Προς το περιεχόμενο

Windows 8: Προσθήκη του ribbon στον Windows Explorer


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άρα η 11.04 που πέρασα εγώ στο desktop μου όταν βγήκε αναφέρετε λογικά στον Μάρτιο του 1911

άμα ήθελες να πειράξεις κάτι παραπάνω ναι, για καθημερινές εργασίες με τα προγράμματα που θες δεν χρειάζεται πουθενα!Και επειδή δεν είναι και σχετικό το θέμα και άλλο ένα win vs linux δεν προσφερει τίποτα ας το λήξουμε εδώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Apple’s vision for the future of computing versus Microsoft’s vision for the future of computing.

 

Any questions?

 

http://parislemon.com/post/9558558373/apples-vision-for-the-future-of-computing-versus

Απλά μια παρατήρηση πως οι δύο εταιρίες φαίνεται να έχουν διαμετρικά αντίθετη άποψη για το μέλλον των υπολογιστών. Δεν προσπάθησα να (κατα)κρίνω κάποια από τις δύο. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

alexzzz : τα περί παραγωγικότητας σε ελληνικό forum το παίρνω ως αστείο.

 

Δε ξέρω για παραγωγικότητα vs χρόνο εργασίας αλλά...

 

...μην πιστεύετε ότι λένε τα ΜΜΕ. Πόσο μάλλον τα προκατειλημμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου είχε λήξει το UP. Μια εποχή το έκανα με alt+up-arrow (?) αλλά το έχω πλέον σταματήσει. Καλοδεχούμενες αλλαγές πάντως. Ελπίζω το μενού να είναι παραμετροποιήσημο (ποσο μεγάλο, τι θα περιλαμβάνει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου άρεσε το copy path τότε χωρίς δεύτερη σκέψη κάνε install αυτό το shell extension. Το χρησιμοποιώ χρόνια (σε XP & 7) και είναι κάτι παραπάνω από βολικό. Και δεν μου έχει κρασάρει ποτέ.

 

merci πείραζα τη registry σε winxp παλια γ αυτη τη λειτουργια ...

 

εμ συγνωμη αλλα copy path ανεκαθεν υποστηριζαν τα vista,7 και νομιζω και τα xp.

 

εχοντας πατημενο το shift,κανεις δεξι κλικ στο file για να ανοιξει το context menu,και σου εμφανιζει την εξτρα επιλογη: copy as path.

 

that's all.

 

 

 

78 files εδω.ειλικρινα αν καποιος σκεφτεται να αλλαξει λειτουργικο για τετοιου ειδους ασημαντες λεπτομερειες,μπορει εναλλακτικα να βαλει ενα file manager.υπαρχουν και δωρεαν ξερετε.

nd77U.png

 

σουπερ αυτο με το shift Ποτε δε το 'ξερα πολυ καλο, τελικα δε χρειαζεται να εγκαταστησω το tool Που ειπε ο φιλος, οσον αφορα τον filemanager me ta 74 στοιχεια, θες γιαλλια στραβωμάρας για να κανεις δουλεια, too much

 

η πλακα ειναι οτι Google και Μοzilla πασχιζουν να φτιαξουν browsers με οσο το δυνατον λιτο και εργονομικο GUI,το οποιο να δειχνει τα απολυτως απαραιτητα και να καταλαμβανει οσο το δυνατον λιγοτερη επιφανεια εργασιας.

και ερχεται η MS και σου βγαζει ενα λειτουργικο με κατι κουμπια που καταλαμβανουν το 1/3 της οθονης.

 

καταλαβαινω οτι αυτες οι αλλαγες γινονται με απωτερο σκοπο την ομαλη και ανετη χρηση των windows στις touch screens κτλ,αλλα τα desktops δεν ειναι ουτε tablets,ουτε smartphones.

ελπιζω να μην το ξεχασει αυτο η MS και να δωσει τουλαχιστον μια επιλογη για το κλασικο interface των windows,διαφορετικα ουτε σπασμενα δεν προκειται να τα βαλω τα 8.

 

διαφωνω για το λειτουργικο συστημα συμφωνο για τους broswers ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να βαλουν ενα prt Sc σαν των linux.Να το πατας και να σου βγαινει που και σε τι μορφη να αποθηκευτει.Δεν παει αλλο copy paste στην ζωγραφικη...... <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να βαλουν ενα prt Sc σαν των linux.Να το πατας και να σου βγαινει που και σε τι μορφη να αποθηκευτει.Δεν παει αλλο copy paste στην ζωγραφικη...... <_<

έναρξη-> βοηθήματα->εργαλείο αποκομμάτων. πολύ απλό και πρακτικό εργαλειάκι που έρχεται ενσωματωμένο με τα windows 7..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έναρξη-> βοηθήματα->εργαλείο αποκομμάτων. πολύ απλό και πρακτικό εργαλειάκι που έρχεται ενσωματωμένο με τα windows 7..

 

 

0eb2d6cb-43a0-4ab2-a7da-c6161f3f015c_13.gif

 

σε βρίσκω λίγο ανημέρωτο ... πολύ καλό εργαλείο το snipping tool

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να βαλουν ενα prt Sc σαν των linux.Να το πατας και να σου βγαινει που και σε τι μορφη να αποθηκευτει.Δεν παει αλλο copy paste στην ζωγραφικη...... <_<

 

 

το send to των windows δεν το κανει αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...