Προς το περιεχόμενο

The [Old] Official Off Topic Thread IV


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο λεω και γω.

 

Το διαβασες και σου χαλασε η βραδια? Ελπιζω να μην με τεμαχισεις με τον νυχοκοπτη σου και μετα με πεταξεις στα σκουπιδια υστερα απο τον βιασμο του νεκρου κορμιου μου μετα οπως με τοσους αλλους τελευταια γιατι δεν εισαι στις καλες σου και ξεσπας με "I am badass don't look at me" posts στο insomnia.gr

 

Όχι δίκιο έχεις. Βάζω μέσα τον νυχοκόπτη μου και πάω να ποστάρω Μπουκόφσκι να ξελαμπικάρω. Πέντε μπουκάλια ρούσκι στάνταρτ και ακόμα έχω νευρικό σύστημα ψύλλου με ADD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • athlios

    4891

  • leftermann

    2114

  • gang

    2037

  • YiN

    1915

Όχι δίκιο έχεις. Βάζω μέσα τον νυχοκόπτη μου και πάω να ποστάρω Μπουκόφσκι να ξελαμπικάρω. Πέντε μπουκάλια ρούσκι στάνταρτ και ακόμα έχω νευρικό σύστημα ψύλλου με ADD.

 

Καλη αναρρωση λοιπον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν εχουν προηγηθει από το παραπανω ποστ αλλα 1000 ανάλογης θεματολογιας τοτε νομιζω κατανταει καπως κουραστικο. Επίσης συνεχιζεις να δικάζεις ανθρωπους και να πετας ταμπελες τυπου φασιστας σε οποιοδήποτε του έχει δοθεί καποιο ειδος εξουσίας ή ελέγχου ενώ αθωωνεις το οποιοδήποτε θυμα των υποτιθέμενων φασιστων το οποιο θυμα ειναι κατα συμπτωση ενας κατατρεγμένος και τρομαγμένος μεταναστης από την κακια των ανθρωπων της εξουσιας και τους συστηματος. Και ολα αυτα χωρις να εχεις πληρη εικονα της καταστασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το ποστ ειναι αναφορα σε πραγματικο σκηνικο οχι απλα τοποθετηση περι ανεμων κ υδατων.

 

Δεν λεω φασιστα οποιον εχει καποιου ειδους εξουσιας, αλλα αυτον που την καταχραται και μπαινει σε power trips

 

Αν δεν ηταν μεταναστης αλλα ηταν ελληνας και δεχοταν την ιδια συμπεριφορα και εξευτελισμο απον τυπο του μετρο, παλι την ιδια αντιδραση θα ειχα, οποτε και η προτελευται σου προταση ειναι ακυρη.

 

Σε ακουω.

 

Εύχομαι το ίδιο και δι υμάς.

 

Thanks -)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

chris, ξερεις οτι σε πολιτισμενες χωρεςεδω σου μιλανε με το sir και το madame ετσι? Δεν ειναι οργανο εκτελεσης καταδικης ο μπατσος (απο το προηγουμενο νημα) ποσο μαλιστα ενας υπαλληλος μιας εταιριας.

Power trip

 

 

 

Επειδη μια φορα ετυχε να με "συλλαβουν" για κατι θα σας πω ακριβως τι εγινε.

Ερχεται σπιτι μου ενα περιπολικο (εμενα στο χειροτερο μερος της αγγλιας), μου λενε καλησπερα ειμαι ο αστυνομικος ταδε με το σημα ταδε, και μετα συστηνετε και ο αλλος, ειχαμε αυτη την καταγγελια και θελουμε να ερθετε στο τμημα μαζι μας. Πηγα, μου πηρανε τα κορδονια απο τα παπουτσια περασα μιση ωρα σε ενα κελι, με ρωτησανε αν θελω να φαω ή να πιω κατι, τους ειπα οτι θελω κατι να διαβασω αν γινεται και μου δωσανε ενα νομικο βιβλιο με την βαρυτητα των αδικηματων κλπ. Μετα οταν ηρθε η σειρα μου (επαιζε η middlesbrough τοπικα = πολλοι μεθισμενοι τα κανουν μουνι) μου ειπε ο αστυνομικος τι εχει γινει (γειτονας ειπε οτι του κλεβαμε πραγματα), του εξηγησα τι εχει γινει (ηταν μαλακας και ειχε στραβωσει που φωναξα αστυνομια οταν βαραγε την γυναικα του) και μετα απο 10 λεπτα ειπανε πως θα ερευνησουν το θεμα, και να παω σε 1 μηνα για να δω τι θα γινει και οντως ειπαν πως για αυτο εκανε τετοια καταγγελια, και με ρωτησανε αν θα ηθελα να κανω μηνυση εναντιων του, και ειπα πως οχι.

 

tl;dr ξενος σε μια χωρα, δεν μου φερθηκανε σαν ζωο, ατομο που ειχε βεβαρημενο παρελθον αντιμετωπιστηκε σαν οποιοσδποτε αλλος πολιτης μιας και η γυναικα του δεν ειχε κανει καταγγελια εναντιον του και δεν του ειπανε "ελα ρε εσυ δεν βαραγες την γυναικα σου?"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

chris, ξερεις οτι σε πολιτισμενες χωρεςεδω σου μιλανε με το sir και το madame ετσι?

