Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με την γειτόνισσα, δεν μπορώ να διαβάσω..!


filip123go

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα σου πω κατι που ειχε κανει ο μετεπειτα ενοικιαστης απο εμενα,οταν εμενα καλλιθεα.Εκει καταρχας τα πραγματα ηταν παρα πολυ χειροτερα,δεξια απο το διαμερισμα μου ειχα γιαγια με ανοια ισως και σχιζοφρενεια η οποια εβλεπε πραγματα καθε βραδυ και ερχοταν σε μενα και ειτε ηθελε να παρω τηλ τον γιο της η να κοιμηθει με το ζορι στον καναπε που ειχα στο χωλ(επισης ηταν κοντη και εμοιαζε με το σμηγκολ πολλες φορες ειχα χεστει επανω μου γιατι τριγιρναγε στον διαδρομο τα βραδια) Απο απεναντι ηταν αλλη γρια ετων 80 η οποια χτυπαγε σε ακυρες ωρες και μου εφερνε απο μπισκοτα και χυμους μεχρι μπυρες και κασιους με ανταλλαγμα ομως να μου ορμαει να με φυλαει και να θελει να παω για τσαι και βραζιλιανικα σιριαλ καποια μερα.Αριστερα ηταν η υπερτατη καριολα που εκανε παραπονα για ολα απο το οτι ολη μερα γαματε και δεν μπορω να κοιμηθω μεχρι το οτι οταν κανω μπανιο κανω θορυβο και δεν μπορει να κοιμηθει.Ο μπαφακιας τυπος λοιπον που πηγε στο σπιτι μετα απο μενα στην πρωτη επισκεψη της καριολας απο διπλα που ηθελε να μπει και σπιτι να δει τι σοι γειτονας ηταν της ειπε ευγενικα οτι πριν λιγο καιρο βγηκε απο το ψυχιατρειο και ειναι στην επανενταξη και θα χαρει να πιουνε μαζι καφε να της δειξει και το χαρτι απο το ιδρυμα και να κανουν παρεα απλα να μην φωναζει γιατι ευκολα τον πιανουν κατι κρισεις και δεν θελει να παρεκτραπει παλι γιατι ειναι και ακριβα τα φαρμακα.Απο τοτε δεν τον ξαναενοχλησε εκτος απο μια φορα που ηθελε να παρει κατι που της επεσε στο μπαλκονι και καλα και το παλικαρι βγηκε με λυτα μαλλια,κοκκινα ματια και ενα ριγε μποξερακι....Δεν περασε καν μεσα του λεει αστο εξω απο την πορτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στείλε ένα φίλο σου ντυμένο μπάτσο να της πει ότι το παιδί από δίπλα της έκανε μήνυση. Στείλε έναν άλλον με στολή γιατρού να της πει ότι το παιδί από δίπλα κάλεσε τον κάλεσε να τη δει γιατί πιστεύει ότι χρήσει ψυχιατρικής βοήθειας. Ντύσε φίλες σου βλαχοπουτάνες με ζαρτιέρες, φτερά και τέτοια και μόλις ανοίξει να πουν "αχ με συγχωρείτε, δίπλα πηγαίναμε", ή για ακόμη μεγαλύτερη επιτυχία ντύσε ΦΙΛΟΥΣ σου βλαχοπουτάνες και βάλτους να το πουν αυτό. Ντύσου κι εσύ!

 

 

:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D αποθεωση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες δεν έχω περίεργα ζωάκια, ούτε την ενοχλεί το παράθυρο ούτε την έχω ενοχλήσει εγώ..!!

Ούτε καν μουσική δυνατά δεν βάζω..!

 

Ένας νορμαλ άνθρωπος είμαι που θέλει κάποια στιγμή να πάρει πτυχίο..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, άκου προσεκτικά τι θα κάνεις.

Οι μεντεσέδες, ξέρεις πως λειτουργούν. Αντί να ανοίξεις τα παραθυρόφυλλα, βγάλτα, και άστα στο μπαλκόνι. Όσο και να προσπαθεί με το σκουπόξυλο να τα τοποθετήσει... εκτός αν έχει 2 σκουπόξυλα, και έχει master στα chopsticks. Στην περίπτωση, που όντως έχει master στα chopsticks, απλά τα βγαλμένα παραθυρόφυλλα, τοποθέτησέ τα μέσα στο διαμέρισμα. :mrgreen:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες δεν έχω περίεργα ζωάκια, ούτε την ενοχλεί το παράθυρο ούτε την έχω ενοχλήσει εγώ..!!

