Προς το περιεχόμενο

Απο Ubuntu σε OpenSUSE


KoKoPsOpSaRoS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας παιδια..λοιπον θελω να βγαλω το ubuntu...κατεβασα το opensuse και κατεβασα το iso το οποιο κατεβαζει την εγκατασταση διαμεσω ιντερνετ..μηπως ξερετε τι ακριβως πρεπει να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να βγαλεις το ubuntu, πρεπει να κατανοησεις πως το εβαλες. Το εβαλες λοιπον με κανονικη εγκατασταση, με κανονικο partition σε ext3/4, με grub κλπ ή με μουφα εγκατασταση μεσω windows και wubi?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να βγαλεις το ubuntu, πρεπει να κατανοησεις πως το εβαλες. Το εβαλες λοιπον με κανονικη εγκατασταση, με κανονικο partition σε ext3/4, με grub κλπ ή με μουφα εγκατασταση μεσω windows και wubi?

ενταξει παιδια το ελυσα το προβλημα..οχι καθαρη εγκατασταση εκανα...εχω αλλο προβλημα τωρα..εβαλα το suse καθαρη εγκατασταση απο cd κτλ κτλ...το προβλημα που εχω ειναι στο θεμα που εχει..μεσα το χρωμα απτα παραθυρα ειναι γκρι και η γραμματοσειρα τους μου κουραζουνε τα ματια μου..αλλαξα θεμα αλλα το γκρι χρωμα και η γραμματοσειρα ειναι η ιδια..μηπως ξερετε πως αλλαζουνε αυτα? και δευτερο προβλημα ειναι το google chrome..το εκανα εγκατασταση...και οταν παω να το ανοιξω..μου βγαζει διπλα απτο βελακι το εικονιδιο του να κανει πανω κατω..αλλα δεν ανοιγει..εβαλα την x64 KDE
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και δευτερο προβλημα ειναι το google chrome..το εκανα εγκατασταση...και οταν παω να το ανοιξω..μου βγαζει διπλα απτο βελακι το εικονιδιο του να κανει πανω κατω..αλλα δεν ανοιγει

 

Από που το έκανες εγκατάσταση? Εννοώ ενεργοποίησες κάποιο επιπλέον αποθετήριο? Ρωτάω γιατί δεν θυμάμαι να έχει chrome στο μαμα αποθετήριο...

 

EDIT: Νομίζω είναι στο αποθετήριο Contrib ο chromium (ο browser, γιατί υπάρχει και ένα game που λέγεται έτσι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...