Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με εκτυπωτη. Το μαυρο δεν εκτυπωνει καλα.


CROM271

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω ενα HP Deskjet F4280 All-in-One. Τον εχω περιπου δυο χρονια αλλα μολις σημερα χρειαστηκε να τον χρησιμοποιησω για πρωτη φορα (με αλλα λογια ειναι καινουργιος).

Εχω ενα προβλημα με την εκτυπωση του μαυρου μελανιου. Μου βγαζει κομμενες καποιες σειρες , ενω με εγχρωμο εκτυπωνει κανονικα. Να σας πως το μαυρο χρωμα το ειχα ανοιξει εδω και καμποσο καιρο (ισως εδω και ενα χρονο) γιατι ηθελα να το δοκιμασω σε καποιο αλλο εκτυπωτη.

 

Οριστε πως εκτυπωνει.

 

0001gq.th.jpg 0002qg.th.jpg

 

Μαλλον απο οτι καταλαβαινω κατι πρεπει να επαθε το μαυρο μελανι οσο καιρο το ειχα ανοιχτο. Μπορω να κανω κατι (π.χ. να καθαρισω την ταινια που εχει πανω το μελανακι) ή δεν γινεται τιποτα και πρεπει να παρω καινουργιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κεφαλη εκτυπωσης ειναι εξαρτημα του εκτυπωτη φανταζομαι ετσι? Τον εκτυπωτη παντως τον εχω δυο χρονια αλλα μολις χτες τον εβγαλα απο την συσκευασια. Το μελανακι μονο ειχα βγαλει και το ειχα για κανενα χρονο στο συρταρι.

Τελοσπαντων. Πως το κανω αυτο τωρα? Ποια προγραμματα HP εννοεις? Πως γινεται η διαδικασια γιατι δεν γνωριζω.

 

Βρηκα μια επιλογη ΄΄Καθαριστε τα δοχεια μελανης΄΄.

Αυτο εννοεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειχες το μαυρο μελανι αχρησιμοποιητο ενα χρονο και σου τυπωνει ετσι?Ε ρε κατι τυχεροι ανθρωποι που υπαρχουν στον κοσμο.

Φιλε μου,ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΔΙΑΚΡΙΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ με αχρησιμοποιητο μελανι ενος χρονου,μονο λευκη σελιδα.

Κανε παρολαυτα εναν καθαρισμο της κεφαλης και αν δεις οτι δεν συνερχεται αγορασε ενα καινουργιο μαυρο.

Επεξ/σία από Roger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως - κανονικά θα έπρεπε να σηκωθεί το μελάνι και να τον δείρει (btw, Κρομ, ΠΡΕΠΕΙ να εκτυπώνεις κάτι, έστω μια "δοκιμαστική σελίδα" κάθε τόσο, μια φορά τη βδομάδα ας πούμε, για να μη σου γίνεται το cartridge του μελανιού σαν της Μπακογιάννννννννν *ΕΧΜ*, για να μη ξεραθεί τεσπα). Κι όντως κωλοφφφφφ *ΕΧΜ*, τυχερός τεσπα που του κράτησε τόσο το χρωμέ ΤΕΛΕΙΩΣ απροβλημάτιστα (το μαύρο γκαγκανιάζει ευκολότερα).

 

 

 

 

Τέλος, ίσως να γλυτώσεις την αγορά καινούριου black cartridge, αν το πας και το δώσεις για ξαναγέμισμα. Θα σου 'ρθει κατά τι φθηνότερο. Κι αν δε σώζεται το cartridge, αγόρασε τουλάχιστον ιμιτασιόν, γιατί τα μανίσια είναι γαμ *ΕΧΜ*

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως - κανονικά θα έπρεπε να σηκωθεί το μελάνι και να τον δείρει (btw, Κρομ, ΠΡΕΠΕΙ να εκτυπώνεις κάτι, έστω μια "δοκιμαστική σελίδα" κάθε τόσο, μια φορά τη βδομάδα ας πούμε, για να μη σου γίνεται το cartridge του μελανιού σαν της Μπακογιάννννννννν *ΕΧΜ*, για να μη ξεραθεί τεσπα). Κι όντως κωλοφφφφφ *ΕΧΜ*, τυχερός τεσπα που του κράτησε τόσο το χρωμέ ΤΕΛΕΙΩΣ απροβλημάτιστα (το μαύρο γκαγκανιάζει ευκολότερα).

