Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread IV


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 42,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • athlios

    4891

  • leftermann

    2114

  • gang

    2037

  • YiN

    1915

[ Φαλλοκρατικό αστείο για γυναίκες - τιμόνι - κουζίνα, εδώ. ]

 

εχεις δει πως βγαινουν ολοι στους δρομους τωρα πια...?

τους εχει βαρεσει η κριση στο κεφαλι [οχι οτι ηθελε πολυ δλδ]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς είχε στοπ, αφού πήγαινε ανάποδα; :confused:

 

 

Φαντάζομαι εννοεί πως, αυτοί που κινούνται κανονικά στο στενό, έχουν ούτως ή άλλως STOP.

 

Το αυτο Φίλιππε. Ήμουν σε δρόμο με προτεραιότητα και πήγαινε και ανάποδα. Δεν υπήρχε τρόπος να έχω κάνει κάτι λάθος, πώς να στο πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εμένα το καλύτερο μου έχει τύχει με άντρα οδηγό, διότι το κατέχουμε το τιμόνι να 'ουμ'.

 

Πλησιάζω σε στροφή (υποχρεωτικά δεξιά σε μονόδρομο) στο Καλαμάκι. Κοιτάζω αριστερά, ελεύθερος, στρίβω και βλέπω στο βάθος (αρχή του μονόδρομου) αυτοκίνητο να κατεβαίνει.

 

Επιταχύνει και μου ανάβει τα φώτα. Σταματάω. Κοιτάζω αν έχει χώρο να μπω αριστερά-δεξιά, τίποτε. Πίσω μου έχουν έρθει άλλοι τρεις. Προσπαθώ να κάνω όπισθεν, δεν έχω χώρο, αφού ο πρώτος από τους τρεις έρχεται και κολλάει πίσω μου.

 

Εντωμεταξύ, ο τύπος που κατεβαίνει ανάποδα έχει σταματήσει μπροστά μου και κοιτάζει εκνευρισμένος. Δεν έχω πλέον να πάω ούτε εμπρός, ούτε πίσω. Ο τύπος μπροστά μου κατεβάζει το παράθυρο και λέει, σε έντονο ύφος:

 

"Άντε καμιά ώρα, έχουμε και δουλειές".

 

Εκεί, κάτι ραγίζει μέσα μου. Έχω την κόρη στο πίσω κάθισμα, οπότε τα σταυρίδια δεν αποτελούν επιλογή. "Βρίσκεσαι σε μονόδρομο", του απαντώ.

 

"Ε, καλά, κάνε λίγο πίσω να περάσω", λέει, πιο μαζεμένα.

 

"Με έχουν κλείσει αυτοί που έρχονται νόμιμα. Κάνε πίσω εσύ που παρανομείς", του λέω, "Εγώ δε βιάζομαι". Και σβήνω τον κινητήρα.

 

Με κοίταξε για λίγο. Έκανε πίσω. Ένοιωσα ωραία. Είμαι κακός άνθρωπος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα το καλύτερο μου έχει τύχει με άντρα οδηγό, διότι το κατέχουμε το τιμόνι να 'ουμ'.

 

Πλησιάζω σε στροφή (υποχρεωτικά δεξιά σε μονόδρομο) στο Καλαμάκι. Κοιτάζω αριστερά, ελεύθερος, στρίβω και βλέπω στο βάθος (αρχή του μονόδρομου) αυτοκίνητο να κατεβαίνει.

 

Επιταχύνει και μου ανάβει τα φώτα. Σταματάω. Κοιτάζω αν έχει χώρο να μπω αριστερά-δεξιά, τίποτε. Πίσω μου έχουν έρθει άλλοι τρεις. Προσπαθώ να κάνω όπισθεν, δεν έχω χώρο, αφού ο πρώτος από τους τρεις έρχεται και κολλάει πίσω μου.

 

Εντωμεταξύ, ο τύπος που κατεβαίνει ανάποδα έχει σταματήσει μπροστά μου και κοιτάζει εκνευρισμένος. Δεν έχω πλέον να πάω ούτε εμπρός, ούτε πίσω. Ο τύπος μπροστά μου κατεβάζει το παράθυρο και λέει, σε έντονο ύφος:

 

"Άντε καμιά ώρα, έχουμε και δουλειές".

