Προς το περιεχόμενο

Windows 8: Προσθήκη του ribbon στον Windows Explorer


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ούτε καρτέλες ούτε split στην οθόνη για γρήγορη διαχείριση που πας ρε καραμήτρο..

 

ναι ...λες και δεν υπαρχουν ενα σωρο freeware alternatives..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελπίζω να μην θεωρούν ένα τέτοιο περιβαλλον εργασίας ως φιλικό στην αφή. Χώρια που το βρίσκω μάλλον κακόγουστο. Πολλά κουμπάκια, όχι άμεσα ευδιάκριτα για την λειτουργία τους, συμπιεσμένα οσο ποιο πολύ γίνεται. Χρειάζεται φιλικότητα επειγόντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δλδ είναι ποιο σωστό να κατεβάσεις freeware alternatives προγράμματα παρά να υπάρχει native υποστήριξη? Φοβερή καινοτομία οι καρτέλες και το split στον filemanager τόσο που η microsoft αδυνατεί να την παρακολουθήσει τόσα χρόνια.

Απορώ ποιός άνθρωπος μπορεί να δουλέψει σε αυτό το λειτουργικό με τους τόσο περιορισμούς που έχει και απορώ ποιο πολύ με τους οπαδούς του που το υπερασπίζονται σαν την απόλυτη τεχνολογική επανάσταση. Ελεος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δλδ είναι ποιο σωστό να κατεβάσεις freeware alternatives προγράμματα παρά να υπάρχει native υποστήριξη?

 

ειδαμε και την native υποστηριξη του browser... :rolleyes:

 

σε περιπτωση που δεν το καταλαβατε ο σκοπος του λειτουργικου δεν ειναι να κανει τα παντα για εσας.

καποιες στοιχειωδεις λειτουργιες οπως file management,browsing,text editing,κτλ θα τις εχει,αλλα μεχρι εκει.

 

απο κει και υστερα,οποιος επιθυμει για αυτες τις λειτουργιες μια πιο ολοκληρωμενη λυση,υπαρχει αφθονο δωρεαν software που τις καλυπτει απολυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα καινούριο που ανακοινώθηκε πριν λίγο είναι η εγγενής υποστήριξη iso και vhd αρχείων τα οποία θα ανοίγουν κανονικά στον explorer δημιουργώντας αυτόματα ένα virtual drive με τα περιεχόμενα τους (σαν τα daemon tools).

 

http://blogs.msdn.com/b/b8/archive/2011/08/30/accessing-data-in-iso-and-vhd-files.aspx

 

5684.Virtually_2D00_ejecting_2D00_an_2D00_ISO_5F00_72BE3F87.jpg

 

http://www.youtube.com/watch?v=0flqZeRSaCs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος έχει δουλέψει σε mac του φαίνονται οι φωτογραφίες σαν υπολογιστής 20ετίας τουλάχιστον.

Η διαφορά στο design είναι τουλάχιστον εξωπραγματική.

Μάλλον η ανοδική πορεία της apple θα συνεχιστεί για πολλά χρόνια ακόμα.

 

 

Να συνεχιστει η ανοδικη πορεια της apple η οποια προφανως ικανοποιει τους πελατες της.

Φτανει εμεις οι υπολοιποι που ακομα, πως να το κανουμε "we don't get it" να εχουμε την επιλογη να χρησιμοποιουμε το απαρχαιωμενο interface που μας αρεσει και μας φερνει ενα αισθημα νοσταλγιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτέλους επιστροφή του up..

Περιμενα και tabs για να ειμαι απολυτα ευχαριστημένος. Το ριμπον ελπιζω να βγαίνει γιατι εμένα σα χρήστη δε με βολεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα καινούριο που ανακοινώθηκε πριν λίγο είναι η εγγενής υποστήριξη iso και vhd αρχείων τα οποία θα ανοίγουν κανονικά στον explorer δημιουργώντας αυτόματα ένα virtual drive με τα περιεχόμενα τους (σαν τα daemon tools).

 

http://blogs.msdn.co...-vhd-files.aspx

 

5684.Virtually_2D00_ejecting_2D00_an_2D00_ISO_5F00_72BE3F87.jpg

 

http://www.youtube.c...h?v=0flqZeRSaCs

 

Μπράβω μου αρέσει αυτο πολλή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ ποιός άνθρωπος μπορεί να δουλέψει σε αυτό το λειτουργικό με τους τόσο περιορισμούς που έχει και απορώ ποιο πολύ με τους οπαδούς του που το υπερασπίζονται σαν την απόλυτη τεχνολογική επανάσταση. Ελεος..

