Προς το περιεχόμενο

Καλη D-SLR για Ταξιδια?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήγαινε στην 3100 φιλε μου με τον 18-105.. και σε οποιο καταστημα και αν πας πες οτι εχεις ντουκου τα λεφτα και αν γινεται καλυτερη τιμη αλλιως την περνεις απο αλλου.. λογικα θα την παρεις ενα 50αρι κατω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε στην 3100 φιλε μου με τον 18-105.. και σε οποιο καταστημα και αν πας πες οτι εχεις ντουκου τα λεφτα και αν γινεται καλυτερη τιμη αλλιως την περνεις απο αλλου.. λογικα θα την παρεις ενα 50αρι κατω..

 

Μιας και ακουσα προσφορα 3100 και ο φακος αυτος, για 600 Ευρω, η 5100 + το φακο ποια θα ειναι μια καλη τιμη της? Λογικα 700 μιας και κανα κατοσταρικα εχουν διαφορα τα σωματα, αλλα υπαρχει τροπος να χτυπησω το κιτ αυτο με 650?

 

Επισης ο φακος που λεμε αυτος δεν ειναι?

 

http://www.katerelos.gr/product_info.php?products_id=11562

 

Μην γινει κανα λαθος γιατι διαπιστωνω τρελες διαφορες σε τιμες και δεν βγαζω ακρη. Ας πουμε εδω βρισκω εναν μονο 50αρι και τον εχει 385ε. Τι εχει και τον κανει τοσο ακριβο?

 

http://www.galaiosphoto.gr/product_info.php?cPath=3_26&products_id=797

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι αναγκη να αγορασεις κανον-νικον.η σονυ εχει την α580 εδω και καιρο στην κατηγορια των δ3100-- 1100δ απο θεμα τιμης,στα δε χαρακτιριστικα τις ξεπερναει ελαφρως.χτυπα και εναν ταμρον 18-270 και δεν θα χρειαστεις τιποτα αλλο.προσφατα πηρα εναν μεταχειρα 18-250 για την α350 μου και καθαρισα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Τελικα περσυ δεν αγορασα κατι, αλλα επειδη σκεφτομαι μηπως παω κανα ταξιδι τον επομενο μηνα, να την αγορασω τωρα. Σκετη εχει 600 ευρω, με τον στανταρ φακο 655 και ο φακος που θελω εχει 220. Υπαρχει κανας τροπος να παρω την 5100 με τον 108 φακο με 700 κατοσταρικα? Περα απο αυτο αξιζει πλεον καμμια αλλη λυση? ΠΧ αυτη που λεει ο φιλος πανω με την Sony και τον Tamron?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Φϊλε μου η 5100 είναι αρκετά καλή ειδικά αν δεν σε ενδιαφέρει το βίντεο τόσο (εκεί υπερτερεί η 600D) αλλά γενικά από τα παλιότερα μηνύματα σου παρατηρώ ότι δεν τις έχει μελετήσει αρκετά τις DSLR και θέλουν μελέτη αλλιώς θα βγάζεις φωτό χάλια και θα λές ότι φταίει το σώμα. πχ. δεν σε ενδιαφέρει το ISO αλλά το πόσο φωτεινές θα βγαίνουν ας πούμε οι φωτό... αν θές DSLR σου προτείνω την 5100 που είναι entry, τίποτα παραπάνω, και για τις προσφορές που λες πάς το μαγαζί και ζητάς καλύτερη τιμή και αν σου δώσουν. πρότασή μου πάρε τον κιτ φακό με 18-55 mm που είναι καλός all around starter και μετά βλέπεις τί έχεις ανάγκη.

 

Επίσης οι SONY NEX 5n-7 δεν είναι κα΄τι ενδιάμεσο σε compact και DSLR αλλά εξέλιξη των DSLR με νέα τεχνολογία γι αυτό είναι μικρότερες. Η 5n είναι εξαιρετική και το μικρότερο μέγεθος είναι πολύ βολικό σε ταξίδιααλλά οι φακοί της είναι πιο ακριβοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ειμαι υπερ του μεταχειρισμενου περι τα 400 ευρω συνολο. παιρνεις το πακετακι, το μαθαινεις καλα βγαζοντας πολλες φωτογραφιες και διαβαζοντας πολλα φορουμ, και οταν αποφασισεις τι ακριβως ψαχνεις στη φωτογραφικη σου και τον φακο σου, τοτε πας και το παιρνεις καινουριο! B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα πρότεινα την Nikon D90

 

mid range μοντέλο που παρά την θεωρητική ηλικία του στην αγορά βάζει πολλές νέες compact slr κάτω.

 

Ειδικά στην τιμή που μπορεί να βρεθεί με τον Nikkor 18-105VR το θεωρώ value for money πακέτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...