Προς το περιεχόμενο

Ο Lexmark Μου δεν εκτυπωνει


koslibpro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα,

που λετε σημερα αρχισε η ηλεκτρονικη συνταγογραφιση των ιατρων.

η μητερα μου,οφθαλμιατρος,δεν σκαμπαζει και πολλα απο υπολογιστες,απλα τις εχουμε μαθει εμεις τα βασικα για να μπορει να δουλειε..εδω και αρκετο καιρο τα πηγαινε μια χαρα..

σημερα ομως πριν λιγο με πηρε τηλεφωνο και μου ειπε πως ο Lexmark εκτυπωτης που εχει στο γραφειο της δεν εκτυπωνει!βγαζει απλα λευκες σελιδες!

ολα αυτα στα εγγραφα της ηλεκτρονικης συνταγογραφησης(χρησιμοποιουν μια ειδικη web-app αποτι εχω δει).

οποτε κι σκεφτηκα μηπως κατι εχει λαγκαρει απο το προγραμμα...της ειπα να κανει επανακινηση,εκανε.της ειπα να εκτυπωσει ενα αρχειο ασχετο,απο το word.

παλι τιποτα,δεν εκτυπωθηκε.

ο εκτυπωτης εχει σιγουρα μελανι!

 

προτασεις..??τι μπορω να κανω..?

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αναφερεις τι εκτυπωτης ειναι.

Μηπως (αν και δυσκολο) αν ειναι inject εχουν βουλωσει απο την αραιη χρηση του τα ακροφυσια, ή τα μελανια ειναι πολυ παλια. ?

Ψαχτο και λιγο προς τα εκει, πριν αρχισεις να ψαχνεις service ή αγορα νεου εκτυπωτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αναφερεις τι εκτυπωτης ειναι.

Μηπως (αν και δυσκολο) αν ειναι inject εχουν βουλωσει απο την αραιη χρηση του τα ακροφυσια, ή τα μελανια ειναι πολυ παλια. ?

Ψαχτο και λιγο προς τα εκει, πριν αρχισεις να ψαχνεις service ή αγορα νεου εκτυπωτη.

Δεν θυμαμαι ακριβως το μοντελο του..lexmark ειναι σιγουρα.

Οχι ηταν lazer,οποτε δεν τιθεται θεμα..εκανα οτι μπορουσα και δεν βγηκε πουθενα..τον πηγα στο πλαισιο και μου τον εστειλαν για service,δεν υπαρχει λεει κατι που μόρω να κανω εγω..

Ομως επειδη σημερα το απογευμα χρειαζεται εκτυπωτης στο γραφειο,πηρα εναν καινουριο HP γιατι τσαντηστηκα με την lexmarκ...

Σας ευχαριστω ολους παιδια..

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...