Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με driver wireless σε λαπιτόπι [SOLVED]


SpirosLouis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μάλλον έχει εγκατασταθεί λάθος driver και κάνει conflict με τον σωστό. απ την διαχείριση συσκευών, κάνε δεξί κλικ πάνω στην κάρτα και κατάργηση υλικoύ. μετά κάνε install τους σωστούς driver.

Μετα την επανεκκίνηση θα σου βρει την κάρτα σαν νέο υλικο και (ελπίζω) να περάσει τους σωστούς driver...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά φίλε μου δεν μου βγάζει πουθενά την κάρτα..μόνο αυτό που σου είπα..ως άλλες συσκευές.(μηπως να αρχίσω να περνάω τα utlimate?)

 

Περίεργα πράγματα...

Πάμε σε μια πιο extreme λύση...

Κατέβασε το driverMax, κάνε λογαριασμό (είναι τζάμπα) και κατέβασε και εγκατέστησε τους driver που σου προτείνει, μέσα απ το πρόγραμμα..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι τώρα που πέρασε η επήρεια του καφέ , είδα ότι όταν μπω στην διαχείριση συσκευών-->ιδιότητες στο Ελεγκτή δικτύου μου βγάζει ένα κουμπί που γράφει "Επανεγκατάσταση προγράμματος οδήγησης.." και μετά έχει 2 επιλογές. Για αναζήτηση αυτόματα στο internet και από τον υπολογιστή μου. Βάζω από τον υπολογιστή μου.(με αφήνει να ψάξω για να τον βρώ κατευθείαν με αναζήτηση ή να κάνω επιλογή από μια λίστα.

 

Στην λίστα αυτό με αφήνει να διαλέξω τον τύπο της συσκευής μου. Μέσα στο πλήθος είναι και οι εξής επιλογές: "Πρόγραμμα πελάτης δικτύου""Προσαρμογείς δικτύου", "Πρωτόκολλο δικτύου" και "Υπηρεσία δικτύου". Και μετά έχει μέσα στο καθένα πολλές επιλογές από εταιρίες και προσαρμογείς.

 

Γενικά ένας χαμός. Αν μπορείς κοίταξέ το σε παρακαλώ και ευχαριστώ για τον χρόνο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα εξαφανίστικαν και οι 2 συσκευές από τον πίνακα. :SSSSS τι γίνεται την microsoft μου μέσα...φίλε μου όπως βλέπω είναι αναπόφευκτο το format και σε παιδεύω κιόλας... θα του κάνω ένα format σε windows vista ultimate μπας και στρώσει.

 

 

EPIC FAIL των windows: Δεν μπορεί να εγκατασταθεί ο ελεγκτής δικτύου(το internet ούτε υπάρχει δηλαδή) θέλετε να ψάξετε στο internet για ενημερώσεις του λογισμικού κτλ κτλ;

 

Τι λένε ρε....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα εξαφανίστικαν και οι 2 συσκευές από τον πίνακα. :SSSSS τι γίνεται την microsoft μου μέσα...φίλε μου όπως βλέπω είναι αναπόφευκτο το format και σε παιδεύω κιόλας... θα του κάνω ένα format σε windows vista ultimate μπας και στρώσει.

όχι όχι..!!!

Έπρεπε να εξαφανιστούν όταν κάνεις κατάργηση..!!!

Συνέχισε τα βήματα που σου είπα..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τίποτα, μου κάνει ερώτηση αν θέλω να εγκαταστήσω το λογισμικό πρόγραμμα οδήγης:

 

1)Εντοπισμός και εγκατάσταση λογισμικού προγράμματος οδήγησης

2)Να εμφανιστεί αργότερα

3)Να μην ξαναεμφανιστεί

 

Σχετικά επιλέγω το 1ο έτσι;

 

 

Μετά άλλες 3 ερωτήσεις, Να επιτραπέι λέει τα windows να αναζητήσουν λογισμικό στο internet

 

1) Ναι, να γίνεται πάντα η αναζήτηση στο internet ( :S )

2) Να γίνει αυτήν την φορά. ( :S )

3) Να μην γίνει στο internet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά την τρίτη επιλογή με πάει και μου λέει να βάλω δίσκο driver και του λέω έχω και προχοράμε.

 

Μετά τα windos δεν ήταν δυνατόν να εντοπίσουν λογισμικό οδήγης..Έχω 2 επιλογές.

 

1)Έλεγχος για λύση

2)Αναζήτηση στον υπολογιστή μου για πρόγραμμα οδήγησης.

 

Σκέφτομαι κάτι σε έλεγχο για λύση και άμα δεν κάνει τίποτα πάω κάνω restart και δοκιμάζω το άλλο και σου λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι όντως το 2ο έπρεπε να κάνω γιατί το πρώτο με παραπέμπει σε ηλεκτρονική βοήθεια πάλι.

 

(αργά το είδα το post σου) :)

 

κάνοντας την 2η επιλογή:

 

Εφόσον έκανα την 2η επιλογή από το προηγούμενο post μου, μου ζητάει να βρω τον driver από τον υπολογιστή μου με απλή αναζήτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...