Προς το περιεχόμενο

Το Xbox 360 σημείωσε 55 εκατομμύρια πωλήσεις


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα φυσικά και όχι.Αλλά η Sony το έχει παρακάνει.Κατά την άποψή μου αν η Sony δεν κυνηγούσε με τέτοια μανία και λύσσα την πειρατεία, ίσως να ήταν διαφορετικά τα πράγματα σήμερα για το ps3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ενταξει αλλη μια στημενη ερευνα,στημενη για τον απλο λογο οτι αναφερεται στην αμερικανικη αγορα για να δειξει το ποσο πολυ εχουν αυξηθει οι πωλησεις της αλλα οταν αναφερεται ο αριθμος xbox που εχουν διατεθει ΚΑΙ ΟΧΙ πουληθει δινει τον παγκοσμιο αριθμο τοποθετησεων και πωλησεων.Δεν δινει κανενα στοιχειο για τις πωλησεις του ανταγωνισμου ποσο μαλλον την κατασταση που επικρατει στην ευρωπη και ασια(οπου εκει τα πραγματα δεν ειναι απλα ασχημα για την microsoft αλλα τραγικα).

Ακομα μια ερευνα απο την καρδια του καλου, αμερικανικου marketing.

 

Για να παραμείνεις επιτυχημένος πρεπει να προβάλεις την εικόνα της επιτυχίας.Αυτα τα αρθρα δεν γραφονται τυχαία :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα η επιτυχία του Xbox 360 είναι η μεγάλη έκπληξη αυτής της γενιάς κονσολών, πολύ μεγαλύτερη από εκείνη του Wii για δύο απλούς λόγους:

Πούλησε παρά το ότι 1) έχει / είχε ένα από τα μεγαλύτερα θέματα αξιοπιστίας hardware ever και 2) η ναυαρχίδα των games του 360 είναι first person shooter που αποτελεί το βασικό domain του PC gaming, λόγου γραφικών -που πάντα έσπρωχναν την τεχνολογία ένα βήμα μπροστά- και χειρισμού. Σε αντίθεση παράδειγμα με το πρωτοποριακό controller του Wii που έφερε επανάσταση στο χειρισμό των παιχνιδιών, το 360 αντίθετα πήγε το χειρισμό των FPS ένα βήμα πίσω με το pad από το mouse/keyboard, που μου θυμίζει doom εποχές.

 

Συμφωνώ με το φίλο SPANK

 

Εγώ διαφωνώ, ναι μεν υπάρχει μια λογική βάση σε αυτό αλλά δεν παύει να είναι απλή εικασία. Δεν το θεωρώ καταλυτικό λόγο για την αγορά της κονσόλας και πιστεύω πως απλά προσπαθούμε να αναγνώσουμε την αμερικανική αγορά με βάση τη δική μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έχω παρατηρήσει χρόνια τώρα ότι η microsoft με το xbox έχει συνήθως ευχαριστημένους πελάτες (αν εξαιρέσουμε το πρόβλημα με το rrod το οποίο όμως και αντιμετώπισε υποδειγματικά με παραλαβή του xbox απο το σπίτι με courier, διόρθωση και επιστροφή σε σχετικά ανεκτό χρονικό διάστημα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εξαιρέσουμε το πρόβλημα με το rrod το οποίο όμως και αντιμετώπισε υποδειγματικά με παραλαβή του xbox απο το σπίτι με courier, διόρθωση και επιστροφή σε σχετικά ανεκτό χρονικό διάστημα

 

καλα στην αρχη αυτο δεν γινοταν ακομα κ εγγυηση να ειχες ηθελε 100 ευρω για rrod μετα πεσαν μυνησεις κ το αλλαξε,το xbox παντως συμφερε πιο πολυ γιατι ειχε κ arcade εκδοση κ ηταν πολυ πιο φτηνη απο ps3 κ ολοι προτιμουσαν αυτο κ βεβαια λογο cfw k jtag

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H παρεα μου (6 φιλαρακια) ολοι ΧΒΟΧ 360 αν οχι ολοι αμεσως μεχρι 1 χρονο ειχαν ολοι...

Ο κυριως λογος ηταν το XBOX LIVE ουτε κοπιες που λενε οι sonakides ουτε τιποτα.

