δεν σε βολευει το interface του ubuntu 11.04, δοκιμασε kubuntu ή xubuntu 11.04. Κατω απο το "καπο" ειναι το ιδιο πραγμα ακριβως, οποτε και εκει θα σου παιζει το ασυρματο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη εχω κολισει και θελω να λειτουργισει σε ubuntu 10.10 υπαρχει λυσει δηλαδη να δουλεψει σε 10.10.??????????????????????/

να κατεβασω τον driver που λεει ο φιλος μου ποιο πανω?????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω τα blackbuntu και αυτα βασυζονται στα maveric ενω η καρτα δυκτιου βασιζεται στα 11.04 εκανα την βλακεια και εκανα upgrade να παει στα 11.04 και ηταν σαν βλακεια δεν με βολευε καθολου με την μπαρα που ειχε και εκτως αυτο ολα τα προγραμματα ειταν διασκροπησμενα δεν ειταν σε φακελους περηποιημενα και ξανα εκανα φορματ

 

 

γιαυτο εχω φαγωθει αν υπαρχει κανενας driver να κατεβασω να δουλεψει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

 

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ??????????????????

 

http://www.aircrack-ng.org/doku.php?id=iwlagn

 

 

ΑΝ ΚΑΝΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ????????????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να απενεργοποιήσεις το unity στο 11.04 και το περιβάλλον εργασίας να είναι πανομοιότυπο με του 10.10. Απλά επιλέγεις "classic gnome" στον gdm πριν το login.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα αναβαθμηση εκανα αυτο που μου ειπε ο φιλος μου ποιο πανω ME TO CLASIC UBUNTU αλλα και παλυ δεν δουλευει η καρτα δυκτιου τι να κανω??????????????????/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...