Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλύτερα βάλε τα αρχεία πρώτα και μετά κάνε update στο emunand.

Είμαι σχεδόν σίγουρος πως αν κάνεις update θα έχεις μαύρη οθόνη επειδή δεν θα υποστηρίζουν 10.3 emunand τα αρχεία της Reinand που έχεις.

Το ίδιο θα συμβεί αν κάνεις update το emunand σε 10.3 ενώ έχεις Reinand και μετά θελήσεις να βάλεις rxtools. Το rxtools δεν υποστηρίζει emunand 10.3 σε n3ds (ακόμα) οπότε θα έχεις μαύρη οθόνη.

 

Οπότε βάζεις τα άλλα αρχεία (τα οποία είναι νεώτερα) και μετά κάνεις update στο emunand. :)

ωραια ευχαριστω! θα βαλω πρωτα τα αρχεια

Καλύτερα βάλε τα αρχεία πρώτα και μετά κάνε update στο emunand.

Είμαι σχεδόν σίγουρος πως αν κάνεις update θα έχεις μαύρη οθόνη επειδή δεν θα υποστηρίζουν 10.3 emunand τα αρχεία της Reinand που έχεις.

Το ίδιο θα συμβεί αν κάνεις update το emunand σε 10.3 ενώ έχεις Reinand και μετά θελήσεις να βάλεις rxtools. Το rxtools δεν υποστηρίζει emunand 10.3 σε n3ds (ακόμα) οπότε θα έχεις μαύρη οθόνη.

 

Οπότε βάζεις τα άλλα αρχεία (τα οποία είναι νεώτερα) και μετά κάνεις update στο emunand. :)

δεν μου κανει install το fbi τι εγινε? 

http://imgur.com/ctjyLkN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ωραια ευχαριστω! θα βαλω πρωτα τα αρχεια

δεν μου κανει install το fbi τι εγινε? 

http://imgur.com/ctjyLkN

Το κάνεις inject στο health and safety;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ακολούθησα το βίντεο και πάει και κανει install το fbi.cia

Θα πρεπει να συνδέσεις την emunand9 με συγκεκριμένη version του FBI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μπαίνω reinand πάω κάμερα για να πάρω το url να με πάει στο browser με πάει πάλι στο boot επιλέγω το homebrew και μετά επιλέγω to fbi και πάω να κάνω install το fbi.cia αλλα τίποτα εντομεταξη κάτι που παρατήρησα σε αυτόν λέει στο fbi wifi !!!
εμένα λέει wifi: disconnected

Θα πρεπει να συνδέσεις την emunand9 με συγκεκριμένη version του FBI.

οπότε παραβλέπω αυτό το βήμα και πάω παρακάτω? στο emunand9
δεν μπορώ να μπω στο emunad9 ουτε στο decrypt9 με πεταει έξω στο boot

..... αμαν μπέρδεμα

Επεξ/σία από akamaka98
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω προβλημα μπαίνει στο homebrew (παω στο reinand μπαινω μεσω του browserhax με παει στο boot και παταω στο homebrew) αλλα δεν ανοίγει  emunad9 και το decrypt9 με πάει πάλι στο boot και οταν το ξανακάνω πάλι το ιδιο προβλημα με πάει στο boot και εκτος απο αυτο δεν κανει install τα .cia απο το homebrew οταν μπαινω στο fbi

το εχω κανει και κατευθειαν (να μην μπω στο reinand και να πατησω κατευθειαν το homebrew) το fbi δεν κανει install αλλα μπαινει στο decrypt9 και στο emunad9 πηγα να κανω το fbi να το ανοιγω μεσω του health and safety αλλα τιποτα δεν εγινε οταν μαπινω στο health and safety λεει να κλεισω το nintendo  

τι να κανω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να κάνεις inject το fbi και όχι install μέσω homebrew launcher.

δηλαδή?

ακολουθησα τα βηματα απο την αρχη εως το τελος τιποτα....

δεν μπορω να βαλω το fbi στο reinand και οταν παω ανοιγω το neinand παω homebrew μεσω browserhax (δοκιμασα και μεσω του cabin ninjata τα ιδια..) παω να ανοιξω το emunand9 (για να κανω inject που λες πρεπει να μπω στο decrypt9 για να το κανω αλλα δεν μπαινει και αν το ανοιξω και παω homebrew χωρις να μπω στο reinand μπαινει στο decrypt9 αλλα δεν λειτουργει το εκανα αλλα δεν λειτουργησε πρεπι πρωτα να μπω στο reinand και να το κανω αλλα δεν μπορω γιατι με πεταει εξω) αλλα δεν ανοιγη με παει στο boot ξαναδοκιμαζω εκεινη την στιγμη τα ιδια 

δεν ξερω τι να κανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα το video και προσωπικά δεν μου αρέσει που βάζει το fbi στο sysnand.