Ούτε καν μουσική δυνατά δεν βάζω..!

 

Ένας νορμαλ άνθρωπος είμαι που θέλει κάποια στιγμή να πάρει πτυχίο..!

 

Φίλε στη σημερινή εποχή,με τέτοια χαρακτηριστικά,μάλλον είσαι μειονότητα... :-D

 

Εγώ θα πρότεινα να βάλεις μία πρόσθετη κατασκευή ,ώστε να ψηλώσει λίγο το διαχωριστικό και να μη σε ενοχλεί πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι λες είναι περιπτωσάρα η τύπισσα.Παίζει να είναι και ψυχασθενής(γιατί βαρεμένη είναι σίγουρα).

Για αυτό κάνε το διαχωριστικό του μπαλκονιού φρούριο όπως είπαν και οι άλλοι και εάν κάνει ντου πάρε την αστυνομία.Με τέτοιος δεν παίζουν,ιδίως εάν έχει πρόβλημα η γρια ότι και να γίνει εσύ θα βγεις χαμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φίλε μας είπες ότι σου χτυπάει, και τι σου λέει ?

δεν σου λέει γιατί χτυπάει??

 

ρε μπας και μαγειρεύεις τίποτα που να μην της αρέσει η μυρωδιά...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αποκλείεται επίσης να έχει πρόβλημα ψυχιατρικής φύσεως η γυναίκα. Καλύτερα να κάνεις τον Κινέζο γιατί μπορεί να μπλέξεις. Αν είναι καμιά λόξα της, μπορεί να της περάσει. Αν αρχίσεις την αντεπίθεση, που λένε κάποιοι, μπορεί να χειροτερέψει η κατάσταση. Το λέω γιατί δεν φαίνεται να είναι κάποιος γείτονας γαϊδούρι, που βάζει μουσική δυνατά τη νύχτα και δεν τον νοιάζει. Μάλλον έχει άλλου είδους θέμα η γυναίκα. Μπορεί να νομίζει ότι από τα παράθυρα θα μπουν τέρατα πχ. Άσ' την και κάνε υπομονή όσο μπορείς, λέω εγώ.

 

 

Πλάκα στη πλάκα μη το κοροιδεύεις αυτό με τα τέρατα.

Συμβαίνει.

Τις προάλλες μπηκε μέσα στο σπίτι μια τεράστια ιπτάμενη αηδιαστική κατσαρίδα. Με κοίταγε μοχθηρά σου λέω :shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα στη πλάκα μη το κοροιδεύεις αυτό με τα τέρατα.

Συμβαίνει.

Τις προάλλες μπηκε μέσα στο σπίτι μια τεράστια ιπτάμενη αηδιαστική κατσαρίδα. Με κοίταγε μοχθηρά σου λέω :shifty:

Τελικά τι ήθελε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τι ήθελε;

 

Εντάξει μωρέ το παρεξήγησα το πλάσμα, μια αίτηση συγκατοίκησης ήρθε να κάνει και αφού την εξέτασα ενδελεχώς ( για κάτι δευτερόλεπτα ) απορρίφθηκε ( εγώ με τη σκούπα και ανελέητο κυνηγητό)

Παρεπιπτόντως μου επιτέθηκε, και δε κάνω πλάκα.

Σκηνές αλλοφροσύνης αλλά τελικά επικράτησε ο πολιτισμός εγώ εδώ και η κατσαρίδα στα σκουπίδια :devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι ο μοναδικος γειτονας που συνορευει μαζι της ή εχει και άλλα παραθυρα και απ΄την άλλη μεριά και εκεινα δε τα πηράζει;;;

 

Αν εισαι ο μοναδικος μπορει απλά να κλεινει τα δικα ΣΟΥ για να μην ΤΗΝ ακουσεις αν κανει τιποτα περιεργο... :whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...