Προς το περιεχόμενο

Dual- boot Fedora- Win7


Sordnaxela

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στο forum. Έχω ένα dual-boot σύστημα με Fedora 13 και Windows 7. Θέλω να εγκαταστήσω τη νέα Fedora 15 πάνω στη 13 χωρίς να χάσω τα δεδομένα μου και χωρίς να χάσω το dual-boot. Το grub version των δύο Fedora είναι ίδιο; Τί διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω για να μην έχω πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στο forum. Έχω ένα dual-boot σύστημα με Fedora 13 και Windows 7. Θέλω να εγκαταστήσω τη νέα Fedora 15 πάνω στη 13 χωρίς να χάσω τα δεδομένα μου και χωρίς να χάσω το dual-boot. Το grub version των δύο Fedora είναι ίδιο; Τί διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω για να μην έχω πρόβλημα;

απλα καθως κανεις εγκατασταση θα επιλεξεις να γινει η εκγατασταση εκει που ειναι το 13 π.χ. εχεις εναν δισκο 1tb και τον εχεις χωρισει ετσι:

-500gb με τα fedora (ας τον πουμε D)

-500gb με τα windows (ας τον πουμε Ε)

 

 

ετσι καθως κανεις εγκατασταση τα 15 θα βαλεις να τα εγκαταστησει στο παρτισιον D που ηταν τα παλια fedora...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται μέσω preupgrade, αλλά είναι μια διαδικασία που όποτε την έχω κάνει με πήγε σε αναγκαστικό clean install, ακόμα και με fedora να είναι το μόνο λειτουργικό εγκατεστημένο στον υπολογιστή...

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...