Προς το περιεχόμενο

Απο Windows 7 σε linux


KoKoPsOpSaRoS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον παιδια..εκανα livecd το lmde...οταν θελω να εγκαταστησω ενα προγραμμα ομως που πηγαινω? στο ubuntu ειχε software center σν θυμαμαι καλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

λοιπον παιδια..εκανα livecd το lmde...οταν θελω να εγκαταστησω ενα προγραμμα ομως που πηγαινω? στο ubuntu ειχε software center σν θυμαμαι καλα..

 

http://ftp.heanet.ie/pub/linuxmint.com/docs/user-guide/english_11.1.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον παιδια..εκανα livecd το lmde...οταν θελω να εγκαταστησω ενα προγραμμα ομως που πηγαινω? στο ubuntu ειχε software center σν θυμαμαι καλα..

 

και στο lmde εχει software center (software manager το λεει απο οτι βλεπω τωρα..ειναι στο μενου)

Αλλα τι εννοεις εκανες livecd ?Δεν το εγκατεστησες κανονικα?Γιατι αν οχι , δεν εχει νοημα να εγκαταστησεις καποιο προγραμμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι..απλως ηθελα να να τα δοκιμασω..δεν εγκατεστησα προγραμματα...αφου μπηκα live...καλα παιδια..τελικα εβαλα το ubuntu επειδη το mint και το opensuse με μπερδευανε λιγο στο περιβαλλον...εχω παθει την πλακα μου..δεν βλεπω να ξαναγυριζω σε windows..:D και οτι προγραμμα χειριζομουνα μακαρι να τα βρω και για linux κατι αλλο...εκανα κανονικα boot το cd και τετοια...διαλεξα αντικατασταση των windows με το ubuntu..μετα μου ελεγε επομενο και οτι τα 2 διαμερισματα θα διαγραφουνε..και μου ειχε και επιλογες για προχωρημενους..εγω πατησα επομενο...εκανα μακακια η ολα οκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι..απλως ηθελα να να τα δοκιμασω..δεν εγκατεστησα προγραμματα...αφου μπηκα live...καλα παιδια..τελικα εβαλα το ubuntu επειδη το mint και το opensuse με μπερδευανε λιγο στο περιβαλλον...εχω παθει την πλακα μου..δεν βλεπω να ξαναγυριζω σε windows..:D και οτι προγραμμα χειριζομουνα μακαρι να τα βρω και για linux κατι αλλο...εκανα κανονικα boot το cd και τετοια...διαλεξα αντικατασταση των windows με το ubuntu..μετα μου ελεγε επομενο και οτι τα 2 διαμερισματα θα διαγραφουνε..και μου ειχε και επιλογες για προχωρημενους..εγω πατησα επομενο...εκανα μακακια η ολα οκ?

 

εξαρταται , αν βρηκες τον χρονο να κατσεις με τα windows να μιλησετε μια τελευταια φορα , να τα βρειτε και να αποχαιρετηστειτε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ποια προγραμματα μιλαμε?

esr disk patcher λεγεται το ενα και το αλλο λεγεται srs audio sandbox το οποιο βελτιωνει τον ηχο...μολις τωρα το δοκιμασα στο wine αλλα δυστυχως δεν λειτουργει γαμωτο..υπαρχει καποιο παρομοιο?

 

esr disk patcher λεγεται το ενα και το αλλο λεγεται srs audio sandbox το οποιο βελτιωνει τον ηχο...μολις τωρα το δοκιμασα στο wine αλλα δυστυχως δεν λειτουργει γαμωτο..υπαρχει καποιο παρομοιο? χαχαχα μιλησαμε μιλησαμε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι εβγαλες το main σου λειτουργικο χωρις πρωτα να βεβαιωθεις οτι το νεο λειτουργικο καλυπτει τις αναγκες σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι εβγαλες το main σου λειτουργικο χωρις πρωτα να βεβαιωθεις οτι το νεο λειτουργικο καλυπτει τις αναγκες σου?

δεν με πειραζεει..αυτο ειναι το λιγοτερο που με απασχολει...ουτως η αλλως καποια στιγμη ηθελα να φυγω απο τα windows..ολο και κατι θα βρω...αλλα εχω παθει πλακα..δεν βλεπω να το αλλαζω :D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...