Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το boot.3dsx του ctrbootmanager έβαλα αλλά τίποτα με το boot.3dsx του homebrew δεν κάνει τίποτα απλά μπαίνει στο homebrew

Κανονικά πρέπει να σου έχει κάτι σαν επιλογή για homebrew launcher ή rxtools.

 

 

ελα ντε

 

http://imgur.com/a/CTQrx

Σωστό φαίνεται να είναι. :|

Για δες τον χώρο της sd card και πες μου αν φαίνεται να είναι κάπου 1GB μικρότερη. Τότε έχεις emunand.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά πρέπει να σου έχει κάτι σαν επιλογή για homebrew launcher ή rxtools.

 

 

Σωστό φαίνεται να είναι. :|

Για δες τον χώρο της sd card και πες μου αν φαίνεται να είναι κάπου 1GB μικρότερη. Τότε έχεις emunand.

 

τσου

174 used space.

 

δεν κατεβασα ενα τοσο μεγαλο αρχειο emunand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Δεν την κατεβάζεις την emunand.

 

2)Εννοώ στον συνολικό χώρο να μου πεις. Από τα 4gb που είναι ας πούμε η sd card τότε να λέει πως είναι 3gb συνολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει γίνει σωστά το inject ή έκανες inject το fbi σε emunand και είσαι στην sysnand ή το ανάποδο.

Πως το βλεπω αυτο????

Πρεπει καθε φορα να μπαινω στο rxtools???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Δεν την κατεβάζεις την emunand.

 

2)Εννοώ στον συνολικό χώρο να μου πεις. Από τα 4gb που είναι ας πούμε η sd card τότε να λέει πως είναι 3gb συνολικά.

 

Και που την βρισκεις? γιατι προσπαθησα να δουλεψω το 3ds mulitnand αλλα παιρνω ενα σφαλμα 

 

unable to identify the SD card that contains the EmuNAND

 

so που την βρισκω

 

επισης απο τα 4gb, τα 174 ειναι used

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως το βλεπω αυτο????

Πρεπει καθε φορα να μπαινω στο rxtools???

Πως μπορω να εχω σταθερα το CFW χωρις να χρειαζεται να τρεχω καθε φορα το rxtools????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και που την βρισκεις? γιατι προσπαθησα να δουλεψω το 3ds mulitnand αλλα παιρνω ενα σφαλμα 

 

unable to identify the SD card that contains the EmuNAND

 

so που την βρισκω

 

επισης απο τα 4gb, τα 174 ειναι used

Δεν έχεις φτιάξει emunand. Είναι απλό. Αν όπως λες μόνο τα 174 είναι used και σαν σύνολο έχεις 4gb τότε δεν έφτιαξες το emunand. Δες το tutorial.

 

 

Πως το βλεπω αυτο????

Πρεπει καθε φορα να μπαινω στο rxtools???

Ναι, μπες στο rxtools (δηλαδή το emunand) και δοκίμασε εκεί να τρέξεις το health & safety app.

 

 

homebrew launcher και rxtools είναι η επιλογές πατάω το txtools και μου βγάζει το error

Κάτι δεν έχεις στο rxtools.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μπορω να εχω σταθερα το CFW χωρις να χρειαζεται να τρεχω καθε φορα το rxtools????

 

Το guide που έχω βάλει πόσες φορές τα λέει όλα.

 

Απλές είναι οι οδηγίες.

 

Το ctrbootmanager μπορείς να το βάλεις να τρέχει αυτόματα μόλις ανοίξεις το 3ds και να πηγαίνει στο rxtools (δηλαδή το emunand).

Στο sysnand μπορείς να τρέχεις μέσω rxtools (πρέπει να το ανοίγεις κάθε φορά) το pastacfw.

Δεν προτείνω να το κάνεις όμως καθώς αν κάνεις εγκατάσταση στο sysnand παιχνίδια εφαρμογές τότε μπορεί να χαλάσεις την κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις φτιάξει emunand. Είναι απλό. Αν όπως λες μόνο τα 174 είναι used και σαν σύνολο έχεις 4gb τότε δεν έφτιαξες το emunand. Δες το tutorial.

 

 

 

 

ναι τελικα αρχισα να βλεπω videakia και ειδα οτι επρεπε να πατησω μια συγκεκριμενη διευθυνση στον broswer [go-gateway something]

 

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι τελικα αρχισα να βλεπω videakia και ειδα οτι επρεπε να πατησω μια συγκεκριμενη διευθυνση στον broswer [go-gateway something]

 

thanks

;)

 

Αν δεν κάνω λάθος εσύ έχεις 4.x o3ds. Αν ήσουν σε 9.2 θα μπορούσες και μέσω homebrew, με το emunand9 app.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...