Προς το περιεχόμενο

Θα γίνει η Αθήνα Νέα Υόρκη; Με WiFi στο μετρό και στάσεις λεωφορείων, ναι!


FarCry

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νέο σχόλιο... Καλό το wifi, δεν λέω, αλλά δεν ξεκινάνε πρώτα από τα.. φανάρια εκεί στο Σύνταγμα; Αν είναι δυνατόν δηλαδή, ας φτιάξουν πρώτα τα βασικά προβλήματα!

Επεξ/σία από mimidon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε Φάνη μαζί σου στο ότι η χώρα έχει πολύ σοβαρότερα προβλήματα, αλλά ξεκολλάτε με το σκεπτικό αυτό.

Δηλαδή αν στα νοσοκομεία η κατάσταση είναι μπουρδέλο δεν πρέπει να υπάρχει wifi στο μετρό? Το κάθε υπουργείο παίρνει κονδύλια και τα αξιοποιεί όπως αυτό κρίνει. Το πρόβλημα είναι που αξιοποιούνται τα κονδύλια του Υγείας και όχι να κόψουμε τα 20-30κ που θα κοστίσει το έργο αυτό στο υποδομών.

 

Δεν ξεκολάει κανεις γιατι το σοβαρότερο πρόβλημα είναι οτι δεν υπάρχουν πλέον αστικές συγκοινωνίες και ο αρμόδιος υπουργός θέλει να τους βάλει χάντρες (wifi), να τις βάψει μπλε πριν τις πετάξει στη θάλασσα οριστικά. Επίσης, είναι πολύ σοβαρότερο πρόβλημα οτι απο τη μιά δηλώνουν καθημερινά οτι κάνουν οικονομία -με το δικό μας πορτοφόλι- και απο το δικό τους πορτοφόλι βγαίνουν χρήματα για να φτιάξουν wifi κι άλλες παπαριές ωστε να βολευτουν οι ημέτεροι εργολήπτες. :whistle:

 

Χρησιμότατο το δωρεαν wifi , δεν αντιλέγω, αλλά πρέπει να κινούνται συρμοί και λεωφορεία για να υπάρχει νόημα. Ξέρετε οτι τα δρομολόγια της ΕΘΕΛ έχουν μειωθεί στο 50% και τώρα με το ΘΕΡΙΝΟ Ι/ΙΙ θα γελάσει κάθε πικραμένος; Σαν τα αστικά στα νησιά θα καταντήσουν. Επίσης εχω σοβαρές τεχνικές αμφιβολίες οτι μια φτηνή υλοποίηση (όπως εικάζουμε εμείς εδώ) μπορεί να υποστηρίξει μια γεμάτη αποβάθρα κόσμο. :fear:

 

Γενικά πολύ κλάψα που έχει καταντήσει κουραστική. Ότι θέμα και να δεις για κάτι αντίστοιχο η απάντηση είναι αυτό μας μάρανε. Ε οκ τότε επειδή υπάρχει λαθρομετανάστευση να μην έχουμε wifi να συμπαρασταθούμε στους λαθρομετανάστες που ζουν ένα δράμα και στους άνεργους.

Ερώτηση: Πως γίνεται όλοι οι (ντεμεκ) αισιόδοξοι σ'αυτη τη χώρα να ξοδεύουν σ'ενα μήνα όσα κάποιοι γκρινιάρηδες ξοδεύουν σ'ένα χρόνο; Ναι λοιπον, θα σταματήσουμε την κλάψα μόλις γίνει μεταφορά ενός σεβαστού ποσού από το πορτοφόλι του μπαμπά στον τραπεζικό μας λογαριασμό. Οσοι πιστοί (με πορτοφόλια του μπαμπά) προσέλθετε. Μαζι τα φάγαμε. :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα ο τιτλος του θεματος ηταν απλα "Wifi σε στασεις λεωφορειων και μετρο ανακοινωσε ο Ραγκουσης" ελαχιστοι θα αντιδρουσαμε ετσι...αλλα οταν πας και μου βαζεις τον γελοιο τιτλο οτι θα γινει Νεα Υορκη η Αθηνα επειδη θα μπει wifi σε καποιες στασεις ε τοτε πας γυρευοντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνωμη 120 ευρω ειναι πολλα? :rolleyes:

πλακα μου κανεις τωρα....

