Προς το περιεχόμενο

κρυφή IP cam ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να βάλω σε έναν προστατευόμενο χώρο κρυφή κάμερα την οποία να μπορώ να βλέπω από έναν οποιοδήποτε υπολογιστή (πχ. από το σπίτι) μέσω internet. Νομίζω IP κάμερες λέγονται αυτές που μπορείς να παίρνεις feedback μέσω internet, για αυτό το έβαλα στον τίτλο.

 

Το θέμα επείγει λόγω πρόσφατης διάρρηξης, οπότε αν έχετε κάτι αξιόπιστο να προτείνετε, όπως επίσης και κανά link με οδηγίες εγκατάστασης, με σώζετε :o .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάμερα μου είπανε την Foscam FI8918W, τώρα χρειάζομαι και ένα απλό pc που θα χρησιμοποιώ για ftp server/καταγραφικό στο σπίτι. Προφανώς κάμερα + καταγραφικό δεν θέλω να είναι στον προστατευόμενο χώρο, γιατί αν μπει ο άλλος θα τα ξυλώσει και τα δύο.

 

Είναι δυνατόν να στηθεί ένα pc (με οθόνη μέσα) στα 200 ευρώ; Αθόρυβο κατά το δυνατόν. Όπως είπα, στην ουσία καταγραφικό θα είναι, δεν θα χρειάζεται για καμία άλλη δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις τσεκαρει αν μπορει να υποστηριξει η adsl(+to modem για να μην κανει αποσυνδεσεις οταν γεμιζει λαθη) του χωρου που θα την βαλεις και του σπιτιου σου ,να λαμβανει ολη την ωρα τοσα δεδομενα?ξερεις ποσα θελει για μια μερα?ισως να μην φτανei καν τo 1mb uploading.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις τσεκαρει αν μπορει να υποστηριξει η adsl(+to modem για να μην κανει αποσυνδεσεις οταν γεμιζει λαθη) του χωρου που θα την βαλεις και του σπιτιου σου ,να λαμβανει ολη την ωρα τοσα δεδομενα?ξερεις ποσα θελει για μια μερα?ισως να μην φτανei καν τo 1mb uploading.

χμμ... θα το τσεκάρω, thanks, ελπίζω να αντέχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...