Προς το περιεχόμενο

Στο στόχαστρο τα cookies των MSN.com και Hulu.com για καταγραφή των χρηστών τους


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω πάντως δεν βλέπω κάτι κακό σε όλα αυτά, ναι το ομολογώ, από τις διαφημίσεις για σερβιέτες προτιμώ αυτές για wifi. :P

 

Εδω δεν παίρνω προσωπικά με τις τόσες μεγεθύνσεις πέους που μου στέλνουν (μα πως μου το έχουν μετρήσει? εχουν βγει σώβρακο-cookies?) σε μερικά bannerάκια και googleads θα κολλήσουμε; Πφφφφ :mrgreen:

 

Στα σοβαρά τώρα, τα cookies μπλοκάρονται και σβήνουν. Πολύ κουβέντα για το τίποτε.. ;)

 

στο εχουν μετρησει.οταν κανεις τρελιτσες απο το msn αυτοματα η καμερα εστιαζει εκει και μετραει.χαχα.

 

Καλησπερα Παιδια !

Ειναι γνωστο οτι οσο εξελισσεται η τεχνολογια τοσο πιο πολλες πιθανοτητες εχουν να μας ''παρακολουθουν''.

Προσωπικα δεν με νοιαζει τοσο για τις διαφημισεις που πεταγονται...για τα κούκις και τα λοιπα...Εμενα μια ειναι η απορια μου.....ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΑΑΑ ??? οκ τα χρησιμοποιεις για να βλεπεις τι κανει ο αλλος για να ξερεις σε ποιον θα πλασαρεις τι...αλλα αφου την κανεις τη δουλεια σου αυτη...επειτα τι κερδος μπορεις να εχεις απο οοοοολα αυτα τα προσωπικα δεδοοτνμενα ? Μου φαινεται γελοιο ολο αυτο...δεν ξερω γιατι...

 

 

αυτο ακριβως λεω και εγω 2 Post πιο πανω.τι τα κανουν?οκ σου δειχνουν διαφημισεις για αυτα που προτιμας.απο εκει και περα οκ ξερουν οτι ο ταδε χρηστης λιωνει στο ινσομνια κοιταει για wifi products μπαινει και Utube .οκ παρακατω?ονομα δεν ξερουν μια Ip που αλλαζει συνεχεια και οκ πες οτι τους λεω και το ονομα μου.what's next???και εγω αυτο λεω.γελοιο φαινεται.ενω στo facebook και ειδικα οσοι μενουν στην επαρχια ο αλλος σε δειχνει και λεει.κυρα μαριω χτες η Menoyla βγηκε με τον γιο του ταδεεεε .χαχα

αυτα ειναι προσωπικα δεδομενα.πριν κανεις κατι το ξερουν ολοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@poulinos, LOL τότε θα βάλω τσίγκινο να μη περνάει ούτε το night vision. :-D

 

Με τα cookies και κυριως με τα web bugs δημιουργούν ένα προφίλ του χρήστη, δεν τους απασχολεί το όνομα παρά μονο οι συνήθειες και ο τρόπος που αντιδρά ο συγκεκριμένος χρήστης στα "ερεθίσματα" πχ. προτιμά τα τεχνολογικά banner και αγνοεί τα ads στο κάτω μέρος της σελίδας. Για περαιτέρω ψάξιμο δείτε List of Elements and Techniques Used to Track

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να ενδιαφερει το hulu πχ οι δραστηριοτητες του καθενος αν οχι για διαφημιστικους λογους ,στατιστικους ,κτλ;Ετσι κα αλλιως δεν μπαινεις με το πραγματικο σου ονομα ενω στο facebook μπαινεις.Ακομη και να πουλουν τις προτιμησεις σε εταιριες που ειναι αθεμιτη πρακτικη ουσιαστικα δεν σε βλαπτουν σε κατι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@poulinos, LOL τότε θα βάλω τσίγκινο να μη περνάει ούτε το night vision. :-D

 

Με τα cookies και κυριως με τα web bugs δημιουργούν ένα προφίλ του χρήστη, δεν τους απασχολεί το όνομα παρά μονο οι συνήθειες και ο τρόπος που αντιδρά ο συγκεκριμένος χρήστης στα "ερεθίσματα" πχ. προτιμά τα τεχνολογικά banner και αγνοεί τα ads στο κάτω μέρος της σελίδας. Για περαιτέρω ψάξιμο δείτε List of Elements and Techniques Used to Track

χαχα.κατι θα βρουν και για αυτο

 

Γιατι να ενδιαφερει το hulu πχ οι δραστηριοτητες του καθενος αν οχι για διαφημιστικους λογους ,στατιστικους ,κτλ;Ετσι κα αλλιως δεν μπαινεις με το πραγματικο σου ονομα ενω στο facebook μπαινεις.Ακομη και να πουλουν τις προτιμησεις σε εταιριες που ειναι αθεμιτη πρακτικη ουσιαστικα δεν σε βλαπτουν σε κατι..

 

δεν ειναι να σε βλαψουν.σκοπος πιστευω ειναι να δουν τι σου αρεσει για να σου πλασαρουν τις αναλογες διαφημισεις με σκοπο να προωθησουν ισως τον καταναλοτισμο,να σε πεισουν να αγορασεις κατι επειδη ξερουν τι σου αρεσει και ισως να πρωωθησουν καποια καταστηματα που πουλανε αυτα.πλεον με την κριση οτι και να μας δειχνουν δεν εχουμε λεφτα.μετα θα μπορουσε να κανουν οτι γινεται σε σινεμα.εικονες πολυ γρηγορα σε καποια sites με σκοπο να τις πιασει το υποσυνειδητο και αλλα τετοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ κακό για το τίποτα.. (Με την έννοια που το λέει ο poulinos εδώ και n-posts). Οκ ναι, σε ενα γενικότερο επίπεδο και γω κατά των φακελωμάτων είμαι. Αλλά cool :)

 

Γίνονται γύρω μας πολυ χειρότερα που δεν παίρνει χαμπάρι πολύς κόσμος.. (φακελώματα και μη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ κακό για το τίποτα.. (Με την έννοια που το λέει ο poulinos εδώ και n-posts). Οκ ναι, σε ενα γενικότερο επίπεδο και γω κατά των φακελωμάτων είμαι. Αλλά cool :)

 

Γίνονται γύρω μας πολυ χειρότερα που δεν παίρνει χαμπάρι πολύς κόσμος.. (φακελώματα και μη)

 

 

πεστα για να μην λενε οτι λεω βλακειες μετα.απο που να κρυφτεις και εγινε και ειδηση λες και γινεται πρωτη φορα αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...