Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread IV


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 42,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • athlios

    4891

  • leftermann

    2114

  • gang

    2037

  • YiN

    1915

 

[...]

http://www.youtube.com/watch?v=1pOJ0907-cA

Περιπλανιομουνα στους δρομους και ενιωθα ολα τα ματια στραμμενα πανω μου. Mερικες ματιες ηταν εντελως κλεφτες αλλα οι πιο πολλοι με κοιταγανε σαστισμενοι. Εσκυψα το κεφαλι μου σαν να προσπαθουσα να κρυφτω μεσα στο παλτο μου. Δεν βοηθησε και πολυ μιας και εχω αντρικο σωμα. "Τουφα εισαι απιστευτος, σε αγαπαω" ακουσα μια γυναικα να λεει. Προσπαθησα να αντισταθω, αλλα γυρισα το κεφαλι μου και κοιταξα. Πανεμορφη, σαν λουλουδι, αλλα δεν ειχα χρονο για κουβεντα.

 

Αυτο ηταν κατι που δεν με συμφερε: το ονομα μου ηταν γνωστο παντου, και σε μια δουλεια σαν την δικη μου, αυτο ηταν οτι χειροτερο. Η προσπαθεια μου να τους μαθω μερικα πραγματα δεν απεδωσε, ο paredwse και η παρεα του νομιζανε ακομα πως ημουν κατι ασημαντο και οτι στον κοσμο δεν αρεσανε αυτα που εγραφα. Μολις ομως αρχησα να ψαχνω πληροφοριες για εκεινους, ειχα γινει πρωτος στα reports και ημουν "δημοσιος κινδυνος." Το τελευταιο πραγμα που θελανε ηταν να εχουν κοσμο που ξερει για τι πραγμα μιλαει και απλα θελανε κοσμο που θα ελεγε οτι βλακεια του ερχοταν στο κεφαλι.

 

Ειδα κοσμο μαζεμενο λιγο πιο μπροστα στον δρομο. Δεν μου αρεσε, και για αυτο εστριψα σε ενα στενο σοκακι. Ηταν γεματο σκουπιδια, σιγουρα το moderation δεν θα ηταν καλο εδω μεσα.

Ακουσα να με ακολουθουνε βηματα. Αυτος που με ειχε παρει απο πισω προσπαθησε να περασει απαρατηρητος, αλλα ηταν ακομας ενας βλακας σαν ολους τους αλλους, χωρις καμια ικανοτητα. Ανοιξα το βημα μου, και πεταξα την γοπα μου σε εναν καδο, και δεν σταθηκα για να αναψω το επομενο. Το δρομακι ειχε διαφορες στροφες, δεν εφτανε καν το φως απο τον δρομο και η μοναδικη πηγη φωτος ηταν κατι παραθυρα διασκορπισμενα εδω και εκει. Τα βηματα αρχησανε να ακουγοντε οτι πανε πιο γρηγορα, γυρισα λιγο το κεφαλι μου προσπαθωντας να διακρινω κατι γνωριμο, αλλα το μονο που μπορουσα να διακρινω ηταν ενα πουρο να πυρακτωνετε μπροστα απο το προσωπο του. Στην επομενη στροφη ο δρομος ηρθε σε αδιεξοδο. Η μοναδικη μου εξοδος ηταν μπλοκαρισμενη και επρεπε να δρασω αμεσα.

 

Ο Δουκας ηταν μπροστα μου. Τα γυαλια ηλιου που φοραγε ακομα και την νυχτα με κανανε να θυμηθω οτι μονο οι τυφλοι και οι μαλακες φορανε γυαλια στο σκοταδι. Εκρυβε την μουρη του, αλλα το πουρο, η αγαπη για το avatar και οι ασχετες με το θεμα κουβεντες με κανανε να καταλαβω ποιος ειναι. 2 τσιρακια του ηταν πλαι του με τα οπλα τους να σημαδευουν κατα πανω μου. Τα δαχτυλα τους ηταν πανω στις σκανδαλες, τις χαιδευανε ανυπομονα, ψαχνοντας εναν λογο να τις πατησουν.

 

"Δημοκρατια δεν ηθελες Τουφα?" μου ειπε. Η ασχετη του ερωτηση με εκανε να σαστισω. Δεν ηξερα τι να απαντησω. "Δεν ξερω αν υπαρχουν ελληνες ηθοποιοι αλλα ποιος ειναι ο αγαπημενος σου ξενος ηθοποιος?" Με ρωτησε. Το στωμα του ειχε γινει μπλε. Μαλλον θα ειχε κατι μπλε και μακρι πιο πριν εκει μεσα. Δεν μπορουσα να το εξηγησω καπως αλλιως. "το link που σου σβησανε σε pm σε παρακαλω" μου ειπε.

 

Ευτυχως το σκοταδι εκριβε καπως την μουρη μου. Εκει που εψαχνα τροπο να ξεφυγω, καποια πιθανη εξοδο απο αυτο το στενο... Μα ποσο χαζος? Προσπαθησα να μην χαμογελασω αλλα δεν μπορουσα. "Αυτο ειναι, δεν ηταν τιποτα τρομερο" του απαντησα και του εδειξα μια φωτο με πολιτικες και ερωτικες ατακες. Δεν μπορουσε να καταλαβει πως ακομα και αν σου αρεσει κατι, δεν χρειαζετε να τα εχεις ολα μαζι την ιδια στιγμη. Του πεταξα την φωτο στον αερα.

"Τωρα μιλαμε σαν αντρες" μου ειπε. Ακομα και στο σκοταδι μπορουσα να διακρινω τα σπυρια στο δερμα του και τα κιτρινα του δοντια. Για καποιο ανεξηγητο λογο, και χωρις να με ψαξει με αφησε να φυγω νομιζοντας πως θα γελοιοποιηθω πιο πολυ στο μελλον. Ποτε δεν με ρωτησε ομως, αν οντως ηταν αυτη η φωτο που εψαχνε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΡΩΤΗΣΗ προς καπνιστες Marlboro σκληρο: μπορει καποιος να μου δωσει τα στοιχεια περιεκτικοτητας πισσας,νικοτινης,μονοξειδιο του ανθρακα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Είναι αιτιολόγηση κατηγορίας "γράφω στα τρυφερά μου τους κανονισμούς και ζητάω εξηγήσεις για συντονιστικές αποφάσεις δημόσια, παρά τις κατ' επανάληψη περί του αντιθέτου παρατηρήσεις που μου έχουν γίνει".

 

Αυτό πώς σου φαίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...