Προς το περιεχόμενο

Στο στόχαστρο τα cookies των MSN.com και Hulu.com για καταγραφή των χρηστών τους


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν κατσεις να σκεφτεις οτι παντου οπου παμε φακελωνομαστε μεχρι και στο καζινο μετα τα cookies ειναι το λιγοτερο πιστευω.ωραια ας ξερουν οτι μπηκα στο Insomnia καθε πρωι μεσημερι απογευμα βραδυ.ας μου δειχνουν διαφημισεις για το Pc ε και τι εγινε?

Τελικά δεν είσαι 24/7... Τς,Τς,Τς... :-D

 

Σοβαρά τώρα έχεις δίκιο. Μας έχουν ΦΑΚΕΛΩΜΕΝΟΥΣ από 100 πλευρές, τα παλιό-cookies μας πείραξαν... Εδώ υπάρχουν χαζοζαρούμενοι που loggaroun από το κινητό τους κάθε 5 λεπτά στο FB για να μας πούνε που τα πίνουν ή που πλατσουρίζουν, κι όταν τους ίδιους τους ρωτήσει ένα παιδί που κάνει δημοσκοπήσεις για "τρεις κι εξήντα" ποιο κανάλι βλέπει στην TV, αρχίζουν και ουρλιάζουν για την προσωπική τους ζωή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικά δεν είσαι 24/7... Τς,Τς,Τς... :-D

 

Σοβαρά τώρα έχεις δίκιο. Μας έχουν ΦΑΚΕΛΩΜΕΝΟΥΣ από 100 πλευρές, τα παλιό-cookies μας πείραξαν... Εδώ υπάρχουν χαζοζαρούμενοι που loggaroun από το κινητό τους κάθε 5 λεπτά στο FB για να μας πούνε που τα πίνουν ή που πλατσουρίζουν, κι όταν τους ίδιους τους ρωτήσει ένα παιδί που κάνει δημοσκοπήσεις για "τρεις κι εξήντα" ποιο κανάλι βλέπει στην TV, αρχίζουν και ουρλιάζουν για την προσωπική τους ζωή...

 

 

24/7 οχι.πρεπει να δουλευω και να κοιμαμε κιολας.β.ετσι ειναι .σηκωνουν τα παντα μεσα στο facebook αλλα οπως ειπες μετα βαζουν firewall και φταινε τα cookies και τετοια.ημιμαθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24/7 οχι.πρεπει να δουλευω και να κοιμαμε κιολας.β.ετσι ειναι .σηκωνουν τα παντα μεσα στο facebook αλλα οπως ειπες μετα βαζουν firewall και φταινε τα cookies και τετοια.ημιμαθεια.

έχεις μπερδέψει την πο@τσα με την βούρτσα.

Άλλο το Facebook και άλλο όλα τα άλλα.

 

Βαριέμαι να εξηγώ και τις διαφορές,κι ένα παιδάκι 12 χρονών καταλαβαίνει ότι δεν είναι το ίδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα σερφάρεις με "ιδιωτική περίηγηση" FireFox,Chrome...

δεν αποθηκεύεται τίποτα ε?

 

εντάξει " τι μας νοιάζει " που λέτε...

αλλά μερικοί βγάζουν λεφτουδάκια σε βάρος σας... με λίγα λόγια "δεν χάνεις τίποτα , αλλά είσαι μαλ**, κορόιδο"

 

προσωπικα μέσα σε 4-5 χρόνια, άντε να έχω μπεί 4-5 φορές ΜΣΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχεις μπερδέψει την πο@τσα με την βούρτσα.

Άλλο το Facebook και άλλο όλα τα άλλα.

 

Βαριέμαι να εξηγώ και τις διαφορές,κι ένα παιδάκι 12 χρονών καταλαβαίνει ότι δεν είναι το ίδιο

 

 

μαλλον εννοεις οτι η μεγαλη διαφορα ειναι οτι το ενα γινεται παρα την θεληση μας ενω το αλλο γινεται με την θεληση μας.και εγω σου εξηγω το θεμα ποιο ειναι μετα cookies?οτι θα δουν οτι καποιος με την ταδε Ip μπηκε στο ταδε site και ειδε για παπουτσια??και το προβλημα τους το μεγαλο ειναι οτι επειδη σβηνουν το cookie ξαναδημιουργειται???

εγω την διαφορα την καταλαβαινω πολυ καλα.την διαφορα ας την μαθουν οπως λες τα παιδακια 12 χρονων και τα ατομα που δεν ξερουν καν τι σημαινει cookie και επειδη ακουσαν την ειδηση τρομοκρατηθηκαν.Εκτος αν εσυ εχεις τοσο κολλημα με το facebook που νομιζεις οτι ειναι ετσι κατι απλο.Οτι στο facebook οι φωτογραφιες δεν σβηνονται ακομα και αν τις σβησεις ειναι καλυτερο απο τα cookie?Οτι καποιο ζωο διακινει ενα spam email Και το στελνει σε 3000 ατομα και το email σου μπαινει σε 100 λιστες χωρις να ξερεις κατι ειναι καλυτερο απο το cookie??οποτε κατσε και σκεψου ολα αυτα και μετα κολλαμε στο θεμα cookieκαι οτι τα σβηνεις και ξαναφτιαχνονται.

