Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://gbatemp.net/threads/cakes-vs-reinand-vs-rxtools3-which-one.410613/

 

Reinand is a minimalist code. It is a CFW exclusively for n3ds and has emuNAND and sig patching support. Just recently added support on n3ds for 10.3 emuNAND

CakesFW is fairly similar to Reinand in it's simplistic coding, but supports both n3ds and o3ds, so naturally it is very slightly more bulky than Reinand. Main features is that it also supports enuNAND and sig patching, as well as 10.3 on n3ds. It has a few more features relating to FIRM patching and so on, but if you are a basic user, you wont delve into that as much.

rxTools is the bulkiest of the three, but comes with many useful tools. It supports emuNAND as well, has firmware spoofing built in, sig patching, emuNAND support, xorpad generating, native regionfree, as well as multiple other features. Just go to the main thread for it to see the other utilities. As or this moment, it only supports 9.5 on n3ds, but will soon be supporting 10.3 just as the other two.

Most new users prefer rxTools for it's tools, seeing as how once it is set up, the firmware spoofing means despite the 9.5 limitation, you don't have to get special cia files. Same with regions. All three are just about as easy to setup, so choose the one that you want based on your needs and wants.
 
alldaynews

Ξεκίνα πάλι από την αρχή με το guide που είχα στείλει παλιότερα. Έβαλε το cakescfw αντί του rxtools τώρα και φαίνεται να είναι πιο απλό με λιγότερα προβλήματα. Τα firmware.bin και τον φάκελο firm από το python script κράτησέ τα για καλό και για κακό αν και ίσως δεν τα χρειαστείς. Για αρχή κάνε ότι λέει το guide για το cfw.

http://gbatemp.net/threads/tutorial-more-or-less-catch-all-tutorial.407080/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια κανεις σας που να τρεχει το rxtools απο homebrew channel?

 

σε εμενα δεν. πρεπει να μπω απο URL & SYSNAND

 

in other news

 

το save να βρω πως σπαει και ειμαι set...

 

#happy_gayming

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4. (Optional, but highly reccomended) EmuNAND Manager Options > Dump SysNAND to NAND.bin (In case you ever end up needing a hardmod)

 

Αυτό το βήμα το κάνω?

Αν είσαι σίγουρος πως το έχεις κάνει από κάποιο άλλο guide τότε το περνάς, γενικά θα έλεγα να το κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανα μου βγάζει το CTRBootManager screen και επιλέγω homebrew.Βγάζει μια κόκκινη οθόνη και κολλάει εκεί.Επιλογή cakes δεν βγάζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερώτηση μην τα χαλάσω γιατί πήγα να κάνω πατάτα στο reinand μπαίνω με το menuhax πως μπορώ να κάνω install themes χωρίς να χαλάσει?

Μέσα από το meunhax installer έχει να κάνεις install themes, απλά πρέπει να έχεις τα αρχεία του theme μέσα στο φάκελο του meunhax.

Προτείνω καλύτερα το tinker μαζί με το menuhax installer.

 

Θα βάλεις τα themes (ξεχωριστός φάκελος για κάθε theme) μέσα σε έναν φάκελο με όνομα Themes στην sd card.

Το tinker το βάζεις με τα άλλα homebrew apps και το τρέχεις μέσω του homebrew launcher.

https://gbatemp.net/threads/tinker-shuffle-menuhax-theme-manager.407445/

 

 

 

Το έκανα μου βγάζει το CTRBootManager screen και επιλέγω homebrew.Βγάζει μια κόκκινη οθόνη και κολλάει εκεί.Επιλογή cakes δεν βγάζει

Δεν ξέρω τι παίζει. :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσα από το meunhax installer έχει να κάνεις install themes, απλά πρέπει να έχεις τα αρχεία του theme μέσα στο φάκελο του meunhax.

Προτείνω καλύτερα το tinker μαζί με το menuhax installer.

 

Θα βάλεις τα themes (ξεχωριστός φάκελος για κάθε theme) μέσα σε έναν φάκελο με όνομα Themes στην sd card.

Το tinker το βάζεις με τα άλλα homebrew apps και το τρέχεις μέσω του homebrew launcher.

https://gbatemp.net/threads/tinker-shuffle-menuhax-theme-manager.407445/

 

απλά κάνω install αυτό και βάζω τα themes

δεν με βάζει στο homebrew μέσο του app μπορεί να έχει πέσει ο server? κατι τέτοιο λέει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχαχαχαχαχαχα επιτέλουςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς νομίζω τα κατάφερα.Μου βγάζει ένα εικονίδιο FBI στο 3ds.Πως θα δω αν όντως το κατάφερα??


Ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι FBI 1.4.17

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχαχαχαχαχαχα επιτέλουςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς νομίζω τα κατάφερα.Μου βγάζει ένα εικονίδιο FBI στο 3ds.Πως θα δω αν όντως το κατάφερα??

 

Ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι FBI 1.4.17

:D :D :D

 

 

δεν με βάζει στο homebrew μέσο του app μπορεί να έχει πέσει ο server? κατι τέτοιο λέει

λέει downloading the actual payload with HTTP...

και απο κάτω error

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχαχαχαχαχαχα επιτέλουςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς νομίζω τα κατάφερα.Μου βγάζει ένα εικονίδιο FBI στο 3ds.Πως θα δω αν όντως το κατάφερα??

Ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι FBI 1.4.17

 

 

μονο αν κανεις Install Καποιο CIA αρχειο θα καταλαβεις αν πετυχε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:D :D :D

 

 

δεν με βάζει στο homebrew μέσο του app μπορεί να έχει πέσει ο server? κατι τέτοιο λέει

λέει downloading the actual payload with HTTP...

και απο κάτω error

Ναι κάτι έχει ο server απ' όσο ξέρω. Γι' αυτό βάζουμε menuhax ρε. :P

 

 

Τσάμπα φτιάχνω ολόκληρο guide για το rxtools. :mellow:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...