Προς το περιεχόμενο

Κινδυνεύουν όντως με κλείσιμο τα πανεπιστήμια???


Traumatias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολλοί μηχανολόγοι ΕΜΠ δεν κατάφεραν ούτε σε 1 ώρα να το κάνουν... και ένα παιδί από τεχνική σχολη της γερμανίας (θεωρητικά μια βαθμίδα πιο κάτω από ΑΕΙ γερμανίας -κατι σαν μηχανολόγος απο ΤΕΙ εδω- ) το συναρμολόγησε σε μερικά λεπτά και με άριστο τρόπο..

 

 

Αυτό γιατί μάλλον τα παιδιά αυτά του ΕΜΠ (και γενικά άλλων σχολών δεν επιτίθεμαι τώρα στην συγκεκριμένη σχολη) είχαν μονο σκοπό στην ζωή τους να περάσουν μια σπαζοκεφαλιά (πανελλήνιες) με μεγάλο βαθμό για να μπούν σε μια σχολη που θα τους κάνει ανθρώπους -λόγο <<image*>>... όλα τα είχε η μαργιωρή.. -(τα ράσα δεν κάνουν τον παπά βεβαια)

 

Ρε φιλε τι ακυριλα ηταν αυτο που πεταξες? Τι σχεση εχει ο μηχανολογος με συναρμολογηση επιπλου η να φτιαχνει ενα ποδηλατο ? Οχι κ πολυ σχεση. Στη σχολη διδασκονται αλλα πραγματα. Ρομποτικες, Συστηματα Αυτοματου Ελεγχου, κλπ ... οχι καθαρα τεχνικα πραγματα.

 

Και απο Μηχανικους Υπολογιστων στο ΕΜΠ μπορει καποιος να μην ξερει να λυσει και να δεσει ενα Pc (το οποιο δεν ειναι κ κατι τοσο τρομερο, εμπειρια κ εξασκηση θελει) αλλα να ειναι γαματος σε αλγοριθμους&πολυπλοκοτητα και να σου κανει παπαδες ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 208
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

 

Ναι ωραία τα λέμε, σιγά μωρέ, ας κλείσουν τα πανεπιστήμια, έτσι και αλλιώς υπολειτουργούν, καλύτερα κλειστά και να ξανά ανοίξουν.

 

Τα παιδιά αυτά των γενιών που έρχονται τα ρώτησες??Ή νομίζεις ότι όλοι όσοι θέλουν να σπουδάσουν μπορούν να πάνε στο εξωτερικό?Τη φιλοσοφία του, το ΕΜΠ είναι καλό και μεγάλο πανεπιστήμιο, την έχουν μόνο οι κυβερνώντες και τα άτομα μεγάλης ηλικίας,και γι αυτό τα περισσότερα λεφτά πηγαίνουν εκεί, ειρωνικά το είπα.Επίσης πραγματικά πιστεύεις ότι αν καταφέρουν και κλείσουν τα δημόσια πανεπιστήμια στην Ελλάδα, θα το κάνουν για να πάρουν δυνάμεις και να μαζέψουν λεφτά και μετά να τα ξανά ανοίξουν, ώστε σε 30 χρόνια να προσφέρουν ουσιαστικότερες σπουδές???Πραγματικά πιστεύεις ότι αν καταφέρουν και τα κλείσουν (γιατί αυτός είναι ο στόχος και φωνάζει από μακριά) θα τα ξανά ανοίξουν και δεν θα έχουμε μόνο ιδιωτική τριτοβάθμια εκπαίδευση στην Ελλάδα?????Είμαστε σοβαροί?????

 

Επίσης, το ότι η πλειοψηφία των φοιτητών των πανεπιστημίων είναι του καφέ και της βόλτας το έχεις υπ όψιν σου???Το γεγονός ότι μπορεί ένας φοιτητής να πάρει πτυχίο μηχανικού, δεν σημαίνει ούτε ότι είναι μηχανικός, ούτε ότι είναι έξυπνος, ούτε ότι το πανεπιστήμιο που τον έβγαλε είναι σκάρτο και δεν προσφέρει ουσιαστικές γνώσεις? Σημαίνει απλά ότι στην Ελλάδα είναι πολύ εύκολο να πάρεις ''πτυχίο''. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν βγάζουμε και μηχανικούς-επιστήμονες κάθε χρόνο, ούτε ότι αυτοί οι συγκεκριμένοι είναι διάνοιες, γιατί αν είναι σε πληροφορώ ότι η νοημοσύνη στην Ελλάδα είναι σε πάρα πολύ υψηλά επίπεδα.

