Προς το περιεχόμενο

αναγομωση HP1018 vs νεο πολυμηχανημα Epson Stylus SX125


Zandim

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα

 

Εχω τον laser Hp 1018 και μου τελειωνει το τονερ. Καλος εκτυπωτης δε λεω αλλα λιγο αργος (6σελιδες ανα λεπτο περιπου).

 

Ρωτησα για αναγομωση και μου ειπαν 35 ευρω. Δε λεω θα κρατησει αρκετα και θα βγει αρκετα φθηνα (σχεδον 2λεπτα η σελιδα).

 

Βλεπω ομως αυτο και σκεφτομαι:

 

θα εχω επιτελους scanner , δυνατοτητα για εγχρωμη εκτυπωση και απ οτι βλεπω ειανι πολυ γρηγορος σε σχεση με το παλιο μου laser.

 

Η ερωτηση μου λοιπον ειναι απλη: Ποσο θα βγει το κοστος εκτυπωσης με το πολυμηχανημα?

 

Τα μελανια του εχουν τσιπακι η μπορω να τα γεμιζω με χυμα μελανι απο μπουκαλακι?

 

Η κυρια χρηση που κανω ειναι να τυπωνω α/μ σημειωσεις απλα θελω και κνα διαγραμμα να το βγαζω εγχρωμο.

 

Εχετε να προτεινετε κατι αλλο η καποια αλλη αποψη σχετικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον HP1018 μπορεις να τον αναγομωσεις μονος σου (δεν εχει τσιπακι).

Πανω σε μια εφημεριδα κανεις μια τρυπα στο τονερ οπως φαινεται εδω (κατα προτιμηση με κολλητηρι γιατι ειναι λιγο χοντρο το πλαστικο)

http://www.toner-refill-instructions.com/hp-laserjet-1018

αδειαζεις προσεκτικα ενα μπουκαλακι γραφιτη στο εσωτερικο του (κουνωντας λιγο δεξια αριστερα να μην ξεχειλισει), και κλεινεις με ενα αυτοκολλητο την τρυπα. Το κουνας και ηπια δεξια αριστερα να κατσει καλα η σκονη και τελος... το πετας στον εκτυπωτη.

 

Κοστος για τη σκονη? Απο 5 ευρω (υπαρχει και σε καταστηματα στην Ελλαδα και στο ebay).

 

Για τους inkjet υποψην οτι τα μελανια στεγνωνουν ευκολα και ξεραινονται αν δεν τυπωνεις καθε μερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω! δεν ηξερα οτι μπορω να βαλω και τονερ με αυτο τον τροπο. ηξερα οτι θελει λυσιμο

 

Μετα βρηκα αυτο http://www.youtube.com/watch?v=d7oFSZZH3Bk

 

 

τωρα θα ψαξω να δω αν εχει κανα μαγαζι εδω κοντα (ν ηρακλειο) που να πουλαει χυμα τονερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...