Προς το περιεχόμενο

Προταση για οικονομικο εκτυπωτη;


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορειτε να προτεινετε καποιον οικονομικο εκτυπωτη; Δεν εχω τρελες απαιτησεις, απλα επειδη πολλες φορες χρειαζομαι φωτοτυπιες και πρεπει να ψαχνω φωτοτυπαδικα ανοικτα, καλο θα ηταν να ειχα ενα εκτυπωτη να κανω τις δουλειες μου. Μην εχει μεγαλο μπελα μεχρι να τον εγκαταστησεις ουτε να εχεις 100 software προγραμματα. Εχω λαπτοπ με windows 7 64bit, αν παιζει καποιο ρολο αυτο.

 

Αν ηταν και scanner μαζι, ακομα καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για δες αυτό..

 

http://www.plaisio.gr/Peripherals/Printers/Printers---Mfp/Mfp/Epson-Multifunction-Inkjet-Epson-Stylus-BX305F-C11CA79304CT.htm

 

έχω πάρει ένα παρόμοιο το BX310FN και μέχρι τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος, οπότε πιστεύω θα είσαι οκ και εσύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετα καλος φαινεται! Τα μελανια ποσο θα μου κοστισουν; Ειναι ευκολος στην εγκατασταση; Αυτο που εχει και φαξ πρεπει να μετραει!

 

Πιστευετε οτι οι εκτυπωτες photosmart κανουν καλη δουλεια ή πρεπει να δωσεις αρκετα λεφτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ μετά από 4 CANON που δεν έμεινα ευχαριστημένος από τον χρόνο που άντεξαν,

σήμερα παρήγγειλα αντίστοιχο (πιο ακριβό μηχάνημα) λόγω του CD/DVD Print...

h**p://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.450663

 

Πιστεύω να μου βγει καλό.

 

Και εγώ, ακριβώς το παραπάνω πολυμηχάνημα θα σου πρότεινα.

Επίσης... με 81 ευρώ υπάρχει το ίδιο με WIFI αν σε ενδιαφέρει...

h**p://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.450660

 

Για τα μελάνια υπολόγισε 10~12 ευρώ το κάθε γνήσιο μελάνι.

Για τον δικό σε μαϊμού 6 μελάνια που παίρνει, κόστος μικρότερο από 20ρικο.

3 ευρώ το μελάνι. Πιστεύω και για τον δικό σου το ίδιο θα κοστίζουν.

 

Γενικά, θέλω να πιστεύω πως είναι πανεύκολος και στην χρήση και στην ποιότητα γενικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα σου προτεινα αν δεν σε ενδιαφερει να εκτυπωνεις και σε cd/dvd να πας σε HP π.χ αυτο ειναι οικονομικο πολυμηχανημα αν βολευεσε απλα με usb και οχι με wireless συνδεση http://www.plaisio.gr/Peripherals/Printers/Printers---Mfp/Mfp/HP-MFP-OFFICEJET-INKJET-CM753A-CM753A.htm . Γενικα για μενα η HP ειναι εγγυηση.Απο εκει και περα αν δεν σε ενδιαφερει το φαξ αλλα η καλη αναλυση στις φωτο και οι λειτουργιες Web θα πας σε κατι πιο ακριβο οπως αυτο http://www.plaisio.gr/Peripherals/Printers/Printers---Mfp/Mfp/HP-Photosmart-AIO-Wireless-B110A-Inkjet-Mfp-CN245B.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετα καλος φαινεται! Τα μελανια ποσο θα μου κοστισουν; Ειναι ευκολος στην εγκατασταση; Αυτο που εχει και φαξ πρεπει να μετραει!

 

 

 

Ένα cd έχει για εγκατάσταση και αυτό είναι και απλά βάζεις τα μελάνια μέσα που είναι εύκολο!