οι μισοι που εχουν διαβασει την ειδηση και εχουν ηδη αγχωθει ειναι ατομα που δεν καταλαβαν καν την λεξη cookie.

ειναι τα ιδια ατομα που απαντανε σε chain mail που βαζουν ευκολα password αλλα επειδη καποιος τους ειπε οτι θα τους hackaroyn εβαλαν 32 firewall στο pc.

οκ θα δουν τα cookie σου θα τα σβησεις και θα φτιαχτουν θα δουν οτι εισαι πχ κολλημενος με τα tablet και αντε θα σου πασαρουν διαφημισεις οπου πας με βαση τα cookies.ε και τι με αυτο???

ενω στο Facebook θα δουν με τα ιδια τα ματια τους ποιος εισαι τι γουσταρεις τι εχεις κανει Like και εκει θα στα πασαρουν ολα κανονικα .

οποτε για πες μας εσυ τις διαφορες γιατι το βαριεμαι να γραφω και το καταλαβαινουν και τα παιδια 12 χρονων δεν μου λεει κατι εμενα.11 ειμαι οποτε εξηγησε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι μισοι που εχουν διαβασει την ειδηση και εχουν ηδη αγχωθει ειναι ατομα που δεν καταλαβαν καν την λεξη cookie.

 

εγώ πάλι που δεν ξέρω, το μόνο που ξέρω είναι οτι είναι αρχεία "λογς" που αποθηκεύονται πληροφορίες , links, ips με σκοπό την χρήση τους απο εναν server για κάποιον χ σκοπό :pp

 

δεν μου λέει τίποτα αυτή η είδηση, ισως επιδή δεν με νοιάζει αν θα καταγράφουν πόσες φορές θα μπω ΜΣΝ...ΙΔΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω απο την αλλη λεω.δεν πανε να παρακολουθουν οτι θελουν.γραμμενους τους εχω .ας παρουν τα στατιστικα να τα βαλουν εκει που ξερουν.

 

Διαφωνώ. Κι εγώ γραμμένους τους έχω αλλά αν αδιαφορούμε και τους αφήσουμε ανεξέλεγκτους θα κάνουν χειρότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ. Κι εγώ γραμμένους τους έχω αλλά αν αδιαφορούμε και τους αφήσουμε ανεξέλεγκτους θα κάνουν χειρότερα.

 

 

γιατι δεν τους αφηνουμε ηδη?περα οτι εχουμε φτασει για να κανουμε οτιδηποτε να δινουμε ολα μας τα στοιχεια.μεχρι και για απογραφη που ηρθαν μονο καταμετρηση τι εχουμε μεσα στο σπιτι δεν κανουμε.δεν μιλαω για αλλα τοσα.οι τραπεζες ξερουν μεχρι και που κρυβουμε τα λεφτα.τα κινητα ολα δηλωμενα και αλλα τοσα.βαρεθηκα να ακουω για θεματα Privacy .απο την μια κανεις δεν κανει τιποτα απο την αλλη οι μισες εταιρειες για να βγαλουν λεφτα λενε αλλα τοσα για να παρεις firewall antivirus cookie cleaner cookie papadopoulou kai allatini και δεν ξερω τι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι δεν τους αφηνουμε ηδη?περα οτι εχουμε φτασει για να κανουμε οτιδηποτε να δινουμε ολα μας τα στοιχεια.μεχρι και για απογραφη που ηρθαν μονο καταμετρηση τι εχουμε μεσα στο σπιτι δεν κανουμε.δεν μιλαω για αλλα τοσα.οι τραπεζες ξερουν μεχρι και που κρυβουμε τα λεφτα.τα κινητα ολα δηλωμενα και αλλα τοσα.βαρεθηκα να ακουω για θεματα Privacy .απο την μια κανεις δεν κανει τιποτα απο την αλλη οι μισες εταιρειες για να βγαλουν λεφτα λενε αλλα τοσα για να παρεις firewall antivirus cookie cleaner cookie papadopoulou kai allatini και δεν ξερω τι.

 

Ε ναι αυτό λέω κι εγώ, τους αφήνουμε και κακώς γίνεται ότι γίνεται. Άρα το "δεν με νοιάζει ας κάνουν ότι θέλουν" δεν είναι και τόσο σωστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαρεθηκα να ακουω για θεματα Privacy .απο την μια κανεις δεν κανει τιποτα απο την αλλη οι μισες εταιρειες για να βγαλουν λεφτα λενε αλλα τοσα για να παρεις firewall antivirus cookie cleaner cookie papadopoulou kai allatini και δεν ξερω τι.

