Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με handycam και firewire!!!


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Ρε παίδες καλησπέρα,

 

Μου έδωσε ο αδερφός μια αρχαία sony handycam με κασέτα :wacko: (DCR-HC37) να περάσω κάτι ταινίες σε DVD αλλά δε συνδέεται με τίποτα με το firewire!

 

Έβαλα έβγαλα λογισμικά, βρήκα και τα δικά της, ρύθμισα να δίνει σήμα ξανά και ξανά, έψαξα μανιουαλς, πέρασα νέους drivers, ξανά τους παλιούς, ξανά τους νέους, έκανα χορούς νύχτα με πανσέληνο αλλά τζίφος, δε τη βλέπει με τίποτα!

Φταίει το λαπτοπ? ένα vaio είναι, δεν έτυχε να χρησιμοποιήσω ξανά firewire.

 

Έχει κανείς καμία ιδέα??

Πως μπορώ να τεστάρω τη θύρα??

 

Θα το σπάσω και αυτό και την κάμερα και το κεφάλι του αδερφού μου που πήγε και τη βρήκε!!!

 

 

Χαιρετώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Έχω μια παρόμοια την HC23 που συνδέεται και αυτή με firewire. Είχα καιρό να την χρησιμοποιήσω γιατί πήρα μια με σκληρό δίσκο, αλλά χρειάστηκε να πάρω κάποιες σκηνές από μια κασεταούλα και θυμήθηκα τα παλιά.

 

Απ' ότι είδα η κάμερα σου υποστηρίζει firewire οπότε το πρόβλημα θα εμφανίζεται στη διαδικασία σύνδεσης ή capture από το πρόγραμμα επεξεργασίας video που χρησιμοποιείς για να εισάγεις την κασέτα στο pc σου.

 

Ποιο πρόγραμμα editing χρησιμοποιείς, μπας και μπορώ να βοηθήσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα έβγαλα λογισμικά, βρήκα και τα δικά της, ρύθμισα να δίνει σήμα ξανά και ξανά, έψαξα μανιουαλς, πέρασα νέους drivers, ξανά τους παλιούς, ξανά τους νέους, έκανα χορούς νύχτα με πανσέληνο αλλά τζίφος, δε τη βλέπει με τίποτα!

το play απο την κάμερα το πάτησες ? :whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...