 

 

 

 

Τέλος, ίσως να γλυτώσεις την αγορά καινούριου black cartridge, αν το πας και το δώσεις για ξαναγέμισμα. Θα σου 'ρθει κατά τι φθηνότερο. Κι αν δε σώζεται το cartridge, αγόρασε τουλάχιστον ιμιτασιόν, γιατί τα μανίσια είναι γαμ *ΕΧΜ*

 

Για να ξερεις εσυ πως ειναι της Μπακογιαννη ,κατι ξερεις παραπανω :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεος, απλή διαίσθηση.

 

 

 

(...δε νομίζω να κρύβεται κα΄να βερύκοκο Μπεμπέκου στα ενδότερα. Το πολύ από 'κεινα που βρίσκεις στα ξηροκαρπάδικα)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχες το μαυρο μελανι αχρησιμοποιητο ενα χρονο και σου τυπωνει ετσι?Ε ρε κατι τυχεροι ανθρωποι που υπαρχουν στον κοσμο.

Φιλε μου,ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΔΙΑΚΡΙΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ με αχρησιμοποιητο μελανι ενος χρονου,μονο λευκη σελιδα.

Κανε παρολαυτα εναν καθαρισμο της κεφαλης και αν δεις οτι δεν συνερχεται αγορασε ενα καινουργιο μαυρο.

ρε παιδιά επειδή εκτυπώνω σπάνια και έτυχε να πέσω πάνω στο τοπικ ... εχω και εγώ παρόμοιο θέμα και νόμιζα οτι είχε χαλάσει ο εκτυπωτής (έχω και δεύτερο και εκτυπώνω απο εκεί τώρα) ... με τι να τα καθαρίσω τα μελάνια..? στην αρχή έφαγε κόλλημα το έγχρωμο και μετά το μαύρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθαρισε τις κεφαλες με χαρτι και λιγο οινοπνευμα μηπως και φυγουν τα ξεραμενα που εχουν απο κατω και συνελθουν λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

παιδιά έχω και εγώ ακριβώς αυτόν τον εκτυπωτή εδώ και πέντε χρόνια περίπου.στην αρχή έπαιρνα γνήσια μελάνια μετά άρχισα να γεμίζω...αλλά με αυτόν τον τρόπο οι ενδείξεις δεν δείχναν πόσο γεμάτα είναι.άρχισε να μην εκτυπώνει καλα.επειδή είχα γεμίσει το μαύρο είπα ότι θα τελείωσε το έγχρωμο.το γεμίζω και τίποτα.να μην πολυλογώ λέω θα τελείωσε και το μαύρο.παίρνω γνήσιο μαύρο.πάλι δεν εκτύπωνε καλά.παίρνω χθές γνήσιο έγχρωμο.πάλι δεν εκτυπώνει καλά.δοκίμασα να εκτυπώσω φωτογραφία και την εκτυπώνει πολύ σκουρόχρωμη και θολή,ενώ πρίν εκτύπωνε με γραμμές χωρίς ζωντανά χρώματα ή στην αρχή με λίγο χρώμα της κακιάς ώρας και το υπόλοιπο γκρί. λέτε να χάλασε ο εκτυπωτής? και αν θα πρέπει να πάρω άλλον δηλαδή ,τσάμπα τα 50 ευρώ στα γνήσια μέλανια...έχει κανείς καμιά ιδέα για το τι συμβαίνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...