Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για πήγαινε στα settings και πες μου τι firmware έχεις.

 

Σε κόβω να έκανες update το sysnand.

 

Δεν ξέρω ποιο πρόγραμμα λες, δεν έχω σκοπό να δω το βίντεο, αλλά υποθέτω κάνει format στο emunand/sysnand ώστε να τα διαχωρίσει και να μην δημιουργηθούν προβλήματα.

όχι έλεγε στην αρχή RX9.2

όχι 9.2.0.20 ειναι

αν κάποιος έχει βάλει το rxtools στο new 3ds xl θέλω βοήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο μπάχαλο η όλη κατάσταση ή μου φαίνεται?

 

Δεν μιλάω για εδώ αποκλειστικά. Γενικά η όλη φάση χακαρίσματος του 3DS είναι μπερδεμένη και πολύπλοκη.

πυρηνικη φυσικη μοιαζει, τα παλικαρια εδω λενε για οκταωρα για να στρωσει και αν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδι μπορω να τρεχω το rxtools αντι απο το internet απο το homebrew channel sos εχω ψαξει παντου και δε μπορω να βρω κατι!

Εχω παλικαρια να το εχουν στο homebrew channel στο youtube.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδι μπορω να τρεχω το rxtools αντι απο το internet απο το homebrew channel sos εχω ψαξει παντου και δε μπορω να βρω κατι!

Εχω παλικαρια να το εχουν στο homebrew channel στο youtube.

κατέβασε αυτό http://www.mediafire.com/download/1v7xxzzd91rqtd3/RxTool.rar κατέβασε το και είναι στο φάκελο ninjhax ο κωδικός για το ξεzip είναι leimorsappyt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατέβασε αυτό http://www.mediafire.com/download/1v7xxzzd91rqtd3/RxTool.rar κατέβασε το και είναι στο φάκελο ninjhax ο κωδικός για το ξεzip είναι leimorsappyt

Δε καταλαβα τι ακριβω πρεπει να κανω???

Το αντιγραφω στον φακελο 3ds και το τρεχω απο εκει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To αντεγραψα αλλα δε κανει κατι!

ανοίγεις το φάκελο ninjhax μέσα έχει ένα φάκελο rxtools και μέσα στο rxtools τα αρχεία γαι το homebrew βάζεις το rxtools στο φάκελο 3ds στην κάρτα μνήμης του 3ds ανοίγεις το homebrew και το τρέχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση

 

Υπαρχουν cheats που μπορούμε να βάλουμε ή game saves? αν ναι, τι ψάχνω στο Google?

 

Thanks

Cheats δεν νομίζω στο cfw. Αλλά save μπορείς να βάλεις με το svdt/save_data_manager.

 

όχι έλεγε στην αρχή RX9.2

όχι 9.2.0.20 ειναι

Ωραία, μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cheats δεν νομίζω στο cfw. Αλλά save μπορείς να βάλεις με το svdt/save_data_manager.

 

Ωραία, μια χαρά.

Ερώτηση

 

Σε ποιο φάκελο να βάλω τον save editor?

Root ή κάπου αλλου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τρέχεις μέσω homebrew launcher, άρα στον φάκελο 3ds.

 

Υπάρχει cia εφαρμογή ονόματι savedatafiller και το τρέχεις από το emunand. Απλά δεν λέει ονόματα για τα games αλλά τους κωδικούς τους. Εδώ θα βρεις τα ID του κάθε game http://www.3dsdb.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση

 

Σε ποιο φάκελο να βάλω τον save editor?

Root ή κάπου αλλου?

Έβαλα τα αρχεία που βρήκα στον 3ds folder αλλά δεν μου έβγαλε του. Έτσι και υπάρχει κάποια λύση σε CIA μορφή, τοτε I am all ears...

Τα τρέχεις μέσω homebrew launcher, άρα στον φάκελο 3ds.

 

Υπάρχει cia εφαρμογή ονόματι savedatafiller και το τρέχεις από το emunand. Απλά δεν λέει ονόματα για τα games αλλά τους κωδικούς τους. Εδώ θα βρεις τα ID του κάθε game http://www.3dsdb.com/

Okay, το ψάχνω...

Έβαλα τα αρχεία που βρήκα στον 3ds folder αλλά δεν μου έβγαλε του. Έτσι και υπάρχει κάποια λύση σε CIA μορφή, τοτε I am all ears...

 

Okay, το ψάχνω...

Έβαλα το program αλλά τα codes είναι διαφορετικά από αυτά που έχει το site που ποσταρες...

Εκανα export και τα δυο και ο θεός βοηθός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...