Προς το περιεχόμενο

Ιδου τα πιστευω των εκπροσωπων της εκκλησιας .....


axaxouxas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλή αυτή η "απογραφή" είναι τελείως ΓΤΠ.

Πέρα απ' το ότι έχει γίνει εδώ και 4 χρόνια, είναι και τελείως γελοία αυτά που γράφει.

 

Κι εγώ που έχω και παπούτσια sebago δηλαδή είμαι πρίγκηπας ; Στο μεταξύ το πολύ 200 ευρώ δεν έχει ένα ζευγάρι; (άσε που σε στοκ βρίσκεις κάτω από 100 ) ..

Τα φοράνε λέει πρίγκηπες και αριστοκράτες..

Εκατοντάδες πουκάμισα , άμφια, επίσημα άμφια κλπ. κλπ.. Πως χωράγανε όλα αυτά σε ένα δωμάτιο δεν μας είπε ο σπορτ μπίλλυ που το έγραψε αυτό.

 

Τι μαλάκας θεέ μου!! και ανορθόγραφος ....

 

Μετά με λένε φασίστα όταν λέω ότι το 90% των blogs είναι ΓΤΠ και δεν υποστηρίζω την ανωνυμία του κάθε καραγκιόζη που γράφει ότι του κατέβει αβρόχοις ποσί ..

Το τι σκουπιδαριό αναρτάται κάθε μέρα σε αυτά δε λέγεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Δε ξερω αν ειναι αληθεια το θεμα αυτο σχετικα με το χριστοδουλο ,αλλα το σιγουρο ειναι οτι η εκκλησια εχει δις,δις,δις....ευρω. Προσωπικα απεχθανομαι αυτους τους μητροπολιτες,αρχιεπισκοπους, πατριαρχιδες, και ολους οσους διαχειριζονται τα χρηματα αυτα και ολους αυτους με τα χρυσα ρασα,μητρες,λιμουζινες κλπ... Μηπως ξερουν ποσοι ζητιανευουν να φανε;;; Και τι κανει η εκκλησια γι αυτο αφου το κρατος στα φρυδια του...

Ας πιστευει ο καθενας μας οποια θρησκεια θελει αλλα μη φιλαει τα χερια τους και προσκυναει αυτους...

 

iphone.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω αν ειναι αληθεια το θεμα αυτο σχετικα με το χριστοδουλο ,αλλα το σιγουρο ειναι οτι η εκκλησια εχει δις,δις,δις....ευρω. Προσωπικα απεχθανομαι αυτους τους μητροπολιτες,αρχιεπισκοπους, πατριαρχιδες, και ολους οσους διαχειριζονται τα χρηματα αυτα και ολους αυτους με τα χρυσα ρασα,μητρες,λιμουζινες κλπ... Μηπως ξερουν ποσοι ζητιανευουν να φανε;;; Και τι κανει η εκκλησια γι αυτο αφου το κρατος στα φρυδια του...

Ας πιστευει ο καθενας μας οποια θρησκεια θελει αλλα μη φιλαει τα χερια τους και προσκυναει αυτους...

 

iphone.png

 

κ μενα στο δοξα πατρι μου χτυπανε αυτες οι εικονες.Τεσπα η εκκλησια της ψωροκωσταινας την εχει δει πολυ εξουσια γενικα κ ελπιζω να αραιωνουμε σιγα σιγα.Ενα θεσμος ειναι η εκκλησια,μεγαλος κ απειρως δυσλειτουργικος οπως αρκετοι αλλωστε στο Ελλαντα,στο μυαλο μου δεν διαφερει κ πολυ απο την Πολεοδομια πχ ( :mrgreen: λεμε τωρα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας δημιουργηθεί κι ένα κίνημα "αγανακτισμένων πιστών" με αίτημα την παραχώρηση της εκκλησιαστικής περιουσίας για να ανασάνει ο Ελληνικός λαός και καταλήψεις σε όλους τους κεντρικούς ναούς...

Aυτο θα ηταν το καλυτερο αλλα δε θα μαζευτουν και πολλοι σε τετοιο κινημα. Ο αποχαυνωμενος πιστος δε θα θελει να του πειραξεις την εκκλησια.

 

 

Το θέμα είναι να καταλάβει ο κόσμος ότι το να έχει η Εκκλησία περιουσία είναι αντίθετο με τη διδασκαλία της και να σταματήσει να κάνει τάματα, να πληρώνει κεριά, να δίνει χαρτζιλίκια για γάμους και βαπτίσεις κτλ.

 

Μα αναγκαστικα το δινει το "χαρτζιλικι", δε κανουν τιποτα δωρεαν τα παχυδερμα της εκκλησιας (συμπλεουν με τα παχυδερμα της πολιτικης).

Οσο για το ταμα... νομιζουν οτι αν πληρωσουν τον αγιο θα γινει η δουλεια τους. Κατι σα λαδωμα:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προτείνω εφόσον κάποιοι δε θέλουν να ξεκολλήσουν από τη θρησκεία να το γυρίσουμε στο δωδεκάθεο. Παρότι ήταν περισσότεροι οι θεοί μου φαίνεται ήταν πιο λυτοί και οικονομικοί. Και τα Διονύσια που τα βάζεις που εορτάζονταν κάθε χρόνο. Βασικά τώρα μάλλον κατάλαβα γιατί έχουν όλοι κόμπλεξ με τους εβραίους παρότι πιστεύουν σε εβραϊκό θεό. Τους καταπίεσε σεξουαλικά αλλάζοντας τους τα έθιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προτείνω εφόσον κάποιοι δε θέλουν να ξεκολλήσουν από τη θρησκεία να το γυρίσουμε στο δωδεκάθεο. Παρότι ήταν περισσότεροι οι θεοί μου φαίνεται ήταν πιο λυτοί και οικονομικοί. Και τα Διονύσια που τα βάζεις που εορτάζονταν κάθε χρόνο. Βασικά τώρα μάλλον κατάλαβα γιατί έχουν όλοι κόμπλεξ με τους εβραίους παρότι πιστεύουν σε εβραϊκό θεό. Τους καταπίεσε σεξουαλικά αλλάζοντας τους τα έθιμα.

 

Τώρα το πας αλλού, και ο Varg Vikerness αυτά πιστεύει σαν παγανιστής αλλά βασικός κορμός της ιδεολογίας του είναι πως οι παραδοσιακές θρησκευτικές πρακτικές σε αντίθεση με ξενόφερτες θρησκείες (χριστιανισμός) είναι βασικές για την συνοχή του έθνους και της καθαρότητας της φυλής και άλλα ωραία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...