Πρωτος απο την παρεα πηρα PS3, ερχοντουσαν στο σπιτι τα φιλαρακια μου και παιζαμε ΧΒΟΧ 360 :rolleyes:

 

Το ps3 ηταν ενας περίγελος online εμπειριας :mrgreen:

 

Τραγελαφικές καταστάσεις έζησα με δαύτο....Ας εισαι καλα ρε Sony να μας προσφερεις και αλλες τετοιες αξιολογες εμπειριες :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H παρεα μου (6 φιλαρακια) ολοι ΧΒΟΧ 360 αν οχι ολοι αμεσως μεχρι 1 χρονο ειχαν ολοι...

Ο κυριως λογος ηταν το XBOX LIVE ουτε κοπιες που λενε οι sonakides ουτε τιποτα.

Πρωτος απο την παρεα πηρα PS3, ερχοντουσαν στο σπιτι τα φιλαρακια μου και παιζαμε ΧΒΟΧ 360 :rolleyes:

 

Το ps3 ηταν ενας περίγελος online εμπειριας :mrgreen:

 

Τραγελαφικές καταστάσεις έζησα με δαύτο....Ας εισαι καλα ρε Sony να μας προσφερεις και αλλες τετοιες αξιολογες εμπειριες :mrgreen:

Δεν μετράει μόνο το online. Για μένα τουλάχιστον, το μεγαλύτερο μέρος της αξίας ενός παιχνιδιού το έχει το single player.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που ρε ειναι τραγικα στην Ευρωπη?Μας δουλευεις?Μερικοι μαλλον δεν μπορειτε να δεχτειτε οτι ειναι Μicrosoft και μοσχοπουλαει

Φιλε μου αν διαβασεις καλυτερα θα καταλαβεις οτι οταν λεω τραγικα εννοω για την αγορα της Ασιας ΚΑΙ ΟΧΙ της Ευρωπης.Εσυ μου φανεται βλεπεις παντου συνομωσιες κατα της αγαπημενης σου εταιριας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ξαναρωτάω, οκ το xbox360 έφτασε 55Μ πωλήσεις clap clap συγχαρητήρια, αλλά όπως φαίνεται εδώ ούτε στην Αμερική είναι πρώτο (Nintendo Wii (Wii) 41.64 - Microsoft Xbox 360 (X360) 31.80 ) oύτε καν απειλεί το ρεκόρ του Wii στις πωλήσεις (Nintendo Wii (Wii) 86.74 - Microsoft Xbox 360 (X360) 54.01). Βλέπω εγώ κάτι λάθος ή το άρθρο έχει κάποιο λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει αλλη μια στημενη ερευνα,στημενη για τον απλο λογο οτι αναφερεται στην αμερικανικη αγορα για να δειξει το ποσο πολυ εχουν αυξηθει οι πωλησεις της αλλα οταν αναφερεται ο αριθμος xbox που εχουν διατεθει ΚΑΙ ΟΧΙ πουληθει δινει τον παγκοσμιο αριθμο τοποθετησεων και πωλησεων.Δεν δινει κανενα στοιχειο για τις πωλησεις του ανταγωνισμου ποσο μαλλον την κατασταση που επικρατει στην ευρωπη και ασια(οπου εκει τα πραγματα δεν ειναι απλα ασχημα για την microsoft αλλα τραγικα).

Ακομα μια ερευνα απο την καρδια του καλου, αμερικανικου marketing.

 

 

Μπα φιλε μου το τονιζεις και την Ευρωπη.Για τιν εταιρια χεστηκα ουτε αγαπημενη μου ειναι ουτε τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια μάχη ρε παιδιΑ; είμαστε σε μια γενιά κονσολων που είναι στα τελευτεα τις χρόνια! ο νικητής εχει ιδι βγει για αυτη την γενιά. η να το πω καλύτερα ο κερδισμένος γιατί πραγματικά δε μιλάμε για μάχη. Εγώ πρωσοπικα Εχω και τις 2 μεγάλες κονσόλες και τις Εχω χαρεί και τις δυο για διαφορετικούς λόγους. εν αναμονή της Ε3 λοιπών και ανακοίνωσης σίγουρα μιας κονσολας! βλέπε nindendo. και ποιος ξέρει ίσος έχουμε και καμία έκπληξη. λίγες ώρες έχουν μινει. καλο gaming σε όλους...!

 

 

iphone.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...