Προς το περιεχόμενο

Κινδυνεύουν όντως με κλείσιμο τα πανεπιστήμια???


Traumatias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γενικεύεις...

Απλά είμαι ένας χαζός Έλληνας πολίτης που θεωρώ τις θερμοκηπειακές καλλιέργειες πιο ωφέλιμες απ'τη Θεολογία! :rolleyes:

"..και απο τις επιστημων θαλλασης και απο τα παιδαγωγικα."

Δεν ξερω εμενα καποια ποστ του θρεντ μου θυμιζουν στασεις 18χρονων "η δικια μου η σχολη ειναι καλυτερη".Ψιλοελεινο.Αμα δεν ξερει καποιος τι βγαινει απο καποια σχολη ας το ψαξει καλυτερα και να μην κατακρινει επιλογες αλλων.Και δεν θεωρουνται οι φυσικομαθηματικες σχολες πιο σημαντικες απο τις ανθρωπολογικες για να ριχνονται τα λεφτα εκει.Αλλο το δεν με ενδιαφερει αλλο το δεν μαρεσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 208
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Αχρηστο το τμημα θεολογιας;;

 

Φανταζομαι για σενα ειναι αχρηστα ολες οι κοινωνικες σπουδες γιατι δεν προσφερουν επαγγελματικη αποκατασταση ετσι;;Να κλεισουν ολα θεολογικη, Καλων τεχνων, Κοινονιολογιας,Ψυχολογιας,Μουσικων-Θεατρικων Σπουδων ολα αχρηστα βρε αδερφε. Και η Κοινωνια μετα στα @@ μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζει να κλεισει το τμημα της θεολογιας στο αει. :rolleyes:

και οντως το τμημα ζαμπονοκοπτικης με λειζερ ειναι πολυ πιο χρησιμο απο αυτο

 

Υπάρχει τέτοιο τμήμα;

 

Καραμελα εχετε τα επαγγελματικα δικαιωματα που σας <<στερει>> το ΤΕΕ και την δηθεν συντεχνια των Μηχανικων που σας κατατροπωνει.

 

Για να καταλαβω κανετε οσα μαθηματα χρειαζετε για να αποκτησετε τα αντισοιχα επαγγελματικα δικαιωματα; Εισαστε σιγουροι οτι θελετε τα επαγγελματικα δικαιωματα που εχουμε εμεις;;Μετα θα πληρωνετε και ΤΣΜΕΔΕ το γνωριζετε;;

 

Και σου είπα ρε αγόρι μου Oscar_Mike,ΜΗΝ μπαίνεις στο "τρυπάκι"!Δεν καταλαβαίνεις τι προσπαθεί να κάνει ο τύπος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχρηστο το τμημα θεολογιας;;

 

Φανταζομαι για σενα ειναι αχρηστα ολες οι κοινωνικες σπουδες γιατι δεν προσφερουν επαγγελματικη αποκατασταση ετσι;;Να κλεισουν ολα θεολογικη, Καλων τεχνων, Κοινονιολογιας,Ψυχολογιας,Μουσικων-Θεατρικων Σπουδων ολα αχρηστα βρε αδερφε

 

Δεν ειπε αυτο,ειπε μονο για το τμημα θεολογιας.

αλλα τεσπα δεν ειναι εκει το θεμα.το θεμα ειναι οτι μιλας για το εμεις - εσεις - αυτοι.....ετσι μπραβο διαχωριστητε και αλλο.μηπως ασχοληθηκες και με τα πολιτικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τέτοιο τμήμα;

 

 

ΕΛΕΟΣ ρε φιλε

 

μια σελιδα πριν πηγες να μου την πεις που ειπα τα μελη ΕΠ των ΤΕΙ ως ΔΕΠ. Ποσο χρονων εισαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχρηστο το τμημα θεολογιας;;

 

Φανταζομαι για σενα ειναι αχρηστα ολες οι κοινωνικες σπουδες γιατι δεν προσφερουν επαγγελματικη αποκατασταση ετσι;;Να κλεισουν ολα θεολογικη, Καλων τεχνων, Κοινονιολογιας,Ψυχολογιας,Μουσικων-Θεατρικων Σπουδων ολα αχρηστα βρε αδερφε. Και η Κοινωνια μετα στα @@ μας

για το θεολογιας μιλησα

το οποιο το θεωρω τελειως αχρηστο,οπως και πολλα απο αυτα που ανεφερες

αυτο δε σημαινει οτι θελω να κλεισουν

 

περιεργο παντως.εχεις τελειωσειμπει σε εμπ και μια στις 10 λεξεις ειναι ανορθογραφες :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο εδω και περα εγω κανω τον τουριστα..(μιας και αυτο σπουδασα).ειμαι και κατωτερος ανθρωπος απο τα παιδια του ΑΕΙ.

παω να φτιαξω καφε,θα εχει σοου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanos1972,αυτούς τους λέγαμε "postocommando" κάποτε σ'ένα forum για την τεχνολογική εκπαίδευση! :-D

 

Βέβαια αυτοί πληρώνονται ενίοτε για το σκοπό αυτό και γράφουν σε κείμενα διαβουλεύσεων για τα ΑΕΙ,σε blogs υπουργών παιδείας κ.λπ.