 

Δεν εχω διαθεση να ανοιξω αναλογη κουβεντα αλλά υπάρχουν πολλά βιντεάκια στο youtube με το τι γινεται στις αλλες "πολιτισμένες" χωρες.

 

Δεν ειναι οργανο εκτελεσης καταδικης ο μπατσος (απο το προηγουμενο νημα) ποσο μαλιστα ενας υπαλληλος μιας εταιριας.

Power trip

 

Δικαιολόγησα πουθενα τον ελεγκτη/μπατσο/φασιστα και δεν το ξερω; Σχολιασα μια επαναλαμβανόμενη κατασταση στο φορουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω διαθεση να ανοιξω αναλογη κουβεντα αλλά υπάρχουν πολλά βιντεάκια στο youtube με το τι γινεται στις αλλες "πολιτισμένες" χωρες.

 

 

 

Δικαιολόγησα πουθενα τον ελεγκτη/μπατσο/φασιστα και δεν το ξερω; Σχολιασα μια επαναλαμβανόμενη κατασταση στο φορουμ.

μα δεν σου ειπα πως ειναι εξω ολα τελεια! http://en.wikipedia.org/wiki/Death_of_Ian_Tomlinson εδω δες για παραδειγμα κατι που ειχε γινει, σε 2 μηνες ειναι η δικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να μοιραστω ενα σκηνικο που εγινε στο μετρο και μου ανεβασε το αιμα στο κεφαλι.

Γυρναω απο καλλιθεα περνω το μετρο συγγρου-φιξ και κατεβαινω συνταγμα να αλλαξω.

Ειμαι Συνταγμα και περιμενω το μετρο.

Βλεπω εναν τυπο ψιλοκυριλε ντυμενο να φωναζει τον αφρικανο.Του λεει τα χαρτια σου ρε τα χαρτια σου.

Αρχικα νομισα οτι ηταν λιτης,μετα καταλαβα οτι ητουν του μετρο,και μαλλον ουτε καν ελεγκτης.

Συνεχιζει αυτο για λιγο,μετα πανε να ανεβουνε πανω στο σταθμο,ειχε μιλησει κ στο τηλεφωνο αυτος μαλλον με μπατσους ή αλλο υπαλληλο του μετρο.

Εντωμεταξυ πηγαινε και να τον σπρωξει ή να τον τραβηξει απο τη μπλουζα και ο αφρικανος αρκετα ευγενικα του λεγε "don't touch me, stay way".

Ειναι λοιπον ακριβως πριν τις κυλιομενες που ανεβαινουν πανω.

Σκαλωνω και εγω και παω ακριβως διπλα τους.Με κοιταει τον κοιταω.

Του ξαναλεει τα χαρτια σου ρε.Αυτος απανταει "Don't talk to me in greek,english"."Papers" του λεει ο μαλακας."I got papers λεει".

Βγαζει το πορτοφολι του,παει να βγαλει το χαρτι και του πεφτει στις κυλιομενες.Παει να το πιασει και ανεβαινει κ ο ελεγκτης πανω.Εγω δεν ανεβηκα σταθηκα εκει.Μετα ο ελεγκτης του λεει "Εισητηριο,do u have ticket?".

Απο οτι καταλαβα μαλλον δεν ειχε εισιτιριο αλλα δεν ειμαι σιγουρος.Οπως ανεβαινουν στις κυλιομενες ο ελεγκτης να τρωει τρελο power trip και να του φωναζει "SHUT UP SHUT UP" επανειλλειμηνα.

Τα παιρνω και φωναζω πολυ δυνατα "ΞΕΦΤΙΛΑ ΡΕ ΕΙΣΑΙ ΞΕΦΤΙΛΑ".Γυρναει με κοιταει,πρεπει να μου πε κατι σε φαση "αυτος ειναι ξεφτιλας" και μου δειχνει με το χερι του οτι τον πηγαινει πανω (στους μπατσους?).

Φωναζω ΝΤΡΟΠΗ ΡΕ ΝΤΡΟΠΗ.Επιστρεφω στην αποβαθρα φωναζοντας δυνατα "ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΣΟΥ ΓΑΜΩ ΤΟ ΧΡΙΣΤΟ ΣΟΥ ΚΩΛΟΦΑΣΙΣΤΑ".Ηταν ενας τυπος εκει,ψιλοnerd,μου λεει "Τι εγινε?". Του λεω το και το, του ζητησε χαρτια,ειχε χαρτια,μετα του ζηταγε εισιτιριο και τον εβριζε και του λεγε SHUT UP SHUT UP.

Μου λεει ενα ξερο "Μαλιστα" και στα αρχιδια του.Εγω απο την τσιτα να πηγαινω περα δωθε.