Shouut! θα σε ακούσουν...

κοίτα, εγώ πιστεύω ότι υπάρχουν πολλά μυστικά, όταν χρησιμοποιείς κάτι ξένο "Windows" που ξέρεις τι κρύβει ο κώδικας απο πίσω?...

μπορεί η Microsoft να έχει γράψει έναν κώδικα όπου στέλνει πληροφορίες μέσω Internet.... ( ταινία επιστημονικής φαντασίας ε )

 

εμένα δεν θα μου κάνει έκπληξη αν αύριο γίνει σκάνδαλο με την ΜΣ για υποκλοπές...

 

απλά φίλε, Το 2011 υπάρχει ΔΗΜΟΚΡΑΤΊΑ, που να βγουν αυτα τώρα στην φόρα και γίνει χαμός... βασικά είμαστε σε χούντα και δεν το έχουμε καταλάβει..(ΔΕΝ Είμαι K** (RED), Π**(Green) Είμαι) ()<- μιας και απαγορευονται τα πολιτικα...(ονομασίες δηλαδη...)

 

λίγο οφφ τοπικ, ο κόσμος ξεσηκώνεται, τι στα αλήθεια έχει αλλάξει?

πότε πέρασε αυτό που ήθελε ο λαός...

//Cry Mode Off, if you wish.

Επειδή έχω νεύρα :P, ας πω κάτι τελευταίο

Αυτοί είναι τόσο έξυπνοι που για να βγούμε από την κρίση ανεβάζουν ΦΠΑ, σε λίγο θα πάει 30%, τι λέμε τώρα? να δώσω το 1/3 του κόπου μου? ΡΕ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΕΝΑ ΚΟΡΜΙΑ ΑΥΤΟΙ:::: ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΊΝΟΥΝ οτι έτσι δεν αντέχει ο επαγγελματίας και το κλείνει το μαγαζί ...εεεε

// Mad Mode Off ;p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα και με την Microsoft εχει γινει θεμα πολλες φορες για διαφορα.και με κινητα και τετοια.so be it.

 

Γιατί με την apple? Πρίν λίγο καιρό δεν είχε βγεί στην φόρα ότι καταγράφει την θέση σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι γενικως 500 τετοια γεγονοτα.πριν λιγο καιρο σε ποιο κινητο νομιζω apple δεν σβηνοντουσαν κατι στοιχεια?ολα αυτα εντελεως τυχαια.ε κουραστικα .απορω τι στο καλο τα κανουν ολα αυτα η απλα τα μαζευουν ετσι για να τα μαζευουν.να τους τα δωσω ολα μεχρι και ποτε παω για .... να μην μας πριζουν τουλαχιστον???οκ φτιαχνουν διαφημισεις για εμας μας πεταγονται Pop up banners σχετικα με το τι μας αρεσει.

αν και τωρα να πω την αληθεια εχω δει και κατι αλλο παραξενο.πριν λιγο καιρο ειχα μπει σε ενα site l-com.com που εχει προιοντα για wifi και εψαχνα πολυ ωρα.απο τοτε σε κατι google ads κτλ ολο βλεπω διαφημιση αυτο το site ενω πριν δεν θυμαμαι να το ειχα δει ποτε.ποιος ξερει τωρα.. αλλα who cares.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάντως δεν βλέπω κάτι κακό σε όλα αυτά, ναι το ομολογώ, από τις διαφημίσεις για σερβιέτες προτιμώ αυτές για wifi. :P

 

Εδω δεν παίρνω προσωπικά με τις τόσες μεγεθύνσεις πέους που μου στέλνουν (μα πως μου το έχουν μετρήσει? εχουν βγει σώβρακο-cookies?) σε μερικά bannerάκια και googleads θα κολλήσουμε; Πφφφφ :mrgreen:

 

Στα σοβαρά τώρα, τα cookies μπλοκάρονται και σβήνουν. Πολύ κουβέντα για το τίποτε.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα Παιδια !

Ειναι γνωστο οτι οσο εξελισσεται η τεχνολογια τοσο πιο πολλες πιθανοτητες εχουν να μας ''παρακολουθουν''.

Προσωπικα δεν με νοιαζει τοσο για τις διαφημισεις που πεταγονται...για τα κούκις και τα λοιπα...Εμενα μια ειναι η απορια μου.....ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΑΑΑ ??? οκ τα χρησιμοποιεις για να βλεπεις τι κανει ο αλλος για να ξερεις σε ποιον θα πλασαρεις τι...αλλα αφου την κανεις τη δουλεια σου αυτη...επειτα τι κερδος μπορεις να εχεις απο οοοοολα αυτα τα προσωπικα δεδομενα ? Μου φαινεται γελοιο ολο αυτο...δεν ξερω γιατι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...