Αλλά δεν νομίζω,αυτός μάλλον πηδάει θέματα από ευχαρίστηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο εδω και περα εγω κανω τον τουριστα..(μιας και αυτο σπουδασα).ειμαι και κατωτερος ανθρωπος απο τα παιδια του ΑΕΙ.

παω να φτιαξω καφε,θα εχει σοου.

τουριστικων επαγγελματων τελειωσες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τουριστικων επαγγελματων τελειωσες?

 

Τουριστικων επιχειρησεων λεγεται και ειναι ΤΕΙ.

τα επαγγελματα που λες εσυ,ειναι αλλο.σεφ και τετοια. (κατωτερο ρε παιδι μου,πως να το κανουμε τωρα?:devil: :devil: )

 

Πολυ εριστικος εισαι Μιρλογρια για την ανωτερη εκπαιδευση που εχεις απο καποιους αλλους και τοσο υπερηφανα υπερασπιζεσαι..

 

Εισαι και εσυ της αποψης να κλεισουν τα ΤΕΙ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Oscar_Mike μην μπαίνεις στο "τρυπάκι" αυτό,μάθε να διατηρείς την ψυχραιμία σου...

 

δεν είχα/έχω πρόθεση να τα "χώσω" στον danton αν αυτό φάνηκε, δεν έχω κάτι προσωπικό μαζί του, η τοποθέτηση μου ήταν γενική.

αλλα όταν έχουμε τα εσωτερικά προβλήματα της σχολης, ξέρουμε ότι σπουδάζουμε 5+ χρονια και στο τέλος μπορεί να μην έχουν και νόημα έχουμε και κόσμο που λέει "να κλείσουν τα τει", ε...

 

 

@danton γιατί ψέματα είναι για το τεχνικό επιμελητήριο?

δεν ανέφερα πουθενά να αποκτήσουμε επ.δικαιώματα ισα με του ΕΜΠ, αλλα να έχουμε κάποια και κάποια, έτσι???

μην μου πεις τώρα ότι δεν μας δίνουν για το καλο μας? για να μην πληρώνουμε...

είναι ξεκάθαρο ότι δεν μας δίνουν γιατί δεν μας θέλουν στα πόδια, μην τους "φάμε" τις δουλειές

 

το πρόγραμμα σπουδών μας είναι μια χαρά και πληρέστατο, τα μαθήματα είναι αντίστοιχα του πολυτεχνείου, έχουμε και εργαστήρια ξεχωριστά από τις θεωρίες, και 8 στους 10 καθηγητές του τει μας παράλληλα διδάσκουν και στο ΕΜΠ, ή ήταν καθηγητές στο ΕΜΠ, η σε κάποιο μεγάλο πανεπιστήμιο της ελλάδας ή του εξωτερικού, επομένως σε διαβεβαιώνω ότι για κάποιον που τον ενδιαφέρει το επάγγελμα και ασχολείται, το επίπεδο των σπουδών είναι πολύ υψηλό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"..και απο τις επιστημων θαλλασης και απο τα παιδαγωγικα."

Δεν ξερω εμενα καποια ποστ του θρεντ μου θυμιζουν στασεις 18χρονων "η δικια μου η σχολη ειναι καλυτερη".Ψιλοελεινο.Αμα δεν ξερει καποιος τι βγαινει απο καποια σχολη ας το ψαξει καλυτερα και να μην κατακρινει επιλογες αλλων.Και δεν θεωρουνται οι φυσικομαθηματικες σχολες πιο σημαντικες απο τις ανθρωπολογικες για να ριχνονται τα λεφτα εκει.Αλλο το δεν με ενδιαφερει αλλο το δεν μαρεσει.

 

Σ'το ξαναλέω μπας και το καταλάβεις...

Μίλησα για κάποιους απόφοιτους/φοιτητές που το παίζουν ιστορία και θεωρούν πολλά τμήματα κατώτερα των δικών τους και απαιτούν επιδεικτικά να κλείσουν!Ούτε για τις σχολές τους ούτε τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουριστικων επιχειρησεων λεγεται και ειναι ΤΕΙ.

τα επαγγελματα που λες εσυ,ειναι αλλο.σεφ και τετοια. (κατωτερο ρε παιδι μου,πως να το κανουμε τωρα?:devil: :devil: )

 

 

 

Εισαι και εσυ της αποψης να κλεισουν τα ΤΕΙ?

Καποια που δεν εχουν πολλους εισακτεους τυπου 30 ατομα ναι.Αλλα οχι να κλεισουν να συγχωνευτουν.Δεν μπορει ο αλλος να εχει ξοδευψει χρονια για την εκπαιδευση του και χρημα και να του αφαιρεσουν τετοιο δικαιωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ εριστικος εισαι Μιρλογρια για την ανωτερη εκπαιδευση που εχεις απο καποιους αλλους και τοσο υπερηφανα υπερασπιζεσαι..

 

Αν έγραψα πουθενά κάτι τέτοιο,να το παραθέσεις...

Αλλιώς προσπαθείς να μ'εκνευρίσεις εκ' του πονηρού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...