Προς το περιεχόμενο

Μείωση 82% τον τελευταίο χρόνο στα Spam μηνύματα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αυτό εξαρτάται αν έχεις δώσει το συγκεκριμένο email για register σε πολλές και διαφόρων ειδών σελίδες ... από που νομίζεις βρίσκουν τα email μας; ύστερα είναι θέμα email provider αν θα σου 'ρθουν στα εισερχόμενα η στα junk, αυτά έτσι κ' αλλιώς, θα έρθουν ...

ετσι ειναι , γιατι εγω εχω την αντιθετη εικονα απο το φιλο

 

το hotmail μου που το εχω πανω απο 10 χρονια και το δινω και στο τελευταιο ξεφτιλο-site ειναι μια ατελειωτη χωματερη με χιλιαδες σκουπιδο mail που βαριεμαι να σβησω κιολας

 

το gmail μου που το χω σχετικα λιγο καιρο ( λογω android) και δεν το δινω πουθενα παρα μονο σε φιλους μου με android , ειναι πεντακαθαρο, δεν εχει ιχνος spam

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι όμως ότι τα (επαγγελματικά) email πολλών εταιριών έχουν μπει σε μαύρες λίστες όλων των παρόχων και τώρα δε παίρνει κανένας τίποτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω ότι σταμάτησαν τα spam στα email γιατί ο κόσμος πλέον είναι πιο συνηδητοποιήμένος και δεν κλικάρει ότι email του έρθει(οι περισσότεροι τουλάχιστον) και στο ότι έχουν πέσει κατά πολύ τα email τώρα με το facebook και το chat.

Πέσανε τα spam email,αλλά έχουμε άλλου είδους spam πλέον... στο facebook, στα κινητά κτλ.. κάτι που δεν ήταν τόσο έντονο παλιώτερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι χειρότεροι spammers είναι οι γνωστοί μου που στέλνουν τα αλυσιδωτά mail για την καταστροφή του περιβάλλοντος, για την παγκόσμια ειρήνη και τα αρκουδάκια της αγάπης.αι σιχτίρ πια...

Ναι όλες εμείς οι γυναίκες αυτά τραβάμε. Θέλουν μας πουν κάτι, και το στέλνουν κατα αυτό τον τροπο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τρόπος αποφυγής των SPAM κάνοντας e-mail forwarding. Όπου απο κάποιες τέτειες υπηρεσίες π.χ dot.tk υπάρχει υποχρεωτική επιβεβαίωση αποστολέα!

Το e-mail forwarding είναι ακριβός σαν εκτροπή κλήσης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μειώθηκαν τα ξένα spam και αυξήθηκαν κατά πολύ τα Ελληνικά.

Με πρόλαβες.

Και όλα τα ζώα βασίζονται στο παρακάτω:

 

Αυτό το e-mail δεν μπορεί να θεωρηθεί spam εφόσον αναγράφονται τα στοιχεία του αποστολέα και διαδικασίες διαγραφής από την λίστα παραληπτών. Αν είσαστε σε αυτή τη λίστα κατά λάθος ή για οποιονδήποτε άλλο λόγο θέλετε να διαγραφεί το e-mail σας από αυτή τη λίστα παραληπτών e-mail άπλα απαντήστε σε αυτό το μήνυμα με την ένδειξη διαγραφή από τη λίστα. Αυτό το μήνυμα πληροί τις προϋποθέσεις της Ευρωπαϊκής νομοθεσίας περί διαφημιστικών μηνυμάτων. Κάθε μήνυμα θα πρέπει να φέρει τα πλήρη στοιχεία του αποστολέα ευκρινώς και θα πρέπει να δίνει στον δέκτη τη δυνατότητα διαγραφής (Directiva 2002/31/CE του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου Relative as A5-270/2001

 

Γαμώ τη Δημοκρατία μας και την Ευρωπαϊκή Ένωση μαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα παντως συνεχιζουν απτοητοι να μου στελνουν "enlarge your penis" spams! Λετε να θελουν να μου πουν κατι για να επιμενουν τοσο πολυ?

 

εδω στελναν σε μενα, και δεν εχω καν πεος. :fear:

 

Με πρόλαβες.

Και όλα τα ζώα βασίζονται στο παρακάτω:

 

Αυτό το e-mail δεν μπορεί να θεωρηθεί spam εφόσον αναγράφονται τα στοιχεία του αποστολέα και διαδικασίες διαγραφής από την λίστα παραληπτών. Αν είσαστε σε αυτή τη λίστα κατά λάθος ή για οποιονδήποτε άλλο λόγο θέλετε να διαγραφεί το e-mail σας από αυτή τη λίστα παραληπτών e-mail άπλα απαντήστε σε αυτό το μήνυμα με την ένδειξη διαγραφή από τη λίστα. Αυτό το μήνυμα πληροί τις προϋποθέσεις της Ευρωπαϊκής νομοθεσίας περί διαφημιστικών μηνυμάτων. Κάθε μήνυμα θα πρέπει να φέρει τα πλήρη στοιχεία του αποστολέα ευκρινώς και θα πρέπει να δίνει στον δέκτη τη δυνατότητα διαγραφής (Directiva 2002/31/CE του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου Relative as A5-270/2001

 

Γαμώ τη Δημοκρατία μας και την Ευρωπαϊκή Ένωση μαζί.

 

οταν βλεπω κατι τετοια παω κατευθειαν στον λινκ διαγραφη απο την λιστα και τελειωνει εκει η υποθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν βλεπω κατι τετοια παω κατευθειαν στον λινκ διαγραφη απο την λιστα και τελειωνει εκει η υποθεση.

Να υποθέσω ότι ειρωνεύεσαι. Γιατί σε εμένα η δεν υπάρχει καν ή απλά δεν λειτουργεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...