Προς το περιεχόμενο

linux


AionMuster1988

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους δεν ξερω αν εχει ξανα ειπωθει η ερωτηση μου παρολα αυτα την λεω. Εχω ενα σταθερο υπολογιστη και θελω να του βαλω Linux μονιμα γινετε αν ναι πως?? Eπισεις θελω να ρωτησω αν το κανω αυτο αν θα μπορω να παιζω on-line παιχνιδι οπως στα Windows ενα συγκεκριμενω βασικα to Αιον... ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους δεν ξερω αν εχει ξανα ειπωθει η ερωτηση μου παρολα αυτα την λεω. Εχω ενα σταθερο υπολογιστη και θελω να του βαλω Linux μονιμα γινετε αν ναι πως?? Eπισεις θελω να ρωτησω αν το κανω αυτο αν θα μπορω να παιζω on-line παιχνιδι οπως στα Windows ενα συγκεκριμενω βασικα to Αιον... ευχαριστω

τα λινουξ τα κανεις εγκατασταση κανονικα (αν δεν ξερεις τσεκαρε το wiki) τωρα για το αιον υπαρχουν 2 λυσεις:

 

1. κατεβαζεις την εφαρμογη Wine με την οποια μπορεις να εγκαταστησεις προγραματα και παιχνιδια των windows στα λινουξ και

2. μπορεις να ''χωρισεις'' ουσιαστικα τον σκληρο δισκο σου στη μεση και να εχεις και τα 2 λειτουργικα (windows και linux)

 

ελπιζω να βοηθησα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πόσο εύκολα αλλάζεις συνήθειες ;

πόσο διατεθειμένος είσαι να διαβάσεις για πολλές ώρες ;

το Linux βασίζετε στην κοινότητα του

τα παιχνίδια δεν είναι και ότι ποιο εύκολο στο Linux,αλλά με πολύ διάβασμα μάλλον γίνετε (δεν ξέρω δεν παίζω)

 

μην το ξεπεράσεις

είναι πολύ καλό άρθρο και θα σε βοηθήσει να κατανοήσεις πολύ ποιο εύκολα το Linux

 

Linux = Windows

 

και αν δεν δοκιμάσεις τελικά θα σου κάνει καλό ακόμα και για τα win

 

για αρχή να κρατήσεις καλύτερα και τα win

για πρώτη διανομή δοκίμασε πολλά live-cd

distro popularity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AionMuster1988 αν δεν σου κανει κοπο ριξε μια ματια στην υπογραφη μου στο "Οδηγιες προς νεοεισερχομενους στο GNU/Linux" ειδικα στο section "Το GNU/Linux ΔΕΝ ειναι για τον χρηστη που:"

 

 

τα λινουξ τα κανεις εγκατασταση κανονικα

 

 

Ποσα linux?

 

5-6?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν σου κανει κοπο ριξε μια ματια στην υπογραφη μου στο "Οδηγιες προς νεοεισερχομενους στο GNU/Linux" ειδικα στο section "Το GNU/Linux ΔΕΝ ειναι για τον χρηστη που:"

 

 

 

 

 

Ποσα linux?

 

5-6?

γιατι οχι 5-6; και για να ξερεις η λεξη linux ειναι λατινικη λεξη και συγκεκριμενα η κατάληξη ux μας παραπεμπει στο οτι ειναι πληθυντικός (αυτο το ειχα διαβασει σε καποιο βιβλιο)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...