 

 

Να φανταστεις οτι υπαρχουν πολλοι users αλλων λειτουργικων που χρησιμοποιουν windows πρακτικες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μου αρεσει που καποιοι εκραζαν και κραζουν το ribbon. να δουμε μετα αν θα την παλευεται με το ξεπερασμενο UI του libre office......

 

ολος ο κοσμος θα μαθει και το ribbon και τα tiles. μια χαρα μπαλα παιζει microsoft ^_^

 

 

Το ότι το βάζει και θα το βάλει η μικρομαλακή παντού δεν σημαίνει ότι είναι καλό. Θα γεμίσει ο windows explorer πάνω πάνω με έναν αχταρμά από κουμπιά. Είναι πρόοδος στο UI αυτό? Και όσο για καρτέλες σιγή ιχθύος. Πότε θα τις βάλουν? Στα windows 20 ? :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδαμε και την native υποστηριξη του browser... :rolleyes:

 

σε περιπτωση που δεν το καταλαβατε ο σκοπος του λειτουργικου δεν ειναι να κανει τα παντα για εσας.

καποιες στοιχειωδεις λειτουργιες οπως file management,browsing,text editing,κτλ θα τις εχει,αλλα μεχρι εκει.

 

απο κει και υστερα,οποιος επιθυμει για αυτες τις λειτουργιες μια πιο ολοκληρωμενη λυση,υπαρχει αφθονο δωρεαν software που τις καλυπτει απολυτα.

 

φοβερή άποψη και αυτή δεν την είχα σκεφτεί ποτέ. δλδ λέμε ότι το λειτουργικό δεν υπηρετεί τον χρήστη του αλλά αντίθετα ο χρήστης πρέπει να υπηρετεί το λειτουργικό άσχετο αν αυτό το λειτουργικό είναι κοστολογημένο στα 200+ ευρώ. Αυτό είναι μόνο μια μικρή παρένθεση.

 

Να φανταστεις οτι υπαρχουν πολλοι users αλλων λειτουργικων που χρησιμοποιουν windows πρακτικες.

 

Δεν ξέρω αν αναφέρεσε προσωπικά σε μένα αλλά θέλω να σε πληροφορήσω ότι δεν έχω δουλέψει ποτέ στην ζωή μου με windows και όταν μιλάω για δουλειά λέω να κάνω κάτι σοβαρό πέρα από install ένα game και τρέξιμο τον launcher του. Αρα δεν καταλαβαίνω για ποιές πρακτικές windows μιλάς και που δεν έχουν και καμία σχέση με αυτό που λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος έχει δουλέψει σε mac του φαίνονται οι φωτογραφίες σαν υπολογιστής 20ετίας τουλάχιστον.Η διαφορά στο design είναι τουλάχιστον εξωπραγματική.Μάλλον η ανοδική πορεία της apple θα συνεχιστεί για πολλά χρόνια ακόμα.

 

Είναι άλλωστε γνωστή η συνεισφορά του design στην αποδοτικότητα... αν δεν είναι μοδάτο δεν είσαι παραγωγικός

 

Ένα καινούριο που ανακοινώθηκε πριν λίγο είναι η εγγενής υποστήριξη iso και vhd αρχείων τα οποία θα ανοίγουν κανονικά στον explorer δημιουργώντας αυτόματα ένα virtual drive με τα περιεχόμενα τους (σαν τα daemon tools).http://blogs.msdn.com/b/b8/archive/2011/08/30/accessing-data-in-iso-and-vhd-files.aspx5684.Virtually_2D00_ejecting_2D00_an_2D00_ISO_5F00_72BE3F87.jpghttp://www.youtube.com/watch?v=0flqZeRSaCs

 

vhd δεν υποστήριζε εγγενώς; δεν μπορώ να θυμηθώ αν είχα βάλει πρόσθετο ή όχι για αυτή τη δουλειά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

δεν έχω δουλέψει ποτέ στην ζωή μου με windows

 

Τοτε πως μπορεις να εκφερεις σοβαρη αποψη?

 

Απο τα screenshots?

 

και όταν μιλάω για δουλειά λέω να κάνω κάτι σοβαρό πέρα από install ένα game και τρέξιμο τον launcher του.

 

Και γω δουλεια κανω και ξερεις πολυ καλα οτι η δουλεια που κανω σε επαγγελματικο επιπεδο δεν γινεται παρα μονο σε windows και osx.

 

Αρα ο ορος "δουλεια" ειναι σχετικος.

 

Δεν κανουμε ολοι την ιδια δουλεια.

 

Και ξερεις παρα πολυ καλα για ποιες windows πρακτικες μιλαω.Δεν θα το αναλυσουμε εδω γιατι θα βγουμε offtopic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...