 

οι (αξιόπιστοι) dual/tri/quad band gsm repeaters σοβαρών εταιρειών του χώρου, έχουν από 350-400 ευρώ και πάνω... σε σχέση με π.χ. wifi τύπου mesh που ο wireless N repeater έχει $60, είναι μεγάλη διαφορά... μη βλέπεις τα 120 του ebw, καμία σχέση με την πραγματικότητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και παλι δεν νομιζω οτι αυτος ειναι ο λογος που οι εταιρειες δεν εχουν βαλει τετοια πραγματα. αν μη τι αλλο δε μιλαμε για τεραστιο ποσο που πρεπει να δαπανησουν :X

 

μιλαμε για μερικες χιλιαδες ευρω. vodafone, wind και cosmote εχουν δισεκατομμυρια

Επεξ/σία από FarCry
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξεκολάει κανεις γιατι το σοβαρότερο πρόβλημα είναι οτι δεν υπάρχουν πλέον αστικές συγκοινωνίες και ο αρμόδιος υπουργός θέλει να τους βάλει χάντρες (wifi), να τις βάψει μπλε πριν τις πετάξει στη θάλασσα οριστικά. Επίσης, είναι πολύ σοβαρότερο πρόβλημα οτι απο τη μιά δηλώνουν καθημερινά οτι κάνουν οικονομία -με το δικό μας πορτοφόλι- και απο το δικό τους πορτοφόλι βγαίνουν χρήματα για να φτιάξουν wifi κι άλλες παπαριές ωστε να βολευτουν οι ημέτεροι εργολήπτες. :whistle:

 

Χρησιμότατο το δωρεαν wifi , δεν αντιλέγω, αλλά πρέπει να κινούνται συρμοί και λεωφορεία για να υπάρχει νόημα. Ξέρετε οτι τα δρομολόγια της ΕΘΕΛ έχουν μειωθεί στο 50% και τώρα με το ΘΕΡΙΝΟ Ι/ΙΙ θα γελάσει κάθε πικραμένος; Σαν τα αστικά στα νησιά θα καταντήσουν. Επίσης εχω σοβαρές τεχνικές αμφιβολίες οτι μια φτηνή υλοποίηση (όπως εικάζουμε εμείς εδώ) μπορεί να υποστηρίξει μια γεμάτη αποβάθρα κόσμο. :fear:

 

 

Ερώτηση: Πως γίνεται όλοι οι (ντεμεκ) αισιόδοξοι σ'αυτη τη χώρα να ξοδεύουν σ'ενα μήνα όσα κάποιοι γκρινιάρηδες ξοδεύουν σ'ένα χρόνο; Ναι λοιπον, θα σταματήσουμε την κλάψα μόλις γίνει μεταφορά ενός σεβαστού ποσού από το πορτοφόλι του μπαμπά στον τραπεζικό μας λογαριασμό. Οσοι πιστοί (με πορτοφόλια του μπαμπά) προσέλθετε. Μαζι τα φάγαμε. :mrgreen:

 

1ον Συνέχισε να κλαις.

2ον Αν σ έχει πάρει λογιστή ο πατέρας μου στην εταιρεία και μας ξεμπροστιάζεις έτσι θα του πω να σου δώσει πόδι.

3ον Αφού έκανες την δεύτερη παράθεση δεν κάθομαι καν να κάνω συζήτηση για το θέμα και την πρώτη παράθεση σου.

4ον Συνέχισε να κλαις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον Συνέχισε να κλαις.

