Προς το περιεχόμενο

Windows 8: Προσθήκη του ribbon στον Windows Explorer


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και στο touch λειτουργεί μια χαρά το context menu (κρατώντας παρατεταμένα πχ το δάχτυλο σε ένα σημείο) + ότι στις συσκευές με touch δεν έχεις χώρο να σπαταλάς σε ανούσια κουμπιά για λειτουργίες που μπορείς να βάλεις και σε gestures πχ.

 

Τον ιδιο χωρο πιανουν με τον explorer των 7 παντως και δειχνουν και περισσοτερα αρχεια.

 

8422.Figure-21-_2D00_-Real-Estate-comparison_5F00_2.png

 

Διαβαζω οτι απο default θα ειναι μαζεμενο οπως το ribbon του office

 

Leaked-Office-15-Office-2014-Screenshots-and-Details-3.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Φαίνεται ξεκάθαρα νομίζω ότι θέλουν να αναμείξουν και Touch μαζί, πάντως ακόμα δεν με πείθουν τα 8 για αναβάθμιση στο μέλλον.. Θα δείξει!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται ξεκάθαρα νομίζω ότι θέλουν να αναμείξουν και Touch μαζί, πάντως ακόμα δεν με πείθουν τα 8 για αναβάθμιση στο μέλλον.. Θα δείξει!!

 

 

ισως σε πεισει το hybrid boot και το νεο file system.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μου αρεσει που καποιοι εκραζαν και κραζουν το ribbon. να δουμε μετα αν θα την παλευεται με το ξεπερασμενο UI του libre office......

 

ολος ο κοσμος θα μαθει και το ribbon και τα tiles. μια χαρα μπαλα παιζει microsoft ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον ιδιο χωρο πιανουν με τον explorer των 7 παντως και δειχνουν και περισσοτερα αρχεια.

 

 

Στη δευτερη εικονα δεν εχει το χοντροκομμενο αντικατασταστη του status bar που υπηρχε στα 7. Ελπιζω να το καταργησανε. Δυστυχως στα 7 το πραγματικο status bar ειναι αχρηστο οποτε χρειαζεται η αηδια εκεινη.

 

Γενικως το ribbon interface ειναι ΟΚ αν εχεις αρκετα υψηλη αναλυση. Διαφορετικα τρωει παρα πολυ χωρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

copy path, very cool! μαρεσουν οι πολλες επιλογες ειναι πιο εργονομικες εντελη απ' το Minimal

 

Αν σου άρεσε το copy path τότε χωρίς δεύτερη σκέψη κάνε install αυτό το shell extension. Το χρησιμοποιώ χρόνια (σε XP & 7) και είναι κάτι παραπάνω από βολικό. Και δεν μου έχει κρασάρει ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισως σε πεισει το hybrid boot και το νεο file system.

 

Όπως είπα, δεν με πείθει ακόμα. happy.gif

 

Δεν λέω, καλά είναι όλα αυτά αλλά μιας και μιλάω για εμένα, το Hybrid Boot δεν με ωφελεί ούτε μου χρησιμεύει.

 

Όσον αφορά το filesystem, τι παραπάνω θα μου δώσει για να με πείσει να βάλω τα 8 ; (Έχω ψάξει online και δεν έχω βρει ξεκάθαρη απάντηση, αν ξέρει κάποιος ας ποστάρει link παρακαλώ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

copy path, very cool! μαρεσουν οι πολλες επιλογες ειναι πιο εργονομικες εντελη απ' το Minimal

 

Αν σου άρεσε το copy path τότε χωρίς δεύτερη σκέψη κάνε install αυτό το shell extension. Το χρησιμοποιώ χρόνια (σε XP & 7) και είναι κάτι παραπάνω από βολικό. Και δεν μου έχει κρασάρει ποτέ.

 

 

εμ συγνωμη αλλα copy path ανεκαθεν υποστηριζαν τα vista,7 και νομιζω και τα xp.

 

εχοντας πατημενο το shift,κανεις δεξι κλικ στο file για να ανοιξει το context menu,και σου εμφανιζει την εξτρα επιλογη: copy as path.

 

that's all.

 

Τον ιδιο χωρο πιανουν με τον explorer των 7 παντως και δειχνουν και περισσοτερα αρχεια.

 

8422.Figure-21-_2D00_-Real-Estate-comparison_5F00_2.png

 

 

78 files εδω.ειλικρινα αν καποιος σκεφτεται να αλλαξει λειτουργικο για τετοιου ειδους ασημαντες λεπτομερειες,μπορει εναλλακτικα να βαλει ενα file manager.υπαρχουν και δωρεαν ξερετε.

nd77U.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημαντική είναι και η επιστροφή του κουμπιού UP το οποίο σας επιστρέφει στην προηγούμενη οθόνη...

 

Στην προηγούμενη οθόνη σε επιστρέφει το κουμπί Back. Το UP σε πηγαίνει ένα επίπεδο παραπάνω στο filesystem ;)

 

Μακάρι να επιστρέψει το κουμπί. Πολύ σπάσιμο να μην μπορείς να πας ενα φάκελο πάνω ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@KilliK

 

Πολυ σωστα.

 

201108301042251280x1024.png

 

 

απο το 1999.

 

Αλλα δεν αλλαζουμε λειτουργικο για τετοιου ειδους λεπτομερειες.

 

Υπαρχουν πολυ πιο σημαντικα πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχρηστη τελειως η ribbon bar οσον αφορα δουλειες σχετικα με αρχεια,οι περισσοτεροι χρησιμοποιουμε δεξι κλικ,το μονο που καταφερνουν ειναι να τρωνε χωρο και να μπερδευεται το ματι

 

η ολη ιστορια γινεται για τις touch συσκευες,επλιζω να μπορει να απενεργοποιηθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...