Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με driver wireless σε λαπιτόπι [SOLVED]


SpirosLouis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

 

Σήμερα έκανα format το μικρό μου λαπτοπ και εγκατέστησα όλους τους drivers πλην του δικτύου. Προχωρώ κατά την εγκατάσταση αλλά σε κάποιο σημείο εκεί που πατάω agree(..) μόλις κάνω το κλικ "επόμενο" για να προχωρήσω στην διαδικασία εγκατάστασης κολλάει όλο το σύστημα. Δεν είναι εφικτή καμία κίνηση παρά μόνο το hardware reboot.

 

Μιλώ για τον Acer Extensa 5230e.

 

Παρακαλώ βοηθήστε με γιατί τον χρειάζομαι επειγόντως.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Επεξ/σία από SpirosLouis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο φίλος SPANK (αν το λέω καλά) με βοήθησε και με έστειλε εδώ: http://www.acer.gr/ac/el/GR/content/drivers +ότι έχει 50 drivers για το κάθε πράμα, έχω κατεβάσει 6 πρώτους drivers για internet με κανένα αποτέλεσμα και κατεβάζω τον 7ο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.laptopdrivers.net/download/acer_extensa_5230e_drivers_for_windows_vista_business_32bit.htm

 

Ο φίλος SPANK (αν το λέω καλά) με βοήθησε και με έστειλε εδώ: http://www.acer.gr/ac/el/GR/content/drivers +ότι έχει 50 drivers για το κάθε πράμα, έχω κατεβάσει 6 πρώτους drivers για internet με κανένα αποτέλεσμα και κατεβάζω τον 7ο.

ok τοτε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τους δοκιμάσω όλους και μετά αν δεν γίνει τίποτα να ποστάρω;

 

Πάντως μου φαίνεται πολύ παράξενο όλο αυτό μιας και όλοι οι drivers κολλάνε στο ίδιο σημείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τους δοκιμάσω όλους και μετά αν δεν γίνει τίποτα να ποστάρω;

 

Πάντως μου φαίνεται πολύ παράξενο όλο αυτό μιας και όλοι οι drivers κολλάνε στο ίδιο σημείο.

κανεις εκτελεση ως διαχειριστής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα τίποτα...το δοκίμασα x2 για να είμαι σίγουρος αλλά τίποτα....έχω αρχίσει να τρελαίνομαι...το βλέπω αύριο να κάνει παρέα μου κουτάκια κόλας και τα λιπά τσίγγινα στην ανακύκλωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ για την απάντησή σου.

 

φίλε μου filip123go μόλις πριν λίγα λεπτά το δοκίμασα και τίποτα.(πάντα εκτέλεση ως διαχειριστής)

 

 

Στην διατήρηση εργασιών μου γράφει: "Δεν βρέθηκαν ενεργοί προσαρμογείς δικτύου" (αν λες αυτό στην καρτέλα Δίκτυο.)

 

Βασικά επίσης να πω ότι έχω αρχίσει να φοβάμαι μήπως από τα πολλά hard resets πάθει και κανένα άλλο περίεργο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου βγάζει 2 ελεγκτές. Έναν Ethernet και έναν δικτύου οι οποίες κατατάσονται στις "άλλες συσκευές"

 

Τύπος Συσκευής: Άλλες Συσκευές

Κατασκευαστής: Άγνωστη

Θέση: PCI "3"

 

Κάποιο πρόβλημα πιστεύω πρέπει να υπάρχει με τους drivers που δίνει η Acer. Έχω δοκιμάσει 7 drivers και οι 8 κολλάνε στο ίδιο σημείο :S Κάτι γίνεται εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...