 

Δες πάλι τα αρχεία του emunand9 αν είναι σωστά.

Προτείνω να μην μπεις σε reinand και να τρέξεις το emunand9 από εκεί, απλά άνοιξε το homebrew launcher και δες αν τρεχει έτσι.

Αλλά έχεις φτιάξει emunand :unsure:

Δεν ξέρω τι γίνεται. :fear:

 

 

 

 

Πάνω που έλεγα θα αρχίσω να φτιάχνω το rxtools χαλάει το card reader. :mellow: :-(

 

Καταραμένη microsd μου χάλασες το card reader.

Δεν φαίνεται να διαβάζει άλλες κάρτες μνήμης μιας και δοκίμασα τη sd card του 3ds και ούτε η θύρα φαίνεται να είναι μιας και το ποντίκι δούλευε κανονικά στην ίδια usb θύρα.

 

Το μόνο καλό που βλέπω είναι πως το psp μου τώρα θα έχει 32gb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα το video και προσωπικά δεν μου αρέσει που βάζει το fbi στο sysnand.

 

Δες πάλι τα αρχεία του emunand9 αν είναι σωστά.

Προτείνω να μην μπεις σε reinand και να τρέξεις το emunand9 από εκεί, απλά άνοιξε το homebrew launcher και δες αν τρεχει έτσι.

Αλλά έχεις φτιάξει emunand :unsure:

Δεν ξέρω τι γίνεται. :fear:

 

 

 

 

Πάνω που έλεγα θα αρχίσω να φτιάχνω το rxtools χαλάει το card reader. :mellow: :-(

 

Καταραμένη microsd μου χάλασες το card reader.

Δεν φαίνεται να διαβάζει άλλες κάρτες μνήμης μιας και δοκίμασα τη sd card του 3ds και ούτε η θύρα φαίνεται να είναι μιας και το ποντίκι δούλευε κανονικά στην ίδια usb θύρα.

 

Το μόνο καλό που βλέπω είναι πως το psp μου τώρα θα έχει 32gb.

οταν λες να έχω φτιάξει emunand? τι εννοείς? τι θα έπρεπε να κάνω? :P

 

όσο για το card reader.... εκτός απο όλα αυτά με το 3ds emunand sysand κλπ.... Αυτά μας λειπανε!! :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν λες να έχω φτιάξει emunand? τι εννοείς? τι θα έπρεπε να κάνω? :P

 

όσο για το card reader.... εκτός απο όλα αυτά με το 3ds emunand sysand κλπ.... Αυτά μας λειπανε!! :-(

Δεν είχες πει ότι έκανες update στο emunand; Είχες πει ότι θα έκανες update, έλεγε Rei μπροστά από το firmware.

 

 

Ξανα-ανακάλυψα πως το laptop έχει sd card reader (το είχα ξεχάσει) οπότε θα δοκιμάσω αύριο/αργότερα για το rxtools.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχες πει ότι έκανες update στο emunand; Είχες πει ότι θα έκανες update, έλεγε Rei μπροστά από το firmware.

 

 

Ξανα-ανακάλυψα πως το laptop έχει sd card reader (το είχα ξεχάσει) οπότε θα δοκιμάσω αύριο/αργότερα για το rxtools.

οταν μπαίνω στο reinand στης ρυθμίσεις λέει Rei9.2.0.20E

 

ok το new3ds έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν έχω το n3ds.

 

Για πες μου λίγο πόσο χώρο έχει η sd συνολικά και πόσο συνολικό χώρο λένε τα windows πως έχει.

π.χ να είναι 4gb και τα windows να λένε πως έχεο 3gb συνολικό χώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν έχω το n3ds.

 

Για πες μου λίγο πόσο χώρο έχει η sd συνολικά και πόσο συνολικό χώρο λένε τα windows πως έχει.

π.χ να είναι 4gb και τα windows να λένε πως έχεο 3gb συνολικό χώρο.

έχω 32gb το pc λέει 30gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...