Προς το περιεχόμενο

Δείξε μου το κατοικίδιο σου, να σου πω πώς είσαι!


giorgos147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάνω από 2 ημερών δεν είναι. Πιθανότητες επιβίωσης <<50%...

 

 

 

Τάισμα υποθέτω με σύρριγα. Αν είναι έτσι πρέπει να βρεις ένα κομμάτι από καλώδιο να βάλεις στο στόμιο για να μην του γαμίσεις το στόμα. Αν και λογικά κάτι θάχεις ήδη βάλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιας και έβαλε ο luci το μικρό ας βάλω και εγώ ένα άλλο που βρήκα στο δρόμο...

377.jpg

378.jpg

Ήταν αρρωστο τοτε...τωρα είναι θηρίο :P

0253.jpg

0254.jpg

0260.jpg

Επεξ/σία από Antwni
  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μικρό που βρήκα πριν μια βδομάδα μόνο του τελικά το δωσα στην γάτα της αδερφης μου που γέννησε άλλα 5 και το υιοθέτησε αμέσως.το ορφανό είναι το άσπρο με το μάυρο χρώμα στο κεφάλι

407140_10151579608893130_1016168973_n.jp

 

386937_10151579608728130_2127394032_n.jp

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω από 2 ημερών δεν είναι. Πιθανότητες επιβίωσης <<50%...

 

Πρέπει να είναι οριακά πάνω από 2 γιατί δεν έχει το κολόβωμα του ομφάλιου. Τα αυτιά του βέβαια είναι ακόμα διπλωμένα.

Και νταξ, ούτε εγώ περιμένω να τη βγάλει πάνω από βδομάδα, αλλά δε μπορούσα να το αφήσω.

 

Τάισμα υποθέτω με σύρριγα. Αν είναι έτσι πρέπει να βρεις ένα κομμάτι από καλώδιο να βάλεις στο στόμιο για να μην του γαμίσεις το στόμα. Αν και λογικά κάτι θάχεις ήδη βάλει

 

Έχω μια στάνταρ 60άρα για τέτοιες δουλειές, το πίνει και χωρίς να ρουφάει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω από 2 ημερών δεν είναι. Πιθανότητες επιβίωσης <<50%...

 

 

 

Τάισμα υποθέτω με σύρριγα. Αν είναι έτσι πρέπει να βρεις ένα κομμάτι από καλώδιο να βάλεις στο στόμιο για να μην του γαμίσεις το στόμα. Αν και λογικά κάτι θάχεις ήδη βάλει

 

θα του δώσει λίγο φίλτρο ο Πανοραμίξ-lucifer και θα γίνει τούμπανο (δεν είδες τα άλλα πως τα έχει ?) :devil:

 

 

Πρέπει να είναι οριακά πάνω από 2 γιατί δεν έχει το κολόβωμα του ομφάλιου. Τα αυτιά του βέβαια είναι ακόμα διπλωμένα.

Και νταξ, ούτε εγώ περιμένω να τη βγάλει πάνω από βδομάδα, αλλά δε μπορούσα να το αφήσω.

 

 

Έχω μια στάνταρ 60άρα για τέτοιες δουλειές, το πίνει και χωρίς να ρουφάει.

 

δεν έβρισκα αρκετά μικρό μπιμπερό και πιπίλα και είχα πάρει για πιπίλα το επάνω μέρος απο ενα σταγονόμετρο

 

το στόμιο έμοιαζε σαν το μεσαίο αλλα δεν ήταν τόσο μεγάλο και του άνοιξα τρύπα με ενα πιρούνι (ανοίγει ακριβώς στο μέγεθος που χρειάζεται )

 

a2813a681ab934fade2fd8c7ef9d08f0.jpg

 

και για μπιμπερό ενα μπουκαλάκι σαν το παρακάτω (έβγαλα το καπάκι και έβαλα στην θέση του την απο πάνω "πιπίλα" . βολεύει γιατι είναι μικρό , μπορείς να το κρατάς άνετα να πίνει με την ησυχία του και άν χρειαστεί είναι μαλακό και μπορείς να το ζουλήξεις λίιιιγο να βγάλει γάλα (ιδικά αργότερα που θα πίνει γρήγορα )

 

dscn08281.jpg

 

σίγουρα αποτελέσματα

 

drcbdj.jpg

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπ, καλή φάση το μπουκαλάκι ιωδίου. Δεν το 'χα σκεφτεί, ωραίος.

Θα πάω σε λίγο να του πάρω γατόγαλα.

 

Επίσης, στα τριψοκοιλίδια κτλ κατουράει κομπλέ, αλλά σκατό δεν έχω δει. Θέλει πιο πολλή πίεση, περισσότερη ώρα, τι φάση;

Όλα τα άλλα που είχα βρει τουλάχιστον περπατούσαν και ήταν λίγο πιο εύκολα στο σκατίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεί να αργήσει να κάνει σκατούλες αμα είναι πολύ μικρό
εγώ το μόνο που έκανα ήταν να βρέχω ενα βαμβάκι και να το περνάω σιγά κ απαλά πάνω απο το τέτοιο του (δημιουργεί την αίσθηση της γλώσσας της μάνας τους και κατουράει) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επίσης, στα τριψοκοιλίδια κτλ κατουράει κομπλέ, αλλά σκατό δεν έχω δει. Θέλει πιο πολλή πίεση, περισσότερη ώρα, τι φάση;

Όλα τα άλλα που είχα βρει τουλάχιστον περπατούσαν και ήταν λίγο πιο εύκολα στο σκατίδι.

Χαμομηλάκι στη σουφρίτσα,έχω δει τη "μαμά" να του γλύφει τη κωλοτρυπιδούλα,αλλά "όσο κι αν είσαι",έτσι δεν σε κόβω...

 

 

...δηλαδή,νταξ,μπορεί να τράβηξες μαλακία σε σκύλο αλλά δεν σε έχω ικανό να κάνεις γλυφοκώλι σε γατί.Έστω και σε μωρό.Έστω και για το καλό του.... :P

 

Επεξ/σία από qwertyqwerty
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, δεν υπάρχει περίπτωση. Άσε που όλο το γατί είναι όσο η γλώσσα μου, και να την έβρισκα με τέτοια δε θα γινόταν δλδ.

 

Θα δω, η κοιλιά πάντως καλά φαίνεται, δε δείχνει να πρέπει να χέσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τσιμπήσω από το πετσοπ, έχει. Από χθες είναι πιο ζωηρό το γαμημένο, αλλά κρατάω μικρό καλάθι. Εδώ μεγαλύτερα και δυνατότερα και πούλεψαν από τη μια στιγμή στην άλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...