Προς το περιεχόμενο

Κινδυνεύουν όντως με κλείσιμο τα πανεπιστήμια???


Traumatias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με αφορμή την νέα αναβολή των μαθημάτων στην αρχιτεκτονική του ΕΜΠ άρχισα να αναρωτιέμαι σοβαρά αν ισχύουν όλα αυτά που ακούγονται περί κλεισίματος των πανεπιστημιακών ιδρυμάτων ή αν υπάγονται σε άλλο τόπικ :rolleyes:

Γενικά οι υπόλοιποι φοιτητές εδώ τι έχετε παρατηρήσει από την κατάσταση που επικρατεί στις σχολές σας????

Διάβασα αυτό το άρθρο και δεν με έπεισαν καθόλου οι καθηγητές αυτοί ότι τα προβλήματά τους είναι τόσο πιεστικά (συγκριτικά και με τα προβλήματα άλλων τμημάτων).Εξάλλου απ ότι μίλησα με φοιτητές τα έχουν πάρει πολύ άγρια που αναβλήθηκαν και για 4η εβδομάδα τα μαθήματά τους....

Υπάρχει στ αλήθεια περίπτωση να κλείσουν τα πανεπιστήμια????Δεν θα γίνει λαϊκή εξέγερση????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 208
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

oh no

 

και τωρα

που θα πινεται τον freedo σας

&

θα socialize...?

 

οχι δεν θα κλεισουν τα πανεπιστημια

συνολο...

μεμονομενα ισως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παιδιά αλλά δεν είναι παράξενο που η αρχιτεκτονική του ΕΜΠ έχει τέτοια προβλήματα???

Δηλαδή σχολές που δεν διαθέτουν ούτε κατά διάνοια αντίστοιχο image στα μάτια των Ελλήνων πολιτών τι θα απογίνουν???

Μήπως όντως υπερβάλλουν οι καθηγητές...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oh no

 

και τωρα

που θα πινεται τον freedo σας

&

θα socialize...?

 

οχι δεν θα κλεισουν τα πανεπιστημια

συνολο...

μεμονομενα ισως

 

Ναι μονο γιαυτο ειναι τα πανεπιστημια ... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στη σχολη μου τα πράγματα δεν είναι καθόλου μα καθόλου καλά,

οι ωρομίσθιοι απλήρωτοι για μήνες, στην προηγουμενη εξεταστική προχώρησαν σε επίσχεση εργασίας και δεν είχαμε επιτηρητές με συνέπεια να μη γίνονται εξετάσεις, παράλληλα έκαναν και καταλήψεις στη σχολη μαζί με τους φοιτητές, κάποια στιγμή την σχολη την έκλεισε και ο πρόεδρος από μονος του γιατί τελειωσαν τα λεφτά, έλεγε ότι θα παραιτηθεί, (νομίζω παραιτήθηκε κιόλας σε κάποια φάση!)

 

το υπουργείο έχει στείλει οδηγία να μειωθούν και άλλο οι ώρες των μαθημάτων και των εργαστηρίων με αποτέλεσμα να υπάρχουν μεγάλες λίστες αναμονής για να γραφτείς σε κάποιο μάθημα, συν του ότι μας έκοψαν την επαναληπτική εξεταστική και ουσιαστικά μας γ@μησαν, από ερευνα μέσα στη σχολη σοβαρά εργαστήρια και αλλα τέτοια όμορφα ούτε καν!

πραγματικά μετανιώνω όσο τίποτα άλλο που όταν μου έλεγαν να φύγω για σπουδές στο εξωτερικό, προτίμησα την ελλάδα... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι είχα ακούσει τα πάντα για τα ΤΕΙ Πειραιά....εγώ λίγο πιο δίπλα είμαι ΤΕΙ Αθήνας, μέχρι στιγμής ευτυχώς δεν έχουμε φτάσει σε τέτοιο σημείο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι είχα ακούσει τα πάντα για τα ΤΕΙ Πειραιά....εγώ λίγο πιο δίπλα είμαι ΤΕΙ Αθήνας, μέχρι στιγμής ευτυχώς δεν έχουμε φτάσει σε τέτοιο σημείο...

 

Τσιπουρα κ μπυρες στο ρακαδικο απεναντι απο το αλσος ? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι είχα ακούσει τα πάντα για τα ΤΕΙ Πειραιά....εγώ λίγο πιο δίπλα είμαι ΤΕΙ Αθήνας, μέχρι στιγμής ευτυχώς δεν έχουμε φτάσει σε τέτοιο σημείο...

ωπ, γείτονες είμαστε!

ναι όντως απ ότι μαθαίνω τα πράγματα στη σχολη σας είναι κάπως καλύτερα σε σχέση με εμάς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...