Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια εχω απο χθες ποσες ωρες και μ εχει βγαλει την πιστη!!!!!!!

Ενω τα κανω ολα κανονικα δε με αφηνει να κανω εγκατασταση τα CIA βγαζοντας ενα μυνημα Database does not exist.....

Αν καποιος τα εχει καταφερει παντως μεχρι στιγμης ας το πει! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια εχω απο χθες ποσες ωρες και μ εχει βγαλει την πιστη!!!!!!!

Ενω τα κανω ολα κανονικα δε με αφηνει να κανω εγκατασταση τα CIA βγαζοντας ενα μυνημα Database does not exist.....

Αν καποιος τα εχει καταφερει παντως μεχρι στιγμης ας το πει! :D

Παίζει να ξέρω τι είναι. Μάλλον δεν υπάρχει ο dbs φάκελος στο Nintendo 3ds/ari8moi_grammata/ari8moi_grammata, δηλαδή εκεί που αποθηκεύονται τα games.

 

Άνοιξε το e-shop και κλείστο. Μετά δοκίμασε πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου και ομως τα καταφερα οπως ειπες!!!!!!!

Κανω install Το Ζelda τραλαλαλαλαλα!

To eshop ηταν τελικα!!!!

Απλα το ανοιξα και πατησα cancel στο update!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κολλήσει στο πρόγραμμα 3ds-multinand.exe δεν μου εμφανίζει να κάνω format new emunand τι να κάνω? τα έχω παίξει πια!!

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί χρησιμοποιείται προγράμματα σαν το 3ds-mutlinand.exe. Άσε που μάλλον με αυτό κάνεις inject emunand ή έστω move και δεν κάνει δημιουργία από την αρχή.

 

Το emunand είναι clone του λειτουργικού. Δεν νομίζω να γίνεται clone χωρίς το 3ds :P

 

 

Φιλε μου και ομως τα καταφερα οπως ειπες!!!!!!!

Κανω install Το Ζelda τραλαλαλαλαλα!

To eshop ηταν τελικα!!!!

Απλα το ανοιξα και πατησα cancel στο update!

Πάλι καλά, αλλά και πάλι λέω να μην κάνεις install στο sysnand. Εκτός και εάν είναι κάποιο legit cia παιχνίδι (δηλαδή που ήταν προεγκατεστημένο σε bundles).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί χρησιμοποιείται προγράμματα σαν το 3ds-mutlinand.exe. Άσε που μάλλον με αυτό κάνεις inject emunand ή έστω move και δεν κάνει δημιουργία από την αρχή.

 

Το emunand είναι clone του λειτουργικού. Δεν νομίζω να γίνεται clone χωρίς το 3ds :P

 

ok που να παω για να δω πως βαζουν το rxtools στο new 3ds?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok που να παω για να δω πως βαζουν το rxtools στο new 3ds?

Hmm θα έλεγα καλύτερα να έβαζες το Reinand (δεν έχω guide :mellow: ), αλλιώς βάλε το rxtools και μετά το αναβαθμίζεις (το rxtools) ώστε να έχεις 10.3 emunand. Το Reinand έχει τώρα 10.3 emunand.

 

Δοκίμασε αυτά τα guide.

http://gbatemp.net/threads/tutorial-setting-up-9-0-9-2-n3ds-xl-for-cfw-including-emunand-coldboot-cia-installer.405589/

 

http://gbatemp.net/threads/tutorial-more-or-less-catch-all-tutorial.407080/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hmm θα έλεγα καλύτερα να έβαζες το Reinand (δεν έχω guide :mellow: ), αλλιώς βάλε το rxtools και μετά το αναβαθμίζεις (το rxtools) ώστε να έχεις 10.3 emunand. Το Reinand έχει τώρα 10.3 emunand.

 

Δοκίμασε αυτά τα guide.

http://gbatemp.net/threads/tutorial-setting-up-9-0-9-2-n3ds-xl-for-cfw-including-emunand-coldboot-cia-installer.405589/

 

http://gbatemp.net/threads/tutorial-more-or-less-catch-all-tutorial.407080/

 

rxtools θελω για το new 3ds αλλα δεν ξερω που 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα κλεισει το site η nintendo την εχουμε κατσει τη βαρκα ε?

Ποιο site λες;

 

 

rxtools θελω για το new 3ds αλλα δεν ξερω που 

Τα guides λένε για/και για το rxtools.

Παιδια μπορω να εχω εγκατεστημενο το rx χωρις να χρειαζεται να μπαινω καθε φορα στο internet?

Νομίζω πρέπει να παίξεις με το menuhax και το ctrbootmanager. Δεν ξέρω περισσότερα. Έτσι το έχουν όσοι έχουν βάλει custom firmware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...