Νιωθω ασχημα που δεν πηγα πανω, και ας ημουν μονος.Αν ημουν με αλλον/αλλην χωρις δευτερη σκεψη.Να του λεγα ρε τι σου φταιει ο ανθρωπος?Να τα βαζει με αυτους που φταινε. Στην τελικη θα μπορουσα να του αγορασω ενα γαμω εισιτηριο 1.40, μου χαν μεινει 2-3 ευρω.Αλλα οταν το σκεφτηκα ηταν αργα.

Αυτα.

 

Ζουμε μια εξαιρετικη εποχη.Παντα ζουσαμε.

 

"No hope,no fear"

 

Ειχα πιει 5 μπυρες και απο το σκηνικο και μετα εχω τοση τσιτα που οχι απλα σαν να μην εχω πιει τπτ νιωθω, αλλα λες και εχω πιει σπιντ ξερω γω.

 

cowboy-crying.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Επειδη μια φορα ετυχε να με "συλλαβουν" για κατι θα σας πω ακριβως τι εγινε.

Ερχεται σπιτι μου ενα περιπολικο (εμενα στο χειροτερο μερος της αγγλιας), μου λενε καλησπερα ειμαι ο αστυνομικος ταδε με το σημα ταδε, και μετα συστηνετε και ο αλλος, ειχαμε αυτη την καταγγελια και θελουμε να ερθετε στο τμημα μαζι μας. Πηγα, μου πηρανε τα κορδονια απο τα παπουτσια περασα μιση ωρα σε ενα κελι, με ρωτησανε αν θελω να φαω ή να πιω κατι, τους ειπα οτι θελω κατι να διαβασω αν γινεται και μου δωσανε ενα νομικο βιβλιο με την βαρυτητα των αδικηματων κλπ. Μετα οταν ηρθε η σειρα μου (επαιζε η middlesbrough τοπικα = πολλοι μεθισμενοι τα κανουν μουνι) μου ειπε ο αστυνομικος τι εχει γινει (γειτονας ειπε οτι του κλεβαμε πραγματα), του εξηγησα τι εχει γινει (ηταν μαλακας και ειχε στραβωσει που φωναξα αστυνομια οταν βαραγε την γυναικα του) και μετα απο 10 λεπτα ειπανε πως θα ερευνησουν το θεμα, και να παω σε 1 μηνα για να δω τι θα γινει και οντως ειπαν πως για αυτο εκανε τετοια καταγγελια, και με ρωτησανε αν θα ηθελα να κανω μηνυση εναντιων του, και ειπα πως οχι.

 

tl;dr ξενος σε μια χωρα, δεν μου φερθηκανε σαν ζωο, ατομο που ειχε βεβαρημενο παρελθον αντιμετωπιστηκε σαν οποιοσδποτε αλλος πολιτης μιας και η γυναικα του δεν ειχε κανει καταγγελια εναντιον του και δεν του ειπανε "ελα ρε εσυ δεν βαραγες την γυναικα σου?"

 

Quoted for Emphasis

 

Cthulu, σακουλα στο κεφαλι, μετρα μεχρι το 303 και εγινες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά παίξε εσύ

Θυμασαι που μας ελεγες ποσο μορφωμενος εισαι που ξερεις μαθηματικα?

Θυμασαι?

 

Εγω το θυμαμαι παντως και γελαω τωρα.

 

Καταλαβαινεις οτι ειναι τρολλαρισμα ή να το πω ξανα?

Ειδικα οταν ειπες στον νικο "Και εσύ τώρα υποτίθεται είσαι και λίγο σπουδαγμένος ε;" εδειξες το ποσο σου αρεσει να το παιζεις εξυπνακιας.

Μετα απο 2 posts εβαλες την σωστη απαντηση, πραγμα που θα επρεπε να το κανεις πριν τα "ΟΧΙ" και τα "ΛΑΘΟΣ"

 

 

Από έναν σεφ δεν έχω την απαίτηση να το ξέρει αυτό αλλά ο άλλος πάει πανεπιστήμιο ffs. Και ναι, μια στα τόσα ανάμεσα στα τόσα σχόλια που κάνω θα το παίξω και μια φορά κάπως, αντίθετα με εσένα που το παίζεις όλη την ώρα

 

 

Ναι, τα 2 ποστ φταίνε που δεν καταλάβαινες και έγινε το flame 4 σελίδες

 

 

Έχει ξαναγίνει

 

 

Πάλι λες άλλα αντί άλλων. Άντε τρίψε κανα λάχανο, δεν θα συνεχίσω άλλο

 

 

 

1. Ένα λάθος σε πράξεις είτε απο απροσεξία, είτε απο το να μπερδευτείς στην σειρά των πράξεων δείχνει άνθρωπο που δεν σπούδασε? 9 στις 10 φορές που έχω να κάνω πράξεις με νούμερα θα βγάλω λάθος αποτέλεσμα και σπουδάζω και φυσικός.

 

2. Δηλαδή τώρα την λες έτσι στον Τούφα? Στυλ ''Φάε μαλάκα αμόρφωτε''. Τρόποι και τέτοια? Και υποτίθεται ότι είσαι και σπουδαγμένος. (Το υπέθεσα επειδή έβγαλες σωστά την πράξη)

 

 

 

για να μην ξεχνιομαστε ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...