Προς το περιεχόμενο

Canon 600d ή nikon 51000 ??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδεια συγνωμη αλλα νομιζω ειναι το καταληλο μερος ενοοω κατηγορια για να ρωτησω ! Οσοι ασχολιστε βοηθειστεμε να αποφασισω ! Ευχαριστω !

 

 

Sent from my iPhone using Insomni

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλυτερα να παρεις canon ειναι ποιο δεμενο εργαλειο και ποιο εργονομικη ..προσωπικη αποψη παντα ..και ελπιζοντας να μην παραβιαζω κανενα κανονα σου προτεινω να κανεις ενα ελενχω στο dpreview

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Nikon είναι πολύ πιο οικονομική και δεν έχουν κάποια ουσιστική διαφορά σε χαρακτηριστικά.

Δεν βλέπω το λόγο να πας στην Canon.

Από την άλλη βέβαια θεωρώ τον εαυτό μου Nikon fanboy.... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι δυο είναι πολύ καλές φωτογραφικές μηχανές και δεν υστερούν πουθενά .

Για μένα εάν είναι η πρώτη σου μηχανή και είσαι ερασιτέχνης πάρε την 550D είναι ένα 200Ε πάνω κάτω φτηνότερη και με αυτά τα χρήματα μπορείς να πάρεις εξοπλισμό η αν έχεις κάποιο φακό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλυτερα να παρεις canon ειναι ποιο δεμενο εργαλειο και ποιο εργονομικη ..προσωπικη αποψη παντα ..και ελπιζοντας να μην παραβιαζω κανενα κανονα σου προτεινω να κανεις ενα ελενχω στο dpreview

 

Εξηγισε λιγο τι να κανω; Τι ειναι αυτο που μου ειπες; Εχεις κανενα λινκ

 

 

iphone.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι και εγώ την αγορά μιας επαγγελματικής μηχανής για να αρχίσω να παίζω λίγο πιο σοβαρά στην φωτογραφία.

Rafail εσυ τι προτείνεις απο την εμπειρία σου ετσι για πρώτη μηχανή αφου όπως εχω καταλάβει ασχολείσαι με το άθλημα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σαν πρώτη μηχανή δεν θα αγόραζα καμιά με 800Ε όχι ότι δεν αξίζει απλώς επειδή κάποιοι λένε ότι θα ασχοληθούν και σε λίγο διάστημα το παραταν .

Εσύ μέχρι ποσά δίνεις ;

Έχεις χρησιμοποιήσει καμιά από της δυο εταιρίες για να δεις ποια σε βολεύει περισσότερο και στο design και στο μενού ;

 

π.σ επίσης σε ενδιαφέρει το video ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χρήματα που μπορώ να διαθέσω σε πρώτη φάση ειναι 500 550 ευρό τώρα οσον αναφορά τις εταιρίες οχι δεν εχω χρησιμποποιήσει καμία απο τις 2.

 

Βίντεο δεν με ενδιαφέρει μόνο φωτογραφίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορείς να διαθέσεις ένα 100 αρικο παραπάνω πας στην canon 550D η ποιο αξιόλογη επιλογή από την canon σε αυτά τα χρήματα .

Αν δεν μπορείς και θέλεις να κινηθείς μέχρι τα 550Ε πας στην Nikon D3100.

 

Επίσης με ένα 50αρι παραπάνω παίρνεις την Nikon D5100 καινούριο μοντέλο με καινούριο design και καινούρια χαρακτηριστικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης με ένα 50αρι παραπάνω παίρνεις την Nikon D5100 καινούριο μοντέλο με καινούριο design και καινούρια χαρακτηριστικά

 

Την προσφορα του Κωτσόβολου δεν υην ειχα δει. Πολύυυυυυ καλη τιμή !!!!

Ορμάτε οσοι θέλετε οικονομική Dslr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...