αυτά που με τράβηξαν όταν πήρα το αντίστοιχο μοντέλο ήταν ότι αν θες να εκτυπώσεις αρκετές σελίδες μαζί χρησιμοποιείς τον Αυτόματο τροφοδότη(όπως έχουν οι μεγάλοι εκτυπωτές) κερδίζεις πολύ χρόνο.

επίσης έχει 4 μελάνια (αυτό που πήρα τότε έχει 5) οπότε έχεις απλά ένα από κάθε χρώμα και όταν τελειώσει το αντίστοιχο απλά το αλλάζεις!

τα της epson έχουν γύρω στα 13 ευρώ, τα άλλα μελάνια πχ(@work έχουνε γύρω στα 10)

Κατα τη γνώμη μου αξίζει από εκεί και πέρα εσύ αποφασίζεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοι ολοι οι εκτυπωτες που προτεινετε, αλλα δε ξερω ποιον να διαλεξω! Δε θα ηθελα να μπλεξω με wireless. Καλο ειναι να υπαρχει και το φαξ. Βασικα για καμμια φωτοτυπια το θελω, κυριως ασπρομαυρες. Αν θελησω μετα κατι πιο εξειδικευμενο, θα αγορασω κατι καλυτερο. Αλλα δε ξερω ποιο απ'ολα αυτα που προτεινετε να διαλεξω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοι ολοι οι εκτυπωτες που προτεινετε, αλλα δε ξερω ποιον να διαλεξω! Δε θα ηθελα να μπλεξω με wireless. Καλο ειναι να υπαρχει και το φαξ. Βασικα για καμμια φωτοτυπια το θελω, κυριως ασπρομαυρες. Αν θελησω μετα κατι πιο εξειδικευμενο, θα αγορασω κατι καλυτερο. Αλλα δε ξερω ποιο απ'ολα αυτα που προτεινετε να διαλεξω!

 

καταρχάς όσον αφορά το wireless μπορείς να κάνεις αυτό που έχω κάνει.. να βάλεις τον εκτυπωτή κοντά σε ασύρματο modem-router και να τον συνδέσεις με ethernet, οπότε και wireless θα μπορείς να τυπώνεις!

 

ασπρόμαυρες φωτοτυπίες οκ αλλά καλό είναι και σε περίπτωση που χρειαστείς έγχρωμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχω το ρουτερ συνδεδεμενο με ethernet, θα μπορω να χρησιμοποιω wireless τον εκτυπωτη; Ή θελει οπωςδηποτε να ειναι ανοικτο το wifi;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχω το ρουτερ συνδεδεμενο με ethernet, θα μπορω να χρησιμοποιω wireless τον εκτυπωτη; Ή θελει οπωςδηποτε να ειναι ανοικτο το wifi;

 

για wireless με wifi μόνο! Αλλιώς μπορείς να βάλεις με ethernet τον εκτυπωτή στο router και εσύ πάλι με ethernet (σε άλλη θύρα ) να συνδέσεις το pc στο router.

όποτε θα θες να απομακρυνθείς τότε θα ανοίγεις wireless και wifi ώστε να έχεις πρόσβαση στο ιντερνετ και στο δικτυακό εκτυπωτή! B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει, απλα θα τον συνδεω στη θυρα usb οποτε θα τον χρειαζομαι. Ή το πολυ να αγορασω και ενα usb hub να εχω! Μαλλον αυτον θα αγορασω, ειναι και σε καλη τιμη! Μελανια απο που θα αγορασω; Εχει μεσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει, απλα θα τον συνδεω στη θυρα usb οποτε θα τον χρειαζομαι. Ή το πολυ να αγορασω και ενα usb hub να εχω! Μαλλον αυτον θα αγορασω, ειναι και σε καλη τιμη! Μελανια απο που θα αγορασω; Εχει μεσα;

 

κανονικά όλα τα epson έχουν μέσα μελάνια!

 

όμως τώρα είδα για το μοντέλο αυτό ότι δεν έχει ethernet...

οπότε μόνο με usb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...