Προς το περιεχόμενο

Το Xbox 360 σημείωσε 55 εκατομμύρια πωλήσεις


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι πολύ ενδιφέρον να δούμε ποιός θα επικρατήσει από αυτή τη μάχη. PS3 or XBOX? Εγώ πάντως παιδιά προτιμώ το XBOX. Καλό gaming σε όλους!

 

δεν φαίνεται να συμφωνούν όλοι με την γνώμη σου :rolleyes: http://www.24net.gr/?p=4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ο νικητής εχει ιδι βγει για αυτη την γενιά.

 

Αν μιλάμε απλά για πόλεμο αριθμών ναι νικητής είναι το Wii, αλλά εξαρτάται και από πια οπτική γωνία το βλέπεις. Αν κάποιος κερδίζει κάποιος σημαίνει πως κάποιος χάνει. Η Sony δεν λέει να ρίξει την τιμή στο PS3 εδώ και πάρα πολύ καιρό που είναι πίσω αλλά όχι και τόσο ειδικά αν θυμηθούμε πως βγήκε ένα χρόνο μετά το 360. Το Wii πλασαρίστηκε εκτός από σαν κονσόλα παιχνιδιών σαν συσκευή διασκέδασης για οικογένεια / φίλους κτλ και προσέλκυσε ευρύ κοινό. Το xbox "ειδικεύτηκε" στο online shooter και προτιμήθηκε από απανταχού μαθητές / φοιτητές / οποιοδήποτε άλλη ομάδα έχει τόσο χρόνο να αφιερώσει σε τελείως επαναλαμβανόμενα παιχνίδια, φόρμουλα που κατέκτησε τις ΗΠΑ.

 

Την Ε3 θα την κλέψει και πάλι η nintendo.

 

Είμαι επιφυλακτικός. Το 3DS θα μπορούσε καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Ε3 θα την κλέψει το Forza 4! :mrgreen:

 

Πάντως είναι δεδομένο ότι το Xbox 360 έχει μεγαλύτερη πέραση από το PS3. Άσχετα αν μας κακοφαίνεται λόγω MS και λόγω του ότι μεγαλώσαμε με PlayStation. Στο εξωτερικό, γιατί στην Ελλάδα μόνο από τους διαθέσιμους τίτλους στα video club του μεν (Xbox 360) και του δε (PS3) καταλαβαίνει κανείς ότι 8 στου 10 εδώ αγοράζουν PS3.

 

Εγώ αν και φανατικός του Playstation και του Gran Turismo επέλεξα Xbox. Το αστείο είναι ότι φίλος που είχε Xbox 360 εδώ και 3 χρόνια έτρωγε κράξιμο από εμένα τον ίδιο και δεν έμπαινα στον κόπο καν να παίξω. Αλλά όταν το έψαξα καλά τελικά με κέρδισε.

 

Βέβαια σε μερικά πράγματα φωνάζει μικρομαλακη με τις συνδρομές του Xbox Live Gold και με την επιτήδεια άρνηση για υποστήριξη περιφερειακών όπως τιμονιέρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε red panda συμφωνώ μαζι σου γιατί wii. δε το επέλεξα γιατί μου έτειναν γραφικά gamecube που το είχα ουτος η αλος. αλλα όπως είπα δεν έχουμε νικητή και ητιμενο. απλά κάποιους ποιο κερδισμενους απο αλους.

Οπότε:

κερδισμένη είναι σίγουρα η nindendo που με τα χρειμΤα που εξικονομισε ελπίζω να μας χαρίσει μια πολυ καλη νεα κονσόλα με καλη υποστήριξη και όχι πάλι ένα αναβαθμισμένο gamecube.

Κερδισμένη είναι και η Microsoft που κέρδισε πόλους πελάτες που είχε η Sony! μιας και το πρώτο xbox δε πείθει όσο καλα ήθελε αλα απλά έκτισε ένα πολυ καλο online Κοματια.

Χαμένη η μαλον όχι απαρετιτα χαμένη είναι η Sony. Γιατί στις 2 προηγούμενες γενιές είχε την πρώτη θέση με τεράστια διάφορα και τώρα τα πράγμΑτα απλά εξισοροπουν. Δε θα διαφονησω ότι τα πήγε πολυ καλα μιας και γω έγγραφα ps3 απλά δεν εχει την μεγάλη διάφορα που είχε και πλεων έχουμε 3 εταιρίες που παν εξίσου καλα.

 

Εγώ ουτος η αλος σε κάθε γενιά περνώ 2 κονσόλες γιατί Θέλω να βλέπω περισοτερα πράγμΑτα και ποτε first day.

Στη προηγούμενη ps2 και gamecube (λόγο resident) kau σε αυτη χβοχ και πλαυ. ένα αναμονή της επόμενης λοιπόν!

 

 

iphone.png

 

Verde ωραία τα νούμερα που λες αλα το wii απευθινετε σε διαφορετικό κόσμο. απο τις αλες δυο που όπως βλέπω είναι μαζι. απλά απευθινετε σε ποιο casual κινο. τώρα αν βάλουμε το casual που έχουν και οι αλοι 2 θα πρέπει να προσθέσουμε στις πωλήσεις και τις πωλήσεις kinekt και move αντοιστιχα. Οπότε πάνω κατω έχουμε τον απόλυτο ανταγονισμο. με τις τρεις εταιρίες να ε ιναι περίπου στα ίδια. και αυτο είναι ότι καλύτερο για μας...!

 

 

iphone.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει δεν είπα ότι είναι ξεκάθαρος leader των video games. Πριν μερικά χρόνια όμως αν μας έλεγαν ότι το Xbox θα ξεπερνούσε (έστω και λίγο) το Playstation σε πωλήσεις θα κλαίγαμε από τα γέλια...

 

και αυτο είναι ότι καλύτερο για μας...!

 

 

iphone.png

αϊ αGreece..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα συμφωνήσω μαζι σου. και για αυτο είπα ότι ο χαμένος είναι η Sony ενώ πραγματικά δέν είναι γιατί μια χαρα τα παει στις πωλήσεις. απλά πριν κάποια χρόνια τους είχε πατήσει όλους και τώρα φαίνεται κάπως. παρ όλα αυτα Εγώ Εχω χαρεί και τις 2 κονσόλες!

 

 

iphone.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

και εγω προτιμω X360 απο PS3 αλλα την παρασταση την κλεβει (ακομα)το PS2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...