 

Πραγματικά, πιστεύεις ότι πάμε κατά διαόλου, επειδή δεν έχουμε μυαλά αρκετά δυνατά ή πανεπιστήμια που να παράγουν δυνατά μυαλά και όχι επειδή το κράτος δεν διαθέτει ούτε δεκάρα τσακιστή για να γίνει έρευνα στην Ελλάδα????Για το πανεπιστήμιο Κρήτης και συγκεκριμένα για το Φυσικό του πανεπιστημίου Κρήτης έχεις ακούσει???Έχεις ιδέα τι έρευνα παράγει????

 

Επίσης είναι τυχαίο ότι Έλληνες που τελείωσαν ελληνικά πανεπιστήμια διαπρέπουν σε ερευνητικά προγράμματα στο εξωτερικό???

 

Ειλικρινά έχω αρχίσει να πιστεύω ότι οι Έλληνες είμαστε λίγο μαζόχες και μας αρέσει να βλέπουμε τα πάντα γύρω μας άσχημα και διεφθαρμένα, αλλιώς πρόκειται για ένα απίστευτο σχέδιο καταρράκωσης της ψυχολογίας μας, ώστε να μας κάνουν ότι γουστάρουν.

 

Μπράβο μας που τους αφήνουμε να το κάνουν και με άνεση...

 

 

Πρώτον δεν θεωρώ την καλύτερη λύση να κλείσουν τα πανεπιστήμια.. φυσικά υπάρχουν πολλές άλλες εναλλακτικές πριν από την συγκεκριμένη λύση (που χλομό βλέπω να εφαρμοστεί καμια από αυτές)

 

Είναι όμως λύση? ναι.

 

 

Μετά το πανεπιστήμιο της κριτής γενικότερα (όχι μονο το φυσικό) έχει κάτι να δείξει... αυτό δεν σημαίνει ότι είναι καλο επειδή είναι στους τυφλούς ο μονόφθαλμος(με καταρράκτη και αχρωματοψία )... και ότι πρέπει να είμαστε ευχαριστημένοι ...

 

Τέλος η παιδεία γενικότερα έχει πρόβλημα δεν είναι ότι έρχονται τέλειοι άνθρωποι στα πανεπιστήμια και βγαίνουν βουσβουνιοι...

 

ήδη από το δημοτικό έχουμε τεραστια προβλήματα... που οδηγούν στην διαμόρφωση/διάπλαση συνειδήσεων και νοοτροπιών

 

και δεν κατηγόρησα ποτε τα παιδιά (επειδή είπες κάτι για μυαλά) την πρώτη ύλη την έχουμε και κατά την άποψη μου έχουμε πολύ καλή πρώτη ύλη σε σύγκριση με όλες τις υπόλοιπες χώρες..

 

απλά η πρώτη ύλη δεν φτάνει... το θέμα είναι ότι την πελεκίζουμε και δημιουργούμε κούτσουρα... αντί να πλάσουμε και να δημιουργήσουμε έργα τέχνης (μιλάω αφηρημένα για να μην γράψω μια σελίδα από περιγραφικά παραδείγματα πιστεύω να καταλαβαίνεις τι εννοώ)

 

Τα λεφτά είναι πρόβλημα και μια πολύ καλή δικαιολογία... δεν θέλουν τα πάντα όμως λεφτά (ειδικά αν είσαι μαθηματικός,ιστορικός κτλ)

 

Πρόσφατα διάβασα για μια ερευνα ενός καθηγητή του harvard πάνω στην τρισδιάστατη απεικόνιση προσωπων σε πραγματικό χρόνο ... η όλη εργασία πάνω σε αυτό χρειάστηκε απλά επιστημονική γνώση 7000$ 10 PC και δουλειά... http://www.vrac.iastate.edu/~song/publications/papers/2006-oe-realtime.pdf

 

Δεν ανάφερα τώρα την συγκεκριμένη ερευνα ως κάτι το εξαιρετικό απλά το έφερα ως ένα παράδειγμα ότι το χρήμα -αν και υπαρκτό πρόβλημα- χρησιμοποιείται πολύ στρατηγικά από τα συμβούλια των σχολών για να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα...

