Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, Con_stant1ne είπε

θέμα

Ναι χειρόγραφη... 😭

Του 2000 είναι η ταυτότητα αλλά για κάποιο λόγο είναι χειρόγραφη και με ελληνικούς χαρακτήρες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, Katerina Daponte είπε

Ναι χειρόγραφη... 😭

Του 2000 είναι η ταυτότητα αλλά για κάποιο λόγο είναι χειρόγραφη και με ελληνικούς χαρακτήρες 

Πολύ φοβάμαι ότι δεν μπορείς να ταξιδέψεις με αυτή την ταυτότητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Katerina Daponte είπε

Ναι χειρόγραφη... 😭

Του 2000 είναι η ταυτότητα αλλά για κάποιο λόγο είναι χειρόγραφη και με ελληνικούς χαρακτήρες 

εάν έχεις διαβατήριο σε ισχύ μπορείς να ταξιδεύεις με αυτό αλλιώς στο τελευταίο στάδιο πριν μπεις στο αεροπλάνο θα φας φόλα και σε περιπτώσει που θα περάσεις από εδώ θα φας φόλα στην επιστροφή διότι δεν ξέρουν να διαβάσουν στα ελληνικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 29/08/2024 at 08:47, Katerina Daponte said:

Ναι χειρόγραφη... 😭

Του 2000 είναι η ταυτότητα αλλά για κάποιο λόγο είναι χειρόγραφη και με ελληνικούς χαρακτήρες 

με ταυτοτητα του 2000 και που πλεον ληγουν στα 10 χρονια εσυ θες να πας εξωτερικο.καλη τυχη.αν δεν σε αφησουν μην παραξενευτεις. πηγα montenegro και χαριστικα αφησαν καποιους αλλους  να να μπουν με ληγμενη ταυτοτητα.(δεν ηταν με ελληνικα). εσυ εχεις ταυτοτητα ληγμενη εδω και 15 χρονια ,χειρογραφη και χωρις λατινικα...

Επεξ/σία από poulinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 29/08/2024 at 00:08, Katerina Daponte said:

Καλησπέρα,

Τσεκ ιν με παλιά ταυτότητα που έχει ελληνικό χαρακτήρα έχει συμβεί σε κανέναν;

Η Ryanair δε σε αφήνει να κάνεις τσεκ ιν παρά μόνο με λατινικούς χαρακτήρες.

Τι κάνω;

Αν είναι πχ Λ το κάνω L?

Να το κάνεις και καλή τύχη. Πόσο κοντά στην ημερομηνία έκλεισες τα εισιτήρια και δεν πρόλαβες να κλείσεις ραντεβού για ταυτότητα ή διαβατήριο; Ειδικά τώρα που τα διαβατήρια λήγουν στα 10 χρόνια (άρα ~10€/έτος), είναι περίεργα αυτά τα φαινόμενα.

Επεξ/σία από csontheline
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 29/08/2024 at 08:47, Katerina Daponte said:

Ναι χειρόγραφη... 😭

Του 2000 είναι η ταυτότητα αλλά για κάποιο λόγο είναι χειρόγραφη και με ελληνικούς χαρακτήρες 

Όπου να ναι θα βγάζει και πινακίδες ιστορικού μην κάνεις κανένα αστείο και την αλλάξεις….

 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, aromeo είπε

Όπου να ναι θα βγάζει και πινακίδες ιστορικού μην κάνεις κανένα αστείο και την αλλάξεις….

 

Εχει τελειώσει φαντάρος και έχει και 4 χρόνια ένσημα η ταυτοτητα.

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα εχω κλείσει εισιτήρια με την Ryanair με μια χειραποσκευή . Αν μαζί μου εχω και τσαντάκι μέσης φορεμένο θα εχω πρόβλημα; Λογικα όχι αλλά ικανούς τους εχω και για αυτό ρωτάω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ababapanos είπε

Καλησπέρα εχω κλείσει εισιτήρια με την Ryanair με μια χειραποσκευή . Αν μαζί μου εχω και τσαντάκι μέσης φορεμένο θα εχω πρόβλημα; Λογικα όχι αλλά ικανούς τους εχω και για αυτό ρωτάω 

Λογικά όχι.Θα φοράς και μπουφαν κάτι οποτε θα το καλυψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, ababapanos said:

Καλησπέρα εχω κλείσει εισιτήρια με την Ryanair με μια χειραποσκευή . Αν μαζί μου εχω και τσαντάκι μέσης φορεμένο θα εχω πρόβλημα; Λογικα όχι αλλά ικανούς τους εχω και για αυτό ρωτάω 

εχω τσαντακι σαν το παρακατω και δεν μου εχουν πει τπτ

 

download.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γενικα η Ryan ποσο αυστηρη ειναι στις διαστασεις? Ενα νορμαλ backpack πχ θα το περασουν ή θελουν να ειναι ακριβως στις διαστασεις που μπαινει κατω απο την θεση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, stormrain said:

Γενικα η Ryan ποσο αυστηρη ειναι στις διαστασεις? Ενα νορμαλ backpack πχ θα το περασουν ή θελουν να ειναι ακριβως στις διαστασεις που μπαινει κατω απο την θεση?

σπανια εως ποτε να τσεκαρουν αποσκευες. πιο πιθανο να σε τσεκαρει η  aegean.

εχω πετυχει δεν θυμαμαι αεροπορικη που κοιταγαν με το ματι και φωναξαν 2 3 ατομα για να κανουν ελεγχο.αλλα εβγαζαν ματι οτι δεν χωραγαν.δεν ηταν δηλαδη συν 5 ποντους.ηταν πολυ μεγαλυτερες.εδω εχουν σκασει μυτη ατομα με  sac voyage.δηλαδη ελεος.σαν να λες θα εχω παπακι και σκας με  hayabusa  και περιμενεις να μην σε δουν

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stormrain είπε

Γενικα η Ryan ποσο αυστηρη ειναι στις διαστασεις? Ενα νορμαλ backpack πχ θα το περασουν ή θελουν να ειναι ακριβως στις διαστασεις που μπαινει κατω απο την θεση?

Εξαρτάται που θα πέσεις .Μπορεί να μην ελέγξουν τίποτα και κανέναν και μπορεί να γυρνάνε και να κοιτάνε τι κρατάει κάθε επιβάτης.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 hours ago, Ukforthemoment said:

Εξαρτάται που θα πέσεις .Μπορεί να μην ελέγξουν τίποτα και κανέναν και μπορεί να γυρνάνε και να κοιτάνε τι κρατάει κάθε επιβάτης.

οπως ειπα και εγω αυτο το εχω δει.και συνηθως μαζευουν αυτους που κανουν μπαμ. 

Επεξ/σία από poulinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...