Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορείς να βάλεις το λεγόμενο homebrew launcher όπου θα τρέχεις εφαρμογές που έχουν φτιάξει διάφορα άτομα όπως emulators για snes/gb/gbc/gba.

Επίσης βγήκαν νέα exploits για 9.3+ firmware (ναι λειτουργούν και σε 10.3) οπότε σε λίγο καιρό θα μπορούμε να βάλουμε custom firmware και οι υπόλοιποι (ή έστω να κάνουμε downgrade σε προηγούμενο firmware). :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίμενε πρώτα να βγει ο τρόπος για το downgrade/cfw σε 10.3 και θα τον μάθεις.

 

Για το homebrew launcher μπορείς να δεις εδώ τι να κάνεις.

[video=youtube]

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη Χρονια παιδες . Μετα απο πολλα χρονια σε pc και playstasion αποφασισα να παρω 3ds . Ειμαι αρκετα ασχετος οποτε θελω να μου πειτε τις επιλογες που εχω . λοιπον η κονσολα ειναι η Nintendo NEW 3ds XL και απο οτι βλεπω στις ρυθμισεις μου γραφει Ver 9.4.0-21E. Ενας φιλος μου εδωσε και μια καρτουλα η οποια λεγετε R4 3DS RTS. Την δουλευε σε Ds lite .Ειχε κατι roms μεσα απο παλια  και ετσι για πλακα την δοκιμασα και εγω . Τα παιχνιδια επαιξαν κανονικα . Ηθελα να ρωτησω τι επιλογες εχω . Πρεπει να κανω cfw ή αυτη η καρτα μου κανει μια χαρα και για για τα 3ds παιχνιδια  ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

 

Η καρτούλα αυτή κάνει μόνο για DS παιχνίδια. Για 3DS παιχνίδια υπάρχουν άλλες κάρτες ή τα cfw.

Στην περίπτωσή σου μπορείς να χρησιμοποιήσεις μόνο την Sky3DS για τα 3DS παιχνίδια ή να περιμένεις

(λίγο) καιρό μέχρι να βγουν cfw και τα μεγαλύτερα firmware από το 9.2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση . Οποτε λεω να περιμενω για cfw γιατι απ οτι βλεπω η καρτουλα δεν εχει και την καλυτερη τιμη . Και αλλη μια ερωτηση εχω .Ειναι πιο συνετο να μην κανω firmware update σωστα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, καλύτερα να το αποφεύγεις αλλά λένε ότι τα νέα exploits θα λειτουργούν και στο τελευταίο firmware.

 

Γνώμη μου είναι πως αν δεν έχεις θέμα με τα games που θα παίζεις (δηλαδή dlc/patches/etc) και δεν θες κάτι

από το e-shop τότε μην κάνεις update. Αν όμως κάποιο game θέλει patch/update για να παίξει online (π.χ Pokemon)

τότε σκέψου αν το θες και πόσο.

 

Δεν υπάρχει κάποια ημερομηνία (έστω και στο περίπου) για το πότε θα έχουμε νέα cfw/downgrade method.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα την διαδικασία για το homebrew launcher και αφού σκανάρω το qr  μετά από λίγο μου λέει An error has occurred.Please save your data in any software currently in use,then restart the system

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα υποθέσω πως έχεις το κλασσικό 3ds και όχι το new 3ds. Είναι κάπως unstable στο o3ds

 

Διέγραψε το ιστορικό από το browser και δοκίμασε να αλλάξεις το theme (έχει κάποια θέματα απλά με χρώματα).

Άλλαξε το θέμα και είτε το αφήνεις είτε βάζεις πάλι το πρώτο που είχε.

 

 

 

o3ds = original 3ds

n3ds = new 3ds

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...