Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση καταγραφέα (DVR) και κάμερας για νύχτα.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω για καταγραφέα, με υποδοχή για 1 ή 2 κάμερες, και κάμερα ευαίσθητη για νυχτερινή λήψη (όχι εντελώς σκοτάδι, θα υπάρχει φως) σε εξωτερικό χώρο.

Κάτι δοκιμασμένο έχετε για πρόταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάμερα μπορώ να σου προτείνω αυτές τις vivatek που φέρνει το πλαίσιο.. Στο σκοτάδι πολύ καλές και γενικότερα άριστες.. Μόνο τους πρόβλημα ότι καίγονται εύκολα τα injector.. Σε 4 κάμερες μέσα σε 2 χρόνια έχω αλλάξει τα 3.. Ευτυχώς έβγαλε ένα κιτ η tplink με injector και splitter στα 20€ και με έσωσε.. Γιατί τα γνήσια κάνουν 80-100€...

 

Μιλάω για κάμερες που συνδέονται με υπολογιστή μέσω ethernet και παίρνουν ρεύμα και από ethernet.. Το dvr το απέφυγα γιατί δεν μπορείς να δεις τις κάμερες απομακρυσμένα κάτι που ήταν πολύ σημαντικό για μένα.. Επίσης με τον υπολογιστή κάνεις raid0 και τον ένα σκληρό τον βάζεις πιο μακριά σε χειροποιήτη θυρίδα ώστε να μην υπάρχει η δυνατότητα να καταστραφεί..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ανάγκες του καθενός διαφέρουν, βέβαια.

Για Ethernet, πρέπει να τρυπήσω τοίχο.Σκεφτόμουν για ασύρματη που δεν θέλει μερεμέτια και της αλλάζεις θέση εύκολα, ενώ το καλώδιο...

Επίσης, θα χρειάζεται να έχω ανοιχτό το pc συνέχεια (σχεδόν 24/7 είναι, αλλά κάποιες ώρες θα μείνει και κλειστό).

 

Αν είναι ξεχωριστό DVR, θα μπορέσω να το βάλω στο υπόγειο ή ακόμα και στο μπαλκόνι, που λέει ο λόγος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...