Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμη η έκδοση 5.0 του Mozilla Firefox


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ουτε με το compatibility reporter?

 

δες και αυτο:

 

To get it up and running again with FF 5.0 you will 'just' have to replace all occurrences of the variable names "class" and "enum" in the files dom.js, file.js and utils.js in the C:\Users\YOURNAME\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\febeprof.YOURNAME\extensions\fastdial\chrome\content\ Folder (I used "myclass" and "myenum"). Worked for me, at least. Won't run bug free though, but will at least do, till the developers (lo, praised be their names!) get the thing fixed again.

 

 

 

παντως η μεγαλυτερη δυναμη του FF ειναι και η μεγαλυτερη αδυναμια του:

μπορει να διαθετει την μεγαλυτερη και καλυτερη γκαμα addons αλλα η υποστηριξη τους γινεται πιο αργα και μερικες φορες και καθολου,

και πλεον θα γινει και πιο δυσκολη με τον γρηγοροτερο ρυθμο ανανεωσης του FF.

 

και ενω στον 4 τρεχουν πολλα addons που δεν ειχαν ανανεωθει απο τους developers απο εποχης 3,κατι μου λεει οτι στον 7 ουτε τα μισα δεν θα τρεχουν ακομα και με την

χρηση του compatibility reporter.και εκτος αυτου εχω προσεξει οτι πολλοι developers εχουν δηλωσει επισημα οτι σταματουν να ανανεωνουν τα addons τους απο οταν βγηκε ο 4.

 

κατι μου λεει οτι στο μελλον ο Chrome θα κυριαρχει στην αγορα των browsers με τον FF να βρισκεται στην 2η θεση αν ειναι τυχερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ε ναι,αυτα τα χιλιοστα δευτερολεπτου κανουν την διαφορα στο σερφαρισμα.και στο βρασιμο πατατας.

http://www.youtube.com/watch?v=zaT7thTxyq8&feature=related

 

xaxaxaaxaxax πέστα ρε φίλε..

Είστε λίγο κουραστικοί κάποιοι με τον Chrome..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω επιλεγω greek για κατεβασμα απ οτο επισημο site που δινετε εδω στη πρωτη σελιδα και μου βγαζει 404 error εινα ιδιαθεσιμο μονο στα αγγλικα πχ?

 

Υπάρχει, ελληνικά έχω βάλει. Για δοκίμασε σε αυτό το λινκ

 

εβαλαν οταν κλείνεις το ff και το ξανα ανoίγεις να σου φέρνει όλα τα tab όπως τα είχες πρίν χωρίς να σε ρωτάει συνέχεια; ή μονο σε μένα το κανει;

Όυτε ο firefox 4 ρώταγε.

 

Να ρωτήσω κάτι? Το Aurora που βρίσκεται http://www.mozilla.com/el/firefox/channel/ τί είναι? Καινούργιος Browser;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

64bit δεν εχει βγει ακομα?Γιατι απο το λινκ που κατεβασα στη πρωτη σελιδα

το εκανε εγκατασταση στο φακελο x86..

 

 

υπαρχει αλλα ειναι σε πειραματικη φαση.η επισημη τελικη 64bit εκδοση θα βγει με τον 7.

παντως αμα θες μπορεις να τον δοκιμασεις και απο τωρα:

 

http://nightly.mozilla.org/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς δεν υπάρχει λόγος να βιάζονται για τόσο γρήγορες αλλαγές στο version number..... ας βγάζανε 4.1

 

Κανετε λαθος ολοι εσεις που λετε οτι δεν υπαρχει λογος για νεες εκδοσεις. Ο λογος ειναι προφανως η τουρτα που τους στελνει η ΙΕ ομαδα σε καθε νεα εκδοση του firefox B-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανετε λαθος ολοι εσεις που λετε οτι δεν υπαρχει λογος για νεες εκδοσεις. Ο λογος ειναι προφανως η τουρτα που τους στελνει η ΙΕ ομαδα σε καθε νεα εκδοση του firefox B-)

 

http://www.winrumors.com/microsoft-sends-an-ie9-cupcake-to-mozilla-for-shipping-firefox-5/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το πρόβλημα είναι μόνο τα fonts και είσαι σε ATI, κλείσε το morphological filtering.

Εχω τους 11.6 και δεν βρισκω την επιλογη στο SMOOTHVISIONHD.

 

Εδιτ : Την εμφανισα με κατι πειραγματα στη registry αλλα ηταν απενεργοποιημενη απο default.Την ενεργοποιησα για να δω αν εχει διαφορα και το αποτελεσμα ηταν τραγικο... :whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...