Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft ζητά αναστολή κυκλοφορίας των Motorola smartphones για παραβίαση πατεντών


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επηρεαστηκαν δεν σημαινει πως δεν αντιγραψαν κιολας...Τα smartphone δεν ηταν οπως ειναι τωρα..Ουτε το λειτουργικο ουτε το hardware...

 

παλι δεν χρησιμοποιησες την λεξη κλεψιμο στην προταση σου.για σκεψου το λιγο αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για την απόφυγή σχολίων +1 ΥΠΑΡΧΕΙ σχετικό κουμπάκι στα δεξιά :rolleyes:

 

Όσον αφορά την είδηση:

 

Ε.. εντάξει ο ένας θα μυνήσει τον άλλον. Εγω περιμένω να τελειώσει όλο αυτό το πανηγύρι(παιχνίδι) για να δω τι πραγματικά παίζεται :unsure:

 

εδιτ:

 

@ektor7: ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλά σήμερα χθες έγινε η πρώτη δίκη ή τουλάχιστον ακρόαση για το case αυτό. Η μύνηση πρέπει να είχε υποβληθεί κάποιους μήνες πριν, αλλά έχει πάρει μεγαλύτερες διαστάσεις λόγο εξαγοράς Motorola Mobility από την Google. Ούτως η άλλως, η Microsoft έχει ξανακάνει μύνηση στην Motorola πέρισυ, για άλλο θέμα όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να μου πεις το πρωτο κινητο με οθονη αφης και επισης να μου πεις απο που επηρεαστηκαν οι υπολοιπες εταιριες για να φτιαξουν τα κινητα που υπαρχουν σημερα...Ξεχασαμε βεβαια και το android os...Απο που αραγε βγηκε και αυτο? :rolleyes:

 

well... 2004 κινητο...

 

HTC Himalaya

 

Χμ δεν βλεπω κανενα μηλο πανω.....

 

Oυτε λιγο πιο νωρις (2003)

 

ΗΤC Falcon

 

 

ΟΟΟΟ wait a minute... Η apple εβγαλε το πρωτο touch κινητο της το 2007; Χμμμμμμμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα πιο παλια IPAQ με Windows 2000

 

220px-PocketPC_Compaq_iPAQ_3630.jpg

 

Αυτο που εκανε η Apple ηταν να εξελιξει κατι που ηδη υπηρχε, κατι που παραλληλα προσπαθουσε να

κανει και η HTC με τα TouchFlow Ιnterface της για τα πλεον πεπαλαιωμενα WN6-6.5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ απλά η Microsoft κοιτάει για το παραμικρό για να βγάλει εκτός αγοράς εταιρίες, νομίζει ότι επειδή έβγαλε εκτός αγοράς το Opera μπορεί να το ξανακάνει σε μια αγορά που δεν θυμίζει τα παλιά χρόνια όπου οι επιλογές ήταν ελάχιστες...

 

έλεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ απλά η Microsoft κοιτάει για το παραμικρό για να βγάλει εκτός αγοράς εταιρίες, νομίζει ότι επειδή έβγαλε εκτός αγοράς το Opera μπορεί να το ξανακάνει σε μια αγορά που δεν θυμίζει τα παλιά χρόνια όπου οι επιλογές ήταν ελάχιστες...

 

έλεος

Γιατί,το opera είναι εκτός αγοράς? :unsure:

Еγώ πάντως,το χρησιμοποιώ πολύ,στο κινητό(με win6.5)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει παραγίνει το κακό με το τις πατέντες τελικά. Τσάμπα λεφτά για τους δικηγόρους...

Αν και δεν βρήκα σε τι ακριβώς αναφέρονται οι μηνύσεις, αυτή τη φορά με την εξαγορά της Motorola από τη Google πιστέυω ότι θα μετατραπεί ξεκάθαρα σε πόλεμο windows mobile εναντίον android.

 

 

 

Και λίγο offtopic αλλά νομίζω αρκετά σημαντικό.

Θελω να μου πεις το πρωτο κινητο με οθονη αφης και επισης να μου πεις απο που επηρεαστηκαν οι υπολοιπες εταιριες για να φτιαξουν τα κινητα που υπαρχουν σημερα...Ξεχασαμε βεβαια και το android os...Απο που αραγε βγηκε και αυτο? :rolleyes:

 

Πιστέυω ότι εννοείς το πρώτο κινητό με χειρισμό μόνο μέσω οθόνης αφής, χωρίς πενάκι, με άλλα λόγια το πρώτο κινητό με capacitive οθόνη. Οριακά πριν το iphone είχε βγει το LG Prada (KE 850), με την LG να κατηγορεί την Apple για αντιγραφή.

 

0,1425,i=178508,00.jpg

Link.png Site: wikipedia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να μου πεις το πρωτο κινητο με οθονη αφης και επισης να μου πεις απο που επηρεαστηκαν οι υπολοιπες εταιριες για να φτιαξουν τα κινητα που υπαρχουν σημερα...Ξεχασαμε βεβαια και το android os...Απο που αραγε βγηκε και αυτο? :rolleyes:

 

Νομίζω είναι το Ericsson R380. EricssonR380.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...