 

Εκεί, κάτι ραγίζει μέσα μου. Έχω την κόρη στο πίσω κάθισμα, οπότε τα σταυρίδια δεν αποτελούν επιλογή. "Βρίσκεσαι σε μονόδρομο", του απαντώ.

 

"Ε, καλά, κάνε λίγο πίσω να περάσω", λέει, πιο μαζεμένα.

 

"Με έχουν κλείσει αυτοί που έρχονται νόμιμα. Κάνε πίσω εσύ που παρανομείς", του λέω, "Εγώ δε βιάζομαι". Και σβήνω τον κινητήρα.

 

Με κοίταξε για λίγο. Έκανε πίσω. Ένοιωσα ωραία. Είμαι κακός άνθρωπος;

 

Τελικά είσαι πολύ άτακτο αγόρι.

 

Πέρα από την πλάκα, το ίδιο κάνω σε μονόδρομους όταν μου έρχονται ανάποδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τα περί γυναικών οδηγών είναι τόσο cliché...

 

έχω βρεθεί σε νησί, γυαλί οι δρόμοι, νοικιασμένο saxo εγώ συνοδηγός, οδηγεί η Eliina (Φιλανδό. Θεεοο.) και έτσι απλά σε μια στροφή με γεφυράκι μουριάζει το αυτοκίνητο ενώ η Eliina ψάχνει το κινητό της στον χώρο κάτω από το τασάκι. Εεε λέω πάει, "κόλαση σου έρχομαι θα περάσουμε ωραία." Ρε αν βλέπατε πόσο χαλαρά και σαν να μην παίχτηκε τίποτα το διόρθωσε με ανάποδο και χωρίς να αφήσει γκάζι... :shock: :shock: :shock:

 

Ειδίκευση λόγω πάγου, στις πατρίδες τους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει... και εγώ στον δρόμο νομίζω ότι ο average άντρας είναι καλύτερος από την average γυναίκα. Γάμα την περιπτωσιολογία, την γενικότερη αίσθηση μου λέω, χωρίς θέλω να τις μειώσω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έζησε για να μου πει "δεν νομίζω ότι το έκανα εγώ αυτό". Ζημιά, ζημιά αλλά πληρώνει αυτή. Και λέω πάλι καλά που την είδα και πήγα να την αποφύγω αλλιώς θα με είχε ρίξει πάνω σε κανα παρκαρισμένο.

 

Φώναξες τροχαία να κάνουν καταγραφή του ατυχήματος να της κόψουν και λίγο το κωλαράκι που μπήκε σε μονόδρομο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μονόδρομους λέτε βρε γατάκια.

Πριν 10 λεπτά σε επαρχιακο, cbr να έρχεται με τανκ σλάπινγκ πανω μου καρφι απτο αντιθετο ρευμα, το κρατάει και μου κλείνει απλά τον καθρεφτη.

Το χειροκρότημα ήταν το λιγότερο που μπορουσα να κανω γιαυτον...

 

βρήκα πως αλλαζει το Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πουλέτε, ο ΠΣΦ τον παίρνει από πίσω κι από μπρος.

 

Επίσης, τις γραμματέες τις περνάνε από τεστ ηλιθιότητας για να διαλέξουν την πιο ηλίθια;

 

Επίσης, όποιος βρει τι βλέπουμε στην παρακάτω φωτο, κερδίζει ματζούνι

 

000-3.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και δηλαδή είμαι σε δρόμο με προτεραιότητα. Και η άλλη πηγαίνει ανάποδα σε κάθετο στενό που έχει και στοπ. Και σταματάει. Και την ώρα που περνάω αποφασίζει να ξεκινήσει πάλι. Και ακούγεται ένα ωραιότατο ΜΠΑΜ, βγαίνω έξω και βλέπω το φτερό όλο μέσα. Και το κοιτάζει και μου λέει "δεν νομίζω ότι το έκανα εγώ αυτό".

 

Δηλαδή, είμαστε σοβαροί;

 

Γυναίκα στο τιμόνι και ο χάρος σε ζυγώνει, με διστακτικότητά από ότι κατάλαβες.;ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...