2ον Αν σ έχει πάρει λογιστή ο πατέρας μου στην εταιρεία και μας ξεμπροστιάζεις έτσι θα του πω να σου δώσει πόδι.

3ον Αφού έκανες την δεύτερη παράθεση δεν κάθομαι καν να κάνω συζήτηση για το θέμα και την πρώτη παράθεση σου.

4ον Συνέχισε να κλαις.

 

Προσωπικά, στα λόγια του προηγούμενου δεν βλέπω κλάψα, αλλά την πραγματικότητα. Και έχει δίκιο όποιος λέει ότι ο τίτλος του thread είναι από μόνος του προκλητικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον Συνέχισε να κλαις.

2ον Αν σ έχει πάρει λογιστή ο πατέρας μου στην εταιρεία και μας ξεμπροστιάζεις έτσι θα του πω να σου δώσει πόδι.

3ον Αφού έκανες την δεύτερη παράθεση δεν κάθομαι καν να κάνω συζήτηση για το θέμα και την πρώτη παράθεση σου.

4ον Συνέχισε να κλαις.

 

 

Νομίζω ότι καλύτερα να μας ενημερώνεις για το αν θα βγει καμιά καινούργια ταινία παρά για τα υπόλοιπα....

Αλήθεια, είσαι πάνω από 16?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια, είσαι πάνω από 16?

LOL με κάλυψες 100% :-D love0029.gif

 

 

 

@QQTilt κοιτα με κλαίω :cry: :cry: , εντάξει τώρα; Μάκρυνε καθόλου η αυτοπεποίθησή σου; :X

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι, να μπαίνουμε στο Facebook και τα mail μας και από το μετρό..Μην χάνουμε ούτε στιγμή. Γουστάρω. Δεν θέλω να περιμένω ούτε μισή ώρα να πάω σπίτι μου να τσεκάρω τις ειδοποιήσεις μου.

Προτείνω όμως να βάλουνε wifi και στις εξωτερικές τουαλέτες και στις παραλίες. Και σε όλες τις καφετέριες και τα μπαράκια. Και γιατί όχι, και στα σούπερ μάρκετ και στα μαγαζιά. Και στις λαικες αγοράς να μπαίνει ο λαικάρης να βλέπει online την τιμή της ντομάτας....Να βγαίνω έξω (όσο βγαίνω δηλαδή) και να μην μπαίνω στο Ιντερνετ? Α πα πα .....Η τεχνολογία προχωράει...Να μένουμε στα παλιά και να μας λενε οπισθοδρομικούς? Όχι ποτέ. Facebook for ever.

Γουστάρω να μπορώ να βλέπω τα notofications να κάνω like στην κάθε σαχλαμάρα την ώρα του μπάνιου ξαπλωμένος στην παραλία με το ολοκαίνουργιο ipad μου.

Τώρα αν στην πραγματική ζωή δεν έχω καμιά ειδοποίηση και κανένα αίτημα φιλίας αυτό είναι άλλο.

Αυτό που μετράει είναι πλέον να γίνονται όλα από το Internet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι καλύτερα να μας ενημερώνεις για το αν θα βγει καμιά καινούργια ταινία παρά για τα υπόλοιπα....

Αλήθεια, είσαι πάνω από 16?

 

12 είμαι. Βρήκες και τον pigeon καινούριο φίλο, σου κανε και +1.

Κλάψτε τώρα για την ανεργία και πηγαίντε στο γκάζι να πιείτε μαλαματίνες στο γκαζόν που χέζουν τα σκυλιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 είμαι. Βρήκες και τον pigeon καινούριο φίλο, σου κανε και +1.

Κλάψτε τώρα για την ανεργία και πηγαίντε στο γκάζι να πιείτε μαλαματίνες στο γκαζόν που χέζουν τα σκυλιά.

 

γουφ;

dog-on-grass.jpg

 

Μα γιατί αφήνουν τους ΜπλαΜπλάδες να τριγυρίζουν και να βρωμίζουν όλα τα θέματα; :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...