Προς το περιεχόμενο

Τι Linux να βάλω στο pc μου?


laikos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά θέλω βοήθεια για μια ακόμη φορά.Έχω ακούσει πως αν βάλεις Linux σε ένα παλίο μηχάνιμα σαν το δικό μου

(pendium III στα 500 Mhz) θα τρέχει γρήγορα.Προσπάθησα να βάλω ubuntu αλλα μάλλον η κάρτα Γραφικών μου κάνει κόλπα νομίζω είναι Nvidia G force. Τι Linux να βάλω??? Ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά θέλω βοήθεια για μια ακόμη φορά.Έχω ακούσει πως αν βάλεις Linux σε ένα παλίο μηχάνιμα σαν το δικό μου

(pendium III στα 500 Mhz) θα τρέχει γρήγορα.Προσπάθησα να βάλω ubuntu αλλα μάλλον η κάρτα Γραφικών μου κάνει κόλπα νομίζω είναι Nvidia G force. Τι Linux να βάλω??? Ευχαριστώ...

 

 

 

 

lubuntu ειχα βαλει σε ενα π3 866 και ηταν αρκετα γρηγορος..εχει ομως 1γιγα ddr1 που τον βοηθα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry για την γελοία ερώτηση αλλα που μπορώ να δώ πόση ραμ έχω??? Είμαι ασχετος απο αυτά.(ο αδερφός μου το έφτιαξε το μηχάνιμα)

 

πήρα τηλ. τον αδερφό μου και λέει μάλλον 256 το έκανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το ArchBang i686 το οποίο σου προτείνω να εγκαταστήσεις πρώτα σε ένα usb flash.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Για αυτό σου είπα να το εγκαταστήσεις πρώτα σε ένα flash για να δείς έαν αναγνωρίζει κανονικά όλα τα περιφερειακα στο PC και μετά το κάνεις install στον υπολογιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό σου είπα να το εγκαταστήσεις πρώτα σε ένα flash για να δείς έαν αναγνωρίζει κανονικά όλα τα περιφερειακα στο PC και μετά το κάνεις install στον υπολογιστή.

 

Ξέρω οτι σου ζητάω πολλά αλλα άν θές και μπορείς μου δίνεις ενα λινκ για να μην ψάχνω για ανακριβής αρχεία?

 

Ας πουμε οτι αυτό είναι μια χαρά για τα wlan κάνει όμως για το pc μου? Ή δεν το σηκόνει?

Link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...