Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα στην εκτύπωση πολλαπλών αντιγράφων


chrisr21r

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!!! Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Όταν πατάω εκτύπωση 2-3 ή και παραπάνω φορές μου βγάζει μόνο 1. Είχα έναν ΗΡ και τώρα ένα canon τα ίδια κάνει και στα 2. Έχω τα windows 7, αλλά επειδη έχω και τα ΧΡ περασμένα το δοκίμασα και με τα XP αλλα το πρόβλημα παραμένει όμως. Σας βάζω και τις ρυθμίσεις που έχω.

 

 

ektipwsi1.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

ektipwsi2.png

 

Uploaded with ImageShack.us

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται με όλα ειτε από το ΝΕΤ είτε από to office. τώρα έχω μόνο εναν εκτυπωτή αλλά αυτό το πρόβλημα υπήρχε και με τον παλιό ΗΡ. Το κακό είναι οτι το ίδιο μου κάνει και στα ΧΡ. Και εδώ βάζω τις ιδιότητες

 

ektipwsi3.png

 

Uploaded with ImageShack.us

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι βλέπω είναι και φωτοτυπικό μαζί. Για δοκίμασε στο paper source να ορίσεις μία δισκέτα να τραβάει χαρτί. Αν π.χ. είναι στο auto feed βάλτο να τραβάει απευθείας από τη δισκέτα που παίρνει το χαρτί π.χ. την 1 ή την 2 ανάλογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έχω δοκιμάσει και αυτό. Το αποτέλεσμα είναι το ιδιο. Αλλα όπως είπα το ίδιο μου έκανε και με έναν ΗΡ 1320 που είχα ποιο παλια. Οπότε δεν είναι θέμα εκτυπωτή ή driver

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια ερώτηση? Κάθεσαι σε δίκτυο το οποίο το έχει στήσει άλλος? Ή εσύ το έχεις κάνει. Γιατί το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι τα rights που έχει δώσει ο administrator στα workgroups

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα δεν τα έχεις πειράξει, default δεν έχει μπει τέτοια ρύθμιση...

 

Το μόνο που βρήκα είναι αυτό. Δοκίμασέ το και πες μου:

 

Try changing Printer properties (Control Panel\Printers) and click Advanced\Printer Processor button. Here you can try to change Printer processor: WinPrint, ModiPrint, hpzpplhn, LMPRTPRC.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι σκαλισα και εκει τώρα αλλα τίποτα. Ελπίζω να το έκανα σωστά. Ευχαριστω για την βοήθεια πάντως. Πρέπει να φύγω. Αν υπάρχει κατί άλλο δεκτο... Καλό βράδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...