 

 

 

 

Όταν τελειώσει ο εμφύλιος στην Ελλάδα τότε και μόνο τότε μπορεί κάτι να λειτουργήσει αλλά συμφέρει τον πολιτικό κόσμο να υφίσταται.

 

Αριστεροί VS Δεξιοί

 

+

 

ΑΕΙ vs ΤΕΙ

 

ΠΑΣΟΚ vs ΝΔ vs ΚΚΕ vs ΣΥΡΙΖΑ vs ΛΑΟΣ κλπ

 

Δημόσιος Τομέας VS Ιδιωτικός Τομέας

 

Έλληνες VS Μετανάστες

 

Αστυνομία vs Πολιτών (όχι μόνο αριστερών)

 

Αθήνας VS Θεσ/νίκης (θυμάστε τον λόγο του Ψωμιάδη που κατηγορούσε την Αθήνα για να πάρει ψήφους;)

 

Αθήνα VS Επαρχία

 

είμαστε ένας λαός διχασμένος για οτιδήποτε σημαντικό που αφορά το κράτος και το έθνος μας και αυτό βολεύει τους "άρχοντες" του λαού αφού κάνουν ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ και κανένας δεν αντιδράει.

 

 

Όλες αυτές οι αντιπαραθέσεις υπάρχουν λόγο της έλλειψης παιδείας

 

 

 

Ρε φιλε τι ακυριλα ηταν αυτο που πεταξες? Τι σχεση εχει ο μηχανολογος με συναρμολογηση επιπλου η να φτιαχνει ενα ποδηλατο ? Οχι κ πολυ σχεση. Στη σχολη διδασκονται αλλα πραγματα. Ρομποτικες, Συστηματα Αυτοματου Ελεγχου, κλπ ... οχι καθαρα τεχνικα πραγματα.

 

Και απο Μηχανικους Υπολογιστων στο ΕΜΠ μπορει καποιος να μην ξερει να λυσει και να δεσει ενα Pc (το οποιο δεν ειναι κ κατι τοσο τρομερο, εμπειρια κ εξασκηση θελει) αλλα να ειναι γαματος σε αλγοριθμους&πολυπλοκοτητα και να σου κανει παπαδες ...

 

 

Καταρχήν δεν την πέταξα εγώ την "ακυριλα" που αναφέρεις... είναι πρακτική γνωστης εταιρίας οποτε εκ των πραγμάτων κάτι παραπάνω ξέρουν αυτοί από εσένα... αλλιώς θα είχες και εσύ δικη σου εταιρία :)

 

Πέρα από αυτό όμως φυσικά και έχει σχέση... πως γίνεται ένας ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΌΣ ΠΟΛΊΤΗΣ, ένας ΔΙΠΛΩΜΑΤΟΎΧΟΣ ΑΝΩΤΑΤΗΣ ΠΟΛΥΤΕΧΝΙΚHΣ ΣΧΟΛΗΣ... να μην έχει την ικανότητα την κριτική σκέψη και την ελαχιστη νοημοσύνη που χρειάζεται για να συναρμολογήσει ένα έπιπλο?

 

Η αν δεν ξέρει ορθογραφία? η πως και για πιο λόγο να ψηφίζει? η πως να συμπεριφέρεται μέσα σε μια ομάδα? Αυτό έχετε παρεξηγήσει νομίζετε ότι ο τίτλος του Ακαδημαϊκού πολίτη σημαίνει ότι απλά έχετε υπόψιν σας κάποιες πληροφορίες πάνω σε κάτι Πχ ξέρετε από διαφορικές εξισώσεις.. και ανοχή υλικών.. μπράβο.... αυτό όμως δεν φτάνει βασικά αυτό είναι άχρηστο αν πρώτα δεν σας κόβει! Η εφαρμογή θέλει και κριτική σκέψη, εφυία, ευρηματικότητα.. αν δεν τα έχεις αυτά και 10 να μπορείς να γράψεις σε στην εξεταστική στα μαθηματικά πάει τζάμπα....

 

γιαυτο τα χαρτιά στην ελλάδα (πτυχία,διπλώματα) ισοδυναμούν με χαρτί υγείας..

 

 

Ναι μεν η αγορά εργασίας είναι χειρότερη και πολύ πιο δύσκολη σε σύγκριση με άλλες χώρες αλλα αυτό ειναι απλά η ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΊΑ (όπως τα λεφτά είναι η δικαιολογία των σχολών)

 

Αν βγαίνανε μηχανολόγοι και γενικά άτομα επιστήμονες και όχι "απόφοιτοι που έχουν υπόψιν τους πολλές από τις απαραίτητες πληροφορίες πάνω στον χώρο τους"

 

θα είχαμε δημιουργία θέσεων εργασίας!

 

θα μαζευόταν 5 καλοί προγραμματιστές και θα κάνανε μια εταιρία .. 5 μηχανολόγοι και θα κάνανε μια μάρκα μοτοσικλετών ας πούμε.. η microsoft και η apple πως ξεκινήσανε? σε ένα γκαράζ από φοιτητές... και τώρα είναι ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΊΕΣ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλε τι ακυριλα ηταν αυτο που πεταξες? Τι σχεση εχει ο μηχανολογος με συναρμολογηση επιπλου η να φτιαχνει ενα ποδηλατο ? Οχι κ πολυ σχεση. Στη σχολη διδασκονται αλλα πραγματα. Ρομποτικες, Συστηματα Αυτοματου Ελεγχου, κλπ ... οχι καθαρα τεχνικα πραγματα.

 

Και απο Μηχανικους Υπολογιστων στο ΕΜΠ μπορει καποιος να μην ξερει να λυσει και να δεσει ενα Pc (το οποιο δεν ειναι κ κατι τοσο τρομερο, εμπειρια κ εξασκηση θελει) αλλα να ειναι γαματος σε αλγοριθμους&πολυπλοκοτητα και να σου κανει παπαδες ...

 

Πρώτα μαθαίνεις να "περπατάς" και μετά να "πετάς",όχι το ανάποδο...

 

Η αποτυχία αυτού του μηχανολόγου (στο συγκεκριμένο παράδειγμα) να κάνει τη συναρμολόγηση δείχνει περιορισμένη αντίληψη,απουσία δημιουργικού πνεύματος και εφευρετικότητας (στοιχείων που είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ για ένα μηχανολόγο μηχανικό) και φυσικά απειρία...

Επίσης μας δείχνει,ότι πιθανότατα αυτό το παιδί θα μπορούσε να είχε σπουδάσει κάτι άλλο,στο οποίο θα ήταν πιο αποδοτικός και ικανός!

 

Και ο μηχανικός Η/Υ,το πρώτο μεροκάματο που θα βγάλει θα είναι από επισκευή Η/Υ σε κάποιο φίλο/γνωστό/πελάτη κ.λπ. δεν δικαιολογείται να μην "πιάνουν τα χέρια του" από PC!

 

Ο ισχυρισμός "τελείωσα Πολυτεχνείο/Τ.Ε.Ι./Εξωτερικό κ.λπ. και δεν ακουμπάω τίποτα" είναι για γέλια...πως θα κάνεις υποδείξεις στον τεχνίτη όταν δεν ξέρεις τι δουλειά του;Πως θα καθοδηγήσεις τον ηλεκτροκολλητή να κάνει σωστή ραφή όταν δεν ξέρεις ο ίδιος να κολλάς;κ.λπ. κ.λπ.

Θα μου πεις "μα δεν μου τα έμαθαν στη σχολή αυτά"...οφείλεις να τα μάθεις είτε έτσι είτε αλλιώς για να είσαι "μάγκας" και "σωστός" σ'αυτό που κάνεις!

 

Όσο για τα υπόλοιπα φίλε papajo_r κάνεις λάθος στο εξής...μπορεί να είμαστε μια σκ@τόφαρα και μισή,ΑΛΛΑ κάποιοι άνθρωποι ανάμεσά μας έχουν σωστή παιδεία,κάποιοι έχουν ευρεία επιστημονική κατάρτιση και κάποιοι όρεξη για δουλειά και πρόοδο!Το θέμα είναι ότι δυστυχώς το σάπιο κοινωνικό σύνολο που πλειοψηφεί έναντι αυτών (όπως φαίνεται) τους απωθεί και τους αναγκάζει να εγκαταλείψουν τη χώρα,ώστε να ζουν αυτοί εδώ ανενόχλητοι και παρασιτικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιαυτο τα χαρτιά στην ελλάδα (πτυχία,διπλώματα) ισοδυναμούν με χαρτί υγείας..

 

Το χαρτι απο ΕΜΠ εχει μεγαλη ισχυ σε ευρωπη, ακομα και σημερα.

 

θα είχαμε δημιουργία θέσεων εργασίας!

 

θα μαζευόταν 5 καλοί προγραμματιστές και θα κάνανε μια εταιρία .. 5 μηχανολόγοι και θα κάνανε μια μάρκα μοτοσικλετών ας πούμε.. η microsoft και η apple πως ξεκινήσανε? σε ένα γκαράζ από φοιτητές... και τώρα είναι ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΊΕΣ!!

 

Αυτο υπαρχει ηδη, για τους προγραμματιστες. Ψαξε Opencoffee ελλαδα.

 

Παπαρια νεες θεσεις θα ειχαμε.

 

Καταρχήν δεν την πέταξα εγώ την "ακυριλα" που αναφέρεις... είναι πρακτική γνωστης εταιρίας οποτε εκ των πραγμάτων κάτι παραπάνω ξέρουν αυτοί από εσένα... αλλιώς θα είχες και εσύ δικη σου εταιρία

 

Εταιριες με επιπλα η εταιρειας ξερω γω ρομποτικης? Αν ειναι το πρωτο τοτε ειναι απολυτα λογικο...

 

Το να συναρμολογησεις ενα επιπλο (η να λυσεις κ να δεσεις ενα Pc) δεν ειναι τοσο θεμα 'μυαλου' αλλα θεμα εξασκησης και ταλεντου (να πιανουν τα χερια σου). Εγω πχ δεν το εχω εξασκησει και πολυ με αυτου του ειδους τις εργασιες, αλλα ειμαι καλος πχ στον προγραμματισμο. Πιστευεις θα δυσκολευτω πολυ να βρω δουλεια εξω οταν τελειωσω με το καλο τη σχολη μου?

 

Και ο μηχανικός Η/Υ,το πρώτο μεροκάματο που θα βγάλει θα είναι από επισκευή Η/Υ σε κάποιο φίλο/γνωστό/πελάτη κ.λπ. δεν δικαιολογείται να μην "πιάνουν τα χέρια του" από PC!

 

Τι να σου πω, εμενα φιλος εκανε διδακοτρικο στην σκωτια (και σε αρκετα δυσκολο τομεα, σχετικο με ρομποτικη, ελιωσε στην VHDL και οχι μονο ) και ισως ειναι χειροτερος στην συναρμολογηση PC απο τον τεχνικο της γειτονιας ξερω γω. Δεν τον εμποδισε αυτο ομως να κανει ενα γαματο κ δυσκολο διδακτορικο, καθως και να δουλεψει αργοτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χαρτι απο ΕΜΠ εχει μεγαλη ισχυ σε ευρωπη, ακομα και σημερα.

 

Πόσα watt στο περίπου; :rolleyes:

 

Τι να σου πω, εμενα φιλος εκανε διδακοτρικο στην σκωτια (και σε αρκετα δυσκολο τομεα, σχετικο με ρομποτικη, ελιωσε στην VHDL και οχι μονο ) και ισως ειναι χειροτερος στην συναρμολογηση PC απο τον τεχνικο της γειτονιας ξερω γω. Δεν τον εμποδισε αυτο ομως να κανει ενα γαματο κ δυσκολο διδακτορικο, καθως και να δουλεψει αργοτερα...

 

Ξέρεις τι με κουράζει περισσότερο απ'όλα,μετά απ'το να απαντάει κανείς επιλεκτικά;Να μου απαντάει άλλα αντ' άλλων...

Ας απαντήσω όμως ΚΑΙ σε αυτό...δεν συζητάμε αν κάποιος είναι super μαστόρι και επιστήμονας (2 σε 1),συζητάμε να μην πιάνουν τα χέρια του ΤΙΠΟΤΑ...

Ο φίλος σου μπορεί να μην φτιάχνει PCια κάθε μέρα,μπορεί να μην έχει το παγκόσμιο ρεκόρ επισκευής,αλλά αν του φέρεις ένα που έχει πρόβλημα θα βγάλει άκρη,εύκολα ή δύσκολα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσα watt στο περίπου; :rolleyes:

 

Αυτο τωρα ειναι απαντηση ? Διαφωνεις με αυτο που εγραψα? Η δεν εχεις τι να πεις και πετας φτηνιαρικες ειρωνιες? Αν διαφωνεις, σε ακουω. Εγω μιλαω με βαση αυτα που βλεπω γυρω μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ήταν μια απάντηση,αναλόγου ύφους και επιπέδου με τον δικό σου ισχυρισμό! B)

Άμα δεν σου αρέσει,έχει ωραίο καιρό για βουτιές!

Άκου "ισχύ"! :lol: Πλάκα έχετε...

Για τα υπόλοιπα διάβαζε λίγο καλύτερα τι γράφεται στο thread γιατί είσαι λίγο offside...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χαρτι απο ΕΜΠ εχει μεγαλη ισχυ σε ευρωπη, ακομα και σημερα.

Αυτά καθαρά για νομικούς/τυπικούς λόγους επειδή είναι στην σχολη ανωτατης βαθμίδας κράτους της ευρωπαϊκής ένωσης άρα πρέπει να το αναγνωρίσουν σαν χαρτί και να σου δώσουν την ευκαιρία να αποδείξεις τον εαυτό σου..

 

Δεν σε δέχονται επειδή έχει φήμη η σχολη σου η κάτι τέτοιο (όπως π.χ έναν οποιονδήποτε απόφοιτο του MIT )

 

Αυτο υπαρχει ηδη, για τους προγραμματιστες. Ψαξε Opencoffee ελλαδα.

 

Παπαρια νεες θεσεις θα ειχαμε.

Καμια σχέση το OpenCoffee.. και φυσικά παπάρια έχουμε αφού παπάρια κάνουμε... αν γινόταν μια επιχείρηση της προκοπης (=από ανθρώπους της προκοπης και με στόχο της προκοπης) θα είχαμε :) ..οχι παπάρια αλλά θέσεις.

Εταιριες με επιπλα η εταιρειας ξερω γω ρομποτικης? Αν ειναι το πρωτο τοτε ειναι απολυτα λογικο...

 

Το να συναρμολογησεις ενα επιπλο (η να λυσεις κ να δεσεις ενα Pc) δεν ειναι τοσο θεμα 'μυαλου' αλλα θεμα εξασκησης και ταλεντου (να πιανουν τα χερια σου). Εγω πχ δεν το εχω εξασκησει και πολυ με αυτου του ειδους τις εργασιες, αλλα ειμαι καλος πχ στον προγραμματισμο. Πιστευεις θα δυσκολευτω πολυ να βρω δουλεια εξω οταν τελειωσω με το καλο τη σχολη μου?

 

Δεν ξέρω αν δυσκολευτείς εσύ συγκεκριμένα να βρείς δουλειά έξω αυτό εξαρτάται και από το με τι ακριβώς ασχολείσαι.. και δεν είναι το θέμα των post μου αυτό σου το ερώτημα...δεν εχεισ πιασει το νοημα για να κανεις τετοιες ερωτησεις... όσο για την συναρμολόγηση PC που λες ειδικά είναι ότι πιο εύκολο εγώ μπορώ να το κάνω από

 

τα 10 μου και θα μπορούσα από πιο νωρίς απλά τότε ασχολήθηκα.. και γενικά είναι έτσι φτιαγμένοι για να τα καταφέρει και ο πλέον βλάκας..

 

Και αν όντως δεν μπορείς να τα καταφέρεις τότε λόγο του χαρτιού σου θα βρείς μεν δουλειά αλλα δεν θα την κρατήσεις η στην καλύτερη θα την κρατήσεις και δεν θα εξελιχτείς το σίγουρο είναι ότι δεν θα καταφέρεις τίποτα το σημαντικό στον τομέα σου..(όχι εσύ γενικά μιλάω για κάποιον που δεν έχει το βασικό μυαλό για να ανταπεξέλθει σε προκλήσεις όπως πχ την συναρμολόγηση PC)

Τι να σου πω, εμενα φιλος εκανε διδακοτρικο στην σκωτια (και σε αρκετα δυσκολο τομεα, σχετικο με ρομποτικη, ελιωσε στην VHDL και οχι μονο ) και ισως ειναι χειροτερος στην συναρμολογηση PC απο τον τεχνικο της γειτονιας ξερω γω. Δεν τον εμποδισε αυτο ομως να κανει ενα γαματο κ δυσκολο διδακτορικο, καθως και να δουλεψει αργοτερα...

άσχετο δεν έχεις πιάσει το νόημα.. διάβασε το πιο πάνω σχόλιο μου και αν πάλι δεν το έπιασες τότε τι να σου πω.. αν σκεφτώ κάτι πιο σαφές θα σου το στείλω :) (Y.Γ αν είχαμε σωστή παιδεία θα έπιανες το νόημα σε δευτερόλεπτα... )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άσχετο δεν έχεις πιάσει το νόημα.. διάβασε το πιο πάνω σχόλιο μου και αν πάλι δεν το έπιασες τότε τι να σου πω.. αν σκεφτώ κάτι πιο σαφές θα σου το στείλω :) (Y.Γ αν είχαμε σωστή παιδεία θα έπιανες το νόημα σε δευτερόλεπτα... )

 

Αυτό του λέω κι εγώ αλλά δεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα υπόλοιπα διάβαζε λίγο καλύτερα τι γράφετε στο thread γιατί είσαι λίγο offside...

 

γραφεται

 

Εσυ ησουν που ελεγες για ορθογραφια?

 

Αυτά καθαρά για νομικούς/τυπικούς λόγους επειδή είναι στην σχολη ανωτατης βαθμίδας κράτους της ευρωπαϊκής ένωσης άρα πρέπει να το αναγνωρίσουν σαν χαρτί και να σου δώσουν την ευκαιρία να αποδείξεις τον εαυτό σου..

 

Δεν σε δέχονται επειδή έχει φήμη η σχολη σου η κάτι τέτοιο (όπως π.χ έναν οποιονδήποτε απόφοιτο του MIT )

 

Θα δειξει.

 

 

 

άσχετο δεν έχεις πιάσει το νόημα.. διάβασε το πιο πάνω σχόλιο μου και αν πάλι δεν το έπιασες τότε τι να σου πω.. αν σκεφτώ κάτι πιο σαφές θα σου το στείλω :) (Y.Γ αν είχαμε σωστή παιδεία θα έπιανες το νόημα σε δευτερόλεπτα... )

 

Ναι, η χαμηλη παιδεια φταιει.

Εσυ και η Μιρλογρια την εχετε δει αυθεντιες.

 

Τεσπα δεν βγαζουμε ακρη. Καλη συνεχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα που μπαίνετε ορισμένοι μόνο και μόνο για να βγάλετε το κόμπλεξ σας...πραγματικά...

 

γραφεται

 

Εσυ ησουν που ελεγες για ορθογραφια?

 

Όχι,εγώ άλλωστε είμαι ανορθόγραφος,ποιητής και αντάρτης του έρωτα! B)

Όμως απ'όλα όσα σου είπα εγώ κι ο άλλος,εσύ ο "ξύπνιος" βρήκες να σχολιάσεις ένα ορθογραφικό λάθος βιασύνης (όπως κάνουν τα παιδάκια του Δημοτικού) και στη συνέχεια να αποχωρήσεις από τη συζήτηση (ανήμπορος να "εννοήσεις" το θέμα της) ειρωνευόμενος μάλιστα τους συνομιλητές σου...συγχαρητήρια!Καλά μυαλά μικρό μου troll...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όσο για τα υπόλοιπα φίλε papajo_r κάνεις λάθος στο εξής...μπορεί να είμαστε μια σκ@τόφαρα και μισή,ΑΛΛΑ κάποιοι άνθρωποι ανάμεσά μας έχουν σωστή παιδεία,κάποιοι έχουν ευρεία επιστημονική κατάρτιση και κάποιοι όρεξη για δουλειά και πρόοδο!Το θέμα είναι ότι δυστυχώς το σάπιο κοινωνικό σύνολο που πλειοψηφεί έναντι αυτών (όπως φαίνεται) τους απωθεί και τους αναγκάζει να εγκαταλείψουν τη χώρα,ώστε να ζουν αυτοί εδώ ανενόχλητοι και παρασιτικά...

 

 

Καταρχήν δεν μας θεωρώ **φάρα... ισα ισα το αντίθετο λέω! τα όσα μας κάνουν να μοιάζουμε με κ**φάρα του κερατα δεν έχουν να κάνουν με την ενδοποιότητα μας αλλα με την χαλια παιδεία που σαν νεοσύστατο κράτος δικαιολογημένα δεν οργανώσαμε εξ αρχής από εκεί και πέρα όμως οι αιώνες περνουνε .. και σιγά σιγά πρέπει να σοβαρευτούμε..

 

Απο εκεί και πέρα φυσικά υπάρχουν εξαιρέσεις στον κανόνα και έχουμε λαμπρούς ανθρώπους και μυαλά και αριστους επιστήμονες ανά τους αιώνες! αλλα από τον μεσαίωνα και μετά αυτοί οι άνθρωποι είναι μετρημένοι σχεδόν στα δάχτυλα και είναι ότι είναι από δικη τους προσπάθεια η επειδή τους βοηθησε κάποιο άλλο κράτος (παιδεία σταδιοδρομία κτλ) όχι εξαιτίας του δικού μας συστήματος/κράτος και αυτό είναι το λυπητερό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα που μπαίνετε ορισμένοι μόνο και μόνο για να βγάλετε το κόμπλεξ σας...πραγματικά...

 

Ρε φιλε εχεις καταλαβει οτι αυτο που λες αναφερεται σε σενα? Απο observing-ego ΜΗΔΕΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@nick.. Εγώ δεν θεώρησα τον εαυτό μου αυθεντία... το να ξέρεις και να μπορείς με επιχειρηματολογία και συνειδητά να κρίνεις αν μια ομάδα δεν είναι καλή η αν ένας παίχτης δεν είναι καλός δεν σημαίνει ότι εσύ προσωπικά είσαι ο ρονάλντο.. -> και αυτό ακόμη που δεν καταλαβαίνεις (δηλαδή η λάθος κρίση που ειχες πιο πάνω) είναι δείγμα της παιδείας σου..

 

μετα το γραφετε θα μπορουσε να ειναι και με "ε" (να εννοεί αυτά που γράφουμε οι υπόλοιποι και όχι ότι γράφεται στο topic)

 

και δεν έχει να δείξει τίποτα έτσι είναι εδώ και μια δεκαετία++...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αυτό ακόμη που δεν καταλαβαίνεις (δηλαδή η λάθος κρίση που ειχες πιο πάνω) είναι δείγμα της παιδείας σου..

 

Αυτο ακριβως ειναι που καυτηριαζω. Οτι βγαζεις συμπερασματα για την παιδεια του αλλουνού, υπονοώντας ότι η δικιά σου